Duńczycy w szeregach Państwa Islamskiego pobierają renty dla niepełnosprawnych

Nawet 36 Duńczyków, którzy wyjechali do Syrii, aby walczyć po stronie Państwa Islamskiego, otrzymuje renty dla niepełnosprawnych.

Duńska Policja Służby Wywiadu (PET) zidentyfikowała kilku duńskich obywateli, którym przyznano wcześniejsze renty, ponieważ byli zbyt chorzy lub niepełnosprawni do wykonywania swojej pracy, a następnie wyjechali do Syrii. Sprawę nagłośniła gazeta „Berlingske”. Szacuje się, że takich osób może być nawet 36.

„To wielki skandal, że trwonimy pieniądze z funduszu socjalnego w Danii na ludzi, którzy jadą do Syrii. Przebywanie w strefie wojny, bezpośrednio lub pośrednio biorąc udział w działaniach zbrojnych, to nie jest coś, co w jakikolwiek sposób byłoby zgodne z regułą wypłaty świadczeń socjalnych” – powiedział minister pracy Troels Lund Poulsen w rozmowie z gazetą.

Duńskie przepisy nie przewidziały takiego scenariusza, w którym niepełnosprawny rencista wyjeżdża do Syrii w obszar działań wojennych. W tym przypadku duńskie prawo nie pozwala na zablokowanie wypłacania świadczeń. Obecnie przygotowywana jest ustawa, która ma to zmienić.

O przypadkach duńskich rencistów, którzy walczą w szeregach Państwa Islamskiego służby alarmowały już w 2014 r.

thelocal.dk

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

36 komentarz do “Duńczycy w szeregach Państwa Islamskiego pobierają renty dla niepełnosprawnych

  1. No to teraz cos dla relaksu…Na jednym z meczow ligi hol.sprawozdawca TV po strzale na wiwat jednego z napastnikow wyrazil sie ,ze dzisiaj Szwed nie ma dobrze ustawionego celownika.Prosze wrzucic nazwisko tego Szweda w Google.A nazywa sie on Armenteros… zabawa murowana!

 1. WTF? Czemu usunięto mój komentarz pod tym artykułem dotyczący niedoszłego zamachu terrorystycznego w Barcelonie? Na ndie.pl też panuje lewacka cenzura jak za PRL? Lub jak na sekciarskich portalach typu: niezależna.pl ; wpolityce.pl ; natemat.pl ; wyborcza.pl ; newseek.pl i inne tego typu kółkach wzajemnej adoracji?

   1. @ Redakcja
    Mój komentarz pod tym artykułem był bardziej rozbudowany niż w artykule „Sztokholm: Policjant musiał zacząć strzelać, aby obronić się przed agresywnymi imigrantami” więc to nie był spam – poza tym moglibyście już opublikować coś o zdarzeniach w Barcelonie a nie milczycie o tym !!!

    @urbi
    Mój nick jest jak najbardziej na miejscu więc możesz sobie darować, żyjemy w Polsce a nie w Radzieckim Sojuzie, nikt mi tu nie będzie mówił jakie nick mam sobie wybierać!

    1. Wrecz przeciwnie !Skoro wybierasz sobie ksywke naruszajaca uczucia religijne ,to ci sie bedzie mwoic ,jaki nick masz sobie wybrac!Jezeli krygujesz sie na pewnego podstarzalego juz wyjca o nazwisku Cipppolina ,ktora skalala imie Matki Boskiej,to tutaj nie znajdziesz uznania!

     1. @Publiusz

      Szkoda że bezpodstawnie mnie krytykując sam naruszasz bardzo ważne sacrum – kaleczysz strasznie przepiękny język polski, serio nie słyszałeś nigdy o znakach/literach diakrytycznych? Na przyszłość ich używaj:
      (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż) cool

      Serio jak patrzę na to co piszesz to aż oczy bolą. Aha! zapomniałbym/! Swoim nicki’em obrażasz wybitnych poetów rzymskich bo oni w porównaniu z Tobą cieciu umieli doskonale pisać w swoim rodowitym języku (w łacinie jakbyś nie wiedział) smile

      PS. Jak już masz napisać coś głupiego to lepiej odejdź od klawiatury bo tylko się błaźnisz lol

     2. @Arch… (Parch)
      Widzisz pajacu, już raz zwracałem ci uwagę odnośnie nika ale redakcja usunęła mój wpis, została tylko twoja odpowiedź. Ale widzę że więcej ludzi jest obrażonych twoją głupotą. @Publiusz – trzymaj się i pozdrawiam!!!
      Może mój wpis przez kilka minut będzie bo pewnie zaraz redakcja go usunie.

