fot. pixabay.com

Dyrektor szkoły podstawowej Clermont Primary School w Nottingham uważa, że panująca w jego placówce multikulturowość jest kluczem do sukcesów jego uczniów.

Ponad połowa uczęszczających do szkoły Clermont Primary uczniów to dzieci imigrantów, które na co dzień w swoich domach nie mówią w języku angielskim. Podczas przerw na podwórku szkolnym usłyszeć można ponad 40 różnych języków. Andrew Gallagher, dyrektor placówki, postanowił zrobić wszystko, aby multikulturowy charakter szkoły był postrzegany jako jej zaleta.

W Clermont Primary działa specjalny zespół, którego zadaniem jest odnotowywanie wszelkich przejawów rasizmu i karanie za niego. Dyrektor uczulił nauczycieli szkoły, aby unikali oni podczas lekcji i rozmów z uczniami określenia „brytyjski”, gdyż ich podopieczni mogliby poczuć się wyobcowani.

„Owszem, uczymy brytyjskich wartości. Wolimy jednak określać je mianem ‘ludzkich wartości’” – powiedział Andrew Gallagher i dodał: „Bycie Brytyjczykiem to przecież coś więcej niż londyńskie taksówki i fish’n’chips”.

Wszyscy uczniowie pochodzący z rodzin imigranckich przez pierwsze dwa tygodnie nauki w Clermont Primary uczęszczają na intensywny kurs języka angielskiego. Na późniejszych etapach nauki dzieci imigrantów pracują w parach z brytyjskimi kolegami z klasy, by ewentualne problemy językowe nie utrudniały im przyswajania wiedzy.

Szkoła szczyci się również tym, że jest przyjazna rodzicom. Wiadomości od nauczycieli są tłumaczone na języki narodowe, a na wywiadówkach pojawiają się tłumacze.

„Nasza szkoła jest obecnie oceniana wysoko. Moim zdaniem, w przypadku rodzin wielokulturowych, jeden sukces pociąga za sobą kolejne” – stwierdził dyrektor placówki. „Różnorodność to klucz do wyników” – dodał.

źródło: polisexpress.co.uk

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

31
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
RafaelGruby krulikJanek有志者事竟成。Seba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ramsay Bolton
Gość

Jakoś moja szkoła podstawowa nie była multikulturowa i była najlepsza w mieście… Prestiż szkoły tworzą nauczyciele i uczniowie, a nie „weźmiemy sobie stadko murzynków” i mamy globalny sukces edukacyjny. Może Clermont znajduje się na jakieś innej planecie?

azotox
Gość

Zadziwiające jak niektórzy z zapałem godnym lepszej sprawy rezygnują ze swojej tożsamości. Nasi przodkowie masowo ginęli za to, żebyśmy odzyskali naszą ziemię, mogli mówić po polsku, byśmy mogli nazywać siebie Polakami oraz używać przymiotnika „polski”. U nas jeszcze tak nie jest, jak w tym artykule – piszę „jeszcze”, ponieważ –… Czytaj więcej »

有志者事竟成。
Gość
有志者事竟成。

@azotox: Wieczna Chwala Bohaterom z WP, AK, NSZ i WiN ! W Niemczech i w Polsce juz sa osoby, ktore intensywnie pracuja nad tym, zeby nasze dzieci nie mogly mowic po polsku… Agencje Sorosa, finansowane z Arabii Saudyjskiej: Ewa Hamdemir, Bund der Vertriebenen, D-40789 Monheim-Rheinland, Kreis Mettmann, NRW – Niemcy.… Czytaj więcej »

Alek
Gość
Alek

Pewnie takie sukcesy jak w USA gdzie podobno murzyny na start mają jakies dodatkowe punkty czy coś takiego.

XaX
Gość
XaX

W USA to był taki cyrk że nie dostała się na uczelnie dziewczyna bo była biała !!! To jest chore.

Asgard4444
Gość

Tak mają specjalne przydziały jak kiedyś czytałem – musi być ich jakiś procent. Czyli dostają się czy są zdolne czy nie, co dyskrimunuje białych i żółtych. Zresztą USA akurat kupuje naukowców, więc słabo dba o poziom nauczania.

