foto: wikimedia.commons.org

Wcześniej Czeczeni, teraz setki obywateli Tadżykistanu utknęły na granicach Białorusi i Ukrainy z Polską, jest ich coraz więcej – informuje bielsat.eu.

„Znam obywatela Tadżykistanu, który razem z rodziną przebywa trzeci miesiąc na granicy ukraińsko-polskiej i czeka na zezwolenie na wjazd. W paszportach nie mają już wolnego miejsca na pieczątki, wrócić na Ukrainę już nie mogą” – cytuje Radio Ozodi Daniela Witkę z Polskiej Grupy Helsińskiej.

Takim ludziom grozi deportacja do kraju pochodzenia. Ilu zaś obywateli Tadżykistanu chce wjechać do Polski i UE przez Ukrainę i Białoruś, trudno nawet precyzyjnie określić.

Jak już wcześniej pisaliśmy, problem koczujących imigrantów zauważyła organizacja Human Rights Watch, która krytykuje Polskę za odmawianie przyjęcia. Podkreślają, że takie działania są niezgodne z zasadami Unii Europejskiej, a uchodźców naraża się na niebezpieczeństwo.

źródło: bielsat.eu

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

Dodaj komentarz

130 komentarzy do "Na granicy z Polską koczuje coraz więcej imigrantów z Tadżykistanu"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Rodeo drive
Gość
Rodeo drive

leza do krajow bialego czlowieka, bo tylko bialy czlowiek potrafi WYPRACOWAC dobrobyt, a pozniej zamieniaja nasze kraje w ten sam syf z ktorego wyszli. islam w Europie powinmien byc ZAKAZANY!

zychtomasz
Użytkownik
Nowicjusz

Dokładnie , nie wolno ich wpuścić za żadną cenę , a Ukraińcom i Białorusinom zapłacić za deportację , tak będzie taniej niż ich u nas utrzymywać.
Jak wpuścimy choć trochę nielegalnych imigrantów teraz latem będzie ich na granicy setki tysięcy. Musimy być twardzi.

master
Gość
master

całkowita nie znajomość historii świata i geopolityki

Obrońca Tadżyków
Gość
Obrońca Tadżyków

Tyle że ruskie muzułmany importują się do pracy i są chętniej zatrudniani od Ruskich jako ludzie zrównoważeni, pracowici i trzeźwi.

Hube
Gość
Hube

Ale Tadżycy są biali…

Cheek
Użytkownik
Nowicjusz

I 97% z nich to muzułmanie.

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec
@Cheek Tak, 97% to muzułmanie. A 1% to protestanci, czyli chrześcijanie. I zobaczmy, co Wikipedia pisze na ten temat: Mimo iż Konstytucja Tadżykistanu akceptuje ideę wolności religijnej, prześladowania protestantów są w tym kraju częstym zjawiskiem. 1 października 2000 r. protestancki zbór w Duszanbe (stolicy kraju) został zbombardowany, wskutek czego życie straciło 7 osób, a wielu innych odniosło poważne obrażenia. Większość ofiar bombardowania było z pochodzenia Koreańczykami. Urzędnicy państwowi kraju postrzegają protestantów i innych chrześcijan w takim samym świetle, co muzułmańscy fundamentaliści. Reasumując, bydło muzułmańskie nietolerujące mniejszości religijnych. Dlaczego mamy zatem ich przyjmować? Żeby wprowadzali do nas swoją „wzniosła” islamską religię?… Czytaj więcej »
AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Ponieważ KAZDY człowiek to muzułmanin. A skoro nie jesteś to jesteś apostatą więc należy się Tobie śmierć a nie tolerancja. Więc ja nie jestem tolerancyjny ponieważ Konstytucja gwarantuje mi wolność światopoglądu

Maryla
Gość
Maryla

Rozumiem, że piszesz logiką muzułmanina? Szkoda, że logiczne podejście do konstytucji u nas nie funkcjonuje – a może warto zacząć się na to właśnie powoływać odtłumaczając sobie przepisy, tak samo jak urzędnicy pod potrzeby w danym momencie.