 2. No to znaleźli 36, którzy wyjechali wywijać maczetą w Syrii. A co z tymi wg statystyk 230 000 wielbicielami parcha pustynnego z Mekki, których goszczą w swoim kraju? Są niezdolni schylić się w celach zarobkowych, ale z chęcią wygną się przy okienku w banku żeby odebrać cotygodniowy zasiłek? Albo siedem razy dziennie wypinają dupy w hołdzie swojemu pedofilowi.
  No ale wiadomo. Jak się ma własną armię w ilości 25 000 żołnierzy to ciężko by było walczyć z okupacyjną armią 230 000 wkurwoinych pozbawieniem zasiłków dzikusów.

  1. @Paff Armia by ich spacyfikowała Paff nawet pomimo takiej dysproporcji. Potrzeba tylko jasnych, jednoznacznych rozkazów. Tylko tu już nie ma miejsca na przepychanki tarczami, granaty łzawiące czy pociski gumowe. Tu musi spaść lawina ołowiu i ognia. Piszę to celowo choć wiem jak dla wielu to brzmi ale ludzie muszą zrozumieć, że nie opanujemy tej zarazy innymi metodami.

   1. @easyrider
    Ale mnie nie przeraża to co piszesz. Sam uważam, że lepiej żeby rozpierducha zaczęła się już teraz, niż czekać na to, żeby poziom islamskiego szamba w Europie wzrósł jeszcze bardziej. Bo im dłużej czekamy, tym pętla na naszych szyjach się zaciska coraz mocniej. A w czasie gdy będzie płonąć cały Paryż, Berlin czy Sztokholm u nas pójdą z dymem tylko te śmierdzące budy z kebabami. Będzie tylko trochę smrodu, który rozwieje wiatr.

    1. @Paff Ja wiem, że Ciebie to nie przeraża. Po treści postów łatwo się zorientować jakie, kto ma podejście do tematu. Piszę celowo o rozwiązaniach radykalnych, żeby ludzie zaczęli się oswajać z myślą, że tu naprawdę nic innego nie zadziała. Jeżeli ktoś uważa inaczej, to bardzo chętnie wysłucham propozycji miękkiego odparcia inwazji. Ja też bym chciał by to odbyło się bezkrwawo bo wojna to samo zło. Tylko do tanga i do pokoju potrzeba dwojga.

     1. @easyrider
      Na miękkie odparcie właśnie czas mija – to zamknięcie granic, delegelizacja islamu i trzepanie dzielnic islamskich.
      Inaczej każdy rok spowoduje większe straty lub w końcu zanik białego, europejskiego społeczeństwa.

     2. @Asgard4444 Wiesz co. Ja bym nawet stwierdził, że ten czas minął. Nawet superszczelne zamknięcie granic i deport nielegalnych niczego nie zmieni bo szamba już się wlało za dużo. Oni mają obywatelstwa i tych obywatelstw muszą być pozbawiani. Nie ma innego rozwiązania. Oni nigdy nie staną się Europejczykami ani białymi. Obawiam się jednak, że tak radykalnych rozwiązań jak ja proponuję nie wdroży żadne „ultra” prawicowe ugrupowanie. Nawet im się to nie mieści w głowach a nic innego nie poskutkuje. Nic.

     3. @easyrider. Właśnie wskazówki niebezpiecznie zbliżają się do 12:00. Tak jak mówisz, krótka piłka i akcja na max 2 dni, bo szambo rośnie jak ciasto na drożdżach. Nie mamy innego wyboru. Oni chcą być dalej sobą ze swoimi dzikimi obyczajami etc. Tylko po co opuszczali swoją pustynię skoro ich cywilizacja mierzi itd? Jeśli Europejczyk będzie teraz płakał za nimi, to niech uświadomi sobie, że oni nie będą płakać jak będą wszystkich białych masakrować, o czym doskonale wiemy. Dlaczego my mamy czekać na tą godzinę X, skoro oni mogą ją dostać do siebie. Zgranie całej Europy w jednym czasie „zbiórka” turystów i rotacyjnie na najbliższe wybrzeże czarnego lądu. Żeby nie było, że niehumanitarnie to po wyładowaniu wszystkich, wyładować im też wody i po 1 chlebie. Na wszystkich produktach obowiązkowo z czerwonym krzyżem. Ciekawe czy też będą wyrzucać jak na Węgrzech? No i po kłopocie można by rzec, gdyby dalej nie brak dobrej woli rządzących. A rozwiązanie humanitarne, najtańsze i najlepsze dla wszystkich. Pozdrawiam