XaX
Gość
XaX

Żółci mają najgorzej, co ciekawe najbardziej promowane są prymitywne kultury w sumie logiczne, taką bezmózgą masą łatwo sterować a taki Europejczyk czy Azjata nie da sobie byle kitu wcisnąć.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Coś jak w USA gdzie murzyni uczą się najgorzej o czym mówił Mariusz Max Kolonko smile

nahhssjhdh
Gość
nahhssjhdh

Jak się czyta takie komentarze to nie sposób nie być rasistą. A te lewackie szmaty wmawiają nam ż wszyscy ludzie są równi. Równi może są ale nie wszystkie rasy mają równo pod sufitem.

ber&96Jndnard
Gość
ber&96Jndnard

Tzw nasza opozycja jest opisywana jest jako cudzoziemcy polskojęzyczni. Jako agenci sorosa tak jak sikorski czy tusk.Opisuje to specjalistka z Białego Domu !!!!!!! na -W. Polityce

Coffe
Gość

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości ze WB jest stracona? Brexit nie pomoże.

Karbulot
Gość

Myślę, myślę i nie mogę wymyśleć, w jaki sposób multikulturowość w podstawówce jest kluczem do sukcesu. Ale z chęcią bym się dowiedział, jakie w tej szkole panują relacje między uczniami. Czy dziewczynki nie są napastowane przez arabskich kolegów, a chłopcy przez młodociane gangi, jak to widziałem na filmikach z Niemiec.

allahuj
Gość

Zobaczymy jak długo ten sukces potrwa, no i chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje.

Gato
Gość
Gato

Niekoniecznie w tej szkole muszą być same ciapate i do tego muslimy. Mogą być Ruscy, Polacy, Ukraińskie, Czesi, Hindusi czy nawet France. Wtedy wiadomo, że poziom nauki automatycznie będzie bardzo wysoki, nawet jak kilkoro is…lamskich pomiotów się znajdzie, to nie zaniżą tak bardzo średniej normalnych dzieciaków.

nahhssjhdh
Gość
nahhssjhdh

I to jest logiczne wytłumaczenie całej tej sytuacji!!!

Seba
Gość
Seba

Wystarczy, że wśród nich będzie 20 uczniów polskiego pochodzenia, którzy wcześniej rozpoczęli naukę w polskiej szkole, lub polscy rodzice starali się poszerzyć wiedzę dziecka nauczając go trochę w domu, to poziom ogólny szkoły podskoczy o 5 %.

Bies
Gość

„Dyrektor uczulił nauczycieli szkoły, aby unikali oni podczas lekcji i rozmów z uczniami określenia „brytyjski”, gdyż ich podopieczni mogliby poczuć się wyobcowani.” Zadaniem tej szkoły jest wynarodowienie dzieci, pozbycie się w nich wartości, idei, czegoś co spaja i jest zdolne w razie zagrożenia poderwać cały naród. Taka łatwo sterowalna głupia… Czytaj więcej »

有志者事竟成。
Gość
有志者事竟成。

05.07.2016 @ BIES: Wieczna Chwala Bohaterom z WP, AK, NSZ i WiN ! W Niemczech i w Polsce juz sa osoby, ktore intensywnie pracuja nad tym, zeby nasze dzieci nie mogly mowic po polsku… Agencje Sorosa, finansowane z Arabii Saudyjskiej: Ewa Hamdemir, Bund der Vertriebenen, D-40789 Monheim-Rheinland, Kreis Mettmann, NRW… Czytaj więcej »

przemq
Gość

Będzie taki sukces jak w usa gdzie nauczyciele rozwiązywali testy za „kolorowych” uczniów żeby pokazać jacy to są zajeb…i w uczeniu.

Wojterro
Gość
Wojterro

W oczekiwaniu na współczesnego Robin Hooda razz

Feri
Gość
Feri

A jakie są kryteria, kto ocenia, jaki jest klucz procesu? Banki jak na przykład Lehman Brothers, przed bezpośrednią falą pierwszego uderzenia Światowej depresji w 2008 roku, też miały dobre oceny wystawione przez „prestiżowe” agencje ratingowe standard moody.poor.. czy jak tam się nazywają…….. „rasizm ksenofobia, bezpieczeństwo, wolność, pokój, równość, naukowy, racjonalny,… Czytaj więcej »

VVV
Gość

Jeżeli molestowanie seksualne, napady, kradzieże, pobicia, wulgarne wyzwiska i szerzenie mowy nienawiści (względem Białych oczywiście) jest największym tej szkoły sukcesem to zgadzam sie z panem dyrektorem smile swoją drogą nazwa Nottingham coś mi mówi heh..

jaserty
Gość
jaserty

Tepy lewak-gej. Nie ma innego wyjasnienia

ber&96Jndnard
Gość
ber&96Jndnard

Totalna degrengolada zachodniej cywilizacji TOTALNA. Realizacja planu kalergis i spinellego w pełni. Europa upada !!!!!

ggg
Gość
ggg

Czyli współczesna wieża Babel

Dariusz
Gość
Dariusz

Ale ten dyrektor jest pyerdolnięty