John Weyne
Gość
John Weyne

Wobec tego kalifikujesz się w pierwszej kolejności do odstrzału

Tom
Gość
Tom

A co byście powiedzieli,gdyby to byłi ci prześladowani?He?
Spokojnie. Jestem z wami,ot tak mi pomyślało

easyrider
Użytkownik
Krzyżowiec

To lud spokrewniony z Persami. To Azjaci i w Azji ich miejsce. Do tej pory człowiek zdobywał nowe tereny w walce a my – biali ludzie – bez walki teraz oddajemy swoje ziemie. Czosnkowi „Europejczycy” postawili świat na głowie.

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@easyrider
Co jest siłą tych „Europejczyków”?

easyrider
Użytkownik
Krzyżowiec

@lolo-ktory-nie-pisze Kasa lolo. Od zawsze kręcili się przy pieniądzach. Jeżeli ktoś się zapoznawał z historią żydostwa (taką, której oni sami albo zależni od nich nie napisali) to wie, że od wieków pasożytowali przy władcach ze swoimi finansowymi machlojami. A mając kasę opletli wpływowe instytucje i wyrobili sobie immunitet. Teraz chyba tylko Chińczycy mogą mieć w dupie „antysemityzm”, bo zarzucenie im tego byłoby komiczne.

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@easyrider
Kasa to tylko środek do celu. Co jest ich prawdziwą siłą? Skąd ją czerpią?

easyrider
Użytkownik
Krzyżowiec

@lolo-ktory-nie-pisze Lolo, jak już tak kminimy temat, to ich siłą jest przede wszystkim to, że mają ten cel jasno określony i wierzą w jego sens.

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@easyrider
Zgadza się. Wierzą. Ale w co? Co jest ich prawdziwą siłą?

easyrider
Użytkownik
Krzyżowiec

@lolo-ktory-nie-pisze Nie tylko oni wierzą w Boga lolo. Mają zryte, fanatyczne łby, które im podpowiadają, że są „narodem wybranym”. Skoro za takich się uważają, to naturalną koleją rzeczy jest, to iż są przekonani o „mandacie” do władzy nad innymi. A jeżeli chcemy dokładać dodatkowe czynniki, już bardziej przyziemne, to jest to chociażby ich hermetyczność ale także ich „globalność”. Skoro są „narodem wybranym” to wszędzie są u siebie.

Athelas
Użytkownik
Nowicjusz

@ lolo, to wyznawcy szatana. Ich siłą jest to co czego on daje poznanie; wiara w chaos, zamęt, brak jakiejkolwiek i wynikająca z tego nieobliczalność, czego my nie rozumiemy i nigdy nie pojmiemy. Jak walczyć z wrogiem, który nie kieruje się planem? Tylko wielka eksterminacja

pojawiam się i znikam
Gość

@Athelas Ależ kierują się planem. Nie zauważyłeś jak śpieszą się z realizacją? Nawet im nie przeszkadza żadne prawo bo otwarcie go łamią. Tym planem jest właśnie chaos, zamęt, rozmach i nieograniczone nakłady finansowe w przesiedlaniu dziczy do cywilizacji, która doprowadzi do zamieszek, niszczenia Europy i eksterminacji Europejczyków. Myślę, że w planach też mają atomicę – niekoniecznie na nasz ląd – choć nie wykluczam, bo zbyt dużo tego świństwa uranowego/plutonowego i innych „plącze” się po prywatnych rękach. Zresztą co to dla „niektórych” za problem zrobić „kontrolowany” wybuch grzyba? – „usprawiedliwiony”- oczywiście!? Kłamcy wymyślą na poczekaniu „wiarygodne usprawiedliwienie”.

