foto: Joachim Seidler / wikimedia.commons.org (CC BY 2.0)

Francuscy ekonomiści sporządzili raport z którego wynika, że uchodźcy „doprowadzają do zmniejszenia bezrobocia” i nie obciążają finansów publicznych – donosi Reuters.

„Analiza stanu gospodarki i skali imigracji z trzech ostatnich dekad wskazała, że uchodźcy mieli swój wkład we wzrost PKB a także we wzroście wpływów z podatków, które dzięki nim wzrosły o ok. 1 proc” – wynika z raportu francuskich ekonomistów opublikowanego w magazynie naukowym „Science Advances”. Analiza obejmowała lata 1985-2015 i dotyczyła uchodźców z krajów Europy Zachodniej.

Naukowcy z University of Clermont-Auvergne i Paris-Nanterre University podkreślają, że ich „odkrycie” przeczy tezom, iż przybycie uchodźców do kraju obciąża jego finanse publiczne.

Według badaczy przyjęcie uchodźców przez kraj nie ma praktycznie żadnego wpływu na jego finanse publiczne, a największy wkład w gospodarkę danego kraju mają po kilku latach od przybycia do niego.

źródło: Rzeczpospolita/Reuters

55
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
35 Comment threads
20 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
44 Comment authors
axelKONIEC Europy !AndrzejDorotaSARA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o