70-letnia emerytka ze Szwecji może stanąć przed sądem za „mowę nienawiści”. Chodzi o wpis na Facebooku, w którym napisała, że imigranci podpalają samochody oraz oddają publicznie mocz i kał.

Zgodnie z oskarżeniem prokuratury emerytka „wyraziła lekceważący pogląd na temat uchodźców w odniesieniu do koloru skóry i pochodzenia narodowego”.

Oskarżenie dotyczy wpisu na Facebooku z lipca 2015 r., gdzie napisała, że imigranci lub tzw. uchodźcy „podpalają samochody na szwedzkich ulicach, oddają publicznie mocz i kał”.

Jej komentarz – zdaniem prokuratora – podlega pod paragraf dotyczący podżegania do nienawiści rasowej (Hets mot folkgrupp, lub HMF). Dowodem w sprawie jest zrzut ekranu.

Kobieta nie przyznaje się do winy. Grozi jej maksymalnie do czterech lat pozbawienia wolności.

Wcześniej szwedzki minister sprawiedliwości Morgan Johansson powiedział, że w Szwecji jest wolność słowa. „Mamy w Szwecji wolność słowa. Oznacza to, że ludzie mają prawo mieć odrażające opinie. Ale zawsze istnieją granice… Na przykład, jeśli chodzi o mowę nienawiści” – wyjaśniał.


źródła: dt.se / breitbart.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

Dodaj komentarz

67 komentarzy do "70-letnia emerytka ścigana za „mowę nienawiści”. Napisała na Facebooku o imigrantach podpalających samochody"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Ali
Gość
Ali

Szwedzi!!!!!
Wy się nawet do tarcia chrzanu nie nadajecie!!!!

Jan
Gość
Jan

Na naszych oczach ludzie na Zachodzie sa odzierani z podstawowych, wynikajacych z konstytucji praw. Jestem przekonany, ze kiedy ten lewacki pierdzielnik zacznie sie rozpadac, to powstana obozy koncentracyjne/gulagi i wladza zacznie mordowac nieposlusznych na potege – tak jak to robily inne socjalistyczne wladze: hitleryzm i sowietyzm.

Pola Kowalska
Gość
Pola Kowalska

Powinno sie nazywac tak jakie jest SCIEMNIANIE NARODOW a nie mowa nienawisci.Jak mozna traktowac wroga-przymusowego nowego osadnika islamskiego

Benek
Gość
Benek

Lewactwo szwedzkie boi się panicznie prawdy o hordach najeźdźców muslimskich i próbuje zastraszać i szantażować logicznie myślących obywateli. Jak widać prawda o przybywającej hołocie bardzo drażni tych debili.

wpDiscuz