   2. @easyrider To nie musi być lawina, wystarczyło by wjechać na takią 1 , może 2 „NO GO dzielnice” w kilka transporterów opancerzonych wyładowanych uzbrojonymi żołnierzami , z jasnym rozkazem „w momencie agresji , strzelać” Wywalić wszystkich z domów , salonów gier hazardowych , knajp itde , ustawić w rządku i sprawdzać tożsamość> NIe ma dowodu tożsamości , nie zarejestrowany , przeszłość kryminalna etc… Za dupę i deportacja na pustynie. Pamiętaj że te nacje z natury są tchurzliwe , jedna 2 trzy takie akcje i „kwestia islamska” w europie , rozwiązała by się sama.

    1. @Dr.Nefario To o czym piszesz nie poskutkuje. Wszelkie próby poskramiania ich w celu dostosowywania do naszych wyobrażeń o obywatelu, to ślepy zaułek. To wroga nam religia i zawsze będzie miała tendencję do dominacji. Jeżeli wjedzie wojsko i zacznie to robić na pół-twardo, to zaczną się walki uliczne jak w Palestynie. Określanie ich jak tchórzliwych jest błędne. To niedoszacowanie wroga, które nigdy dobrze się nie kończy. Jeżeli poruszymy kamień to ruszy lawina i wtedy trzeba przygotować się na bezwzględną pacyfikację deportację resztek. Nie ma innego wyjścia.

 3. Skoro ci muslimscy szaleńcy nałogowo poza obcinaniem głów gwałcą to może duński rząd przyzna im jakiś ryczałtowy zasiłek na spłodzone w kalifacie ISIS dzieci.Przecież ojcami są podobno „Duńczycy”?!

 4. A toz akaz powrotu do kraju winien być! Skoro walczy zw szeregach terrorystów? Ludobójcó i ludzi parających się sprzedaża dzieci i kobiet? Nie ma ustawy? Taka ustawa winna być zrobiona na cito, na szybko od ręki.Zakaz powrotu do Danii. No ale to jzu ich sprawa co zrobią.

 5. tymczasem we Włoszech:

  „Włochy: Imigranci zaatakowali pasażerów promu.
  Kilkudziesięciu imigrantów, obecnych na promie pasażerskim płynącym z Cagliari na Sardynii do Neapolu, zamieniło jego rejs w koszmar.

  Około sześćdziesięciu nielegalnych imigrantów, którym Włochy odmówiły azylu, otrzymało w Cagliari nakaz opuszczenia terytorium kraju w ciągu siedmiu dni. Około trzydziestu z nich po wyjściu statku w morze zaczęło dewastować wspólne pomieszczenia.
  Niektórzy próbowali wedrzeć się do kabin i okraść pasażerów. Odnotowano też przypadki molestowania seksualnego. Dla większości pasażerów rejs zamienił się w koszmar.
  Nad sytuacją nie zdołała zapanować załoga promu. Jego kapitan jedynie zawiadomił port w Neapolu, że na pokładzie ma kilkudziesięciu agresywnie zachowujących się osobników. Policja czekała już na nich na molo. Opinia publiczna jest zdumiona, że ani jeden policjant nie towarzyszył uchodźcom na promie.”
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-wlochy-imigranci-zaatakowali-pasazerow-promu,nId,2356476

 6. Znam paru Duńczyków bo przyjeżdżają do nas na polowania.
  Wiele razy z nimi rozmawiałem nt ’emigracji” i widać z ich wypowiedzi że oni już się z tym stanem rzeczy pogodzili i często mówią że jak Dania stanie się muzułmańska to oni mają nadzieję że tego nie doczekają i będą już „dead”. Szkoda mi ich bo w sumie grzeczne i miłe chłopaki lecz zatracili już instynkt samozachowawczy.

Dodaj komentarz