pojawiam się i znikamm
Gość
@lolo ktory nie pisze Myślę, że wiara w swojego Boga, ale też w swój lud. To lud wywodzący się ze starych plemion, ze swoimi tradycjami, które pielęgnują. To jest hegemon, który ma cel i dążą do niego raz mniejszymi, raz większymi kroczkami, ale zawsze zmierzają uparcie i konsekwentnie do celu. Jeśli w swoim życiu nie zdążą, to przekazują następnemu pokoleniu – swojemu pokoleniu, do którego obcy nie mają dostępu, tak samo jak i do ich hermetycznej społeczności (bardzo rzadko są związki z innymi ludami, zresztą u nich narodowość „dziedziczy” się w linii. Teraz ich celem (niestety!) jest zniszczenie Europy a… Czytaj więcej »
europea
Gość
europea

https://www.youtube.com/watch?v=fzIizDA0488
to jest ich prawdziwa sila-aniela mekel przemawia w israelskim knesecie-i dziekuje ze moze muwic w swoim jezyku ojczystem-po hebrajsku–teraz odpowiedz na drugie pytanie co robi aniela i czemu-czemu niszczy europe,a przedewszystkim niemcy–to poprostu zemsta-czosnkowi juz zniszczyli niemcy-emigracja–a reszta krajuw tesz juz pada–czarno–to widze

Andrzej
Gość
Andrzej

Nie bronię i nie popieram kanclerz Merkel, jest tylko jedno ALE. Ten filmik jest przesłany przez muzułmanina, który zarzuca Merkel filosemityzm (wobec Żydów) i niechęć wobec muzułmanów – co wynika z napisów końcowych. Jeśli tak, to czemu Merkel tak bardzo uparła się żeby wpuszczać tu islamskich „uchodźców”? Coś tu się kupy nie trzyma! A poza tym, powoływanie się na muzułmanina jest co najmniej dyskusyjne. Żydom nie wierzę, ale muzułmanom jeszcze bardziej.

Publiusz
Gość
Publiusz

strach i niemoc Euiropejczykow ….

lolo ktory nie pisze
Użytkownik
Porucznik

@Publiusz
Owszem ale to raczej wykorzystują, więc… Co jest ich prawdziwą siłą?

GojjAnonim
Gość
GojjAnonim

Nasza ingnorancja-głupota-naiwność jest ich siłą bo pozwala nas urabiać.Materializm,kredycik,szeroko pojetna tolerancja …. Traktują nas jak bydło.Ile osób zachowuje się jak stado baranów lub bydła?

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

@easyrider
Zwróć uwagę na ich flagę. Niemal identyczna jak Iranu.
A Iran to Persowie.

easyrider
Użytkownik
Krzyżowiec

@Karbulot I tak „na oko” do Iranu mają trochę bliżej. A jak Iran nie pasuje to choćby islamska, sunnicka Turcja. Ale oni chcą do „nietolerancyjnej” Polski. Zapewne przypadek…

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Ludzie, którym jest źle mają prawo jechać tam gdzie jest dobrze. Takie ich prawo. Ale my musimy bronić tego co zostawili nam i naszym rodzinom nasi Przodkowie. I to jest nasz obowiązek. A co do czosnkowych jest to najbardziej monokulturowy naród.

Publiusz
Gość
Publiusz

…tacy biali ,jak…. Turcy!

Aleyak
Gość
Aleyak

A jaka to wojna jest w Tadzykistanie?

AntyHegemon
Użytkownik
Porucznik

Wojna muzułmańskich głów grin

Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

@Aleyak
Nie ma wojny. Są tylko łamane prawa człowieka, przez muzułmański rząd. Ale to przecież islam, religia „pokoju i miłości”. I standardowa śpiewka. Uciekają przed muzułmańską opresją, a potem obnoszą się islamem w Europie i żądają poszanowania szariatu.

pojawiam się i znikam
Gość

@Karbulot „Uciekają” przed muzułmańską opresją a po przybyciu do Europy, żądają wszystkiego co związane jest z tą morderczą dla ludzkości ideologią. A także żądają! wszystkich dóbr i praw jakie mają Europejczycy. Tylko pracy nie żądają, ale „płacy” w formie zasiłków itd. to już tak. Następna inwazja pasożytów ze zlasowanymi fanatyzmem mózgami. Tym razem ze wschodu…

Asgard4444
Użytkownik
Początkujący

@Karbulot
I z kazdą większą ich liczbą szariat staje się normą.

Zetiks
Gość
Zetiks

No i gdzie leży Polska,a gdzie Tadzykistangrin

shaka
Gość
shaka

„Podkreślają, że takie działania są niezgodne z zasadami Unii Europejskiej, a uchodźców naraża się na niebezpieczeństwo.”
Po pierwsze. Ochrona granic UE jest obowiązkiem. Po drugie imigranci, a nie uchodźcy sami narażają się na niebezpieczeństwo decydując się na taką podróż.

Tomik
Gość
Tomik

shaka, coś ci się pomyliło, OTWIERANIE GRANIC UE jest obowiązkiem, oczywiście dla arabów i czarnuchów, ale ostatnio dochodzą jakieś tadży i inni, Europa niestety jest dziwką dymaną już nie tylko przez arabstwo, czarnustwo, ale i przez wszystko co się rusza.

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

A po co są siły zbrojne??? żeby bronić granic.

antyLewak
Gość
antyLewak

europejskie są do wyławiania nachodźców i transportowania do Włoch

Rodeo drive
Gość
Rodeo drive

te dziadostwo muzulmanskie zlazi sie jak mrowki do cukru, opanowuja cala Europe, sio do swoich a nie do nas!

Tomik
Gość
Tomik

raczej jak muchy do gówna…

shaka
Gość
shaka

To nie nasze państwo powinno ich deportować i narażać się na koszty skoro nawet nie przekroczyli granicy z Polską. Powinien to zrobić kraj, który ich do siebie wpuścił.

gieno
Gość
gieno

no tak tyle że jesli z Ukr to ok tak z Białorusią to nie bardzo bo jest coś takiego jak ruch bez-wizowy między unią putina i nie mogą ich tam sobie wyje*ać

Piotr
Gość
Piotr

Nawet zakładając, że rzeczywiście Ci ludzie przed czymś uciekają z tego Tadżykistanu (nie ma tam wojny), to znajdują się oni aktualnie w bezpiecznym miejscu (Białorusi) do której mogli wjechać w ramach ruchu bezwizowego. Nie ma więc absolutnie żadnej podstawy prawnej by wpuszczać ich jako uchodźców;
Ja osobiście nie mam nic przeciwko imigrantom zarobkowym, tak długo jak nie wyznają „religii pokoju”

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

Czyli wysłać ich na upadlinę, do banderowców, niech się z nimi dalej bawią. Humans right czy inne sorosowe lewackie organizacje wypierdzielić do izraela, niech tam walczą o prawa Palestyńczyków, bo naprawdę jest o co.

gieno
Gość
gieno

właśnie że tak robimy że cały czas ich zawracamy a Ukr może ich sobie wysłać gdzie tylko chce a Białoruś przez ten ruch z byłymi republikami radzieckimi nie bardzo

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski
Tak, przyjmujmy wszystkich i doprowadzmy do upadku zachodnia cywilizacje, moze lepiej od razu byloby zatrudnienie islamistow w eletrowniach atomowych i miejscach odpowiedzialnych za odpalanie rakiet, szybciej pojdzie …. nie wiem co to za obłęd czy to jakis wirus czy zwykła pazerność, czy do ziemi zbliza sie jakaś kometa i lewaki chca natrzepac kasy zeby pozyc na wysokim poziomie przez ostatnie dni czy co … nie wiem, ale to ma znamiona zbiorowego szalenstwa, ci ludzie sprawiaja wrazenie kompletnie niepoczytalnych , ludzi ktorzy postrzagaja rzeczywistosc w sposob zupelnie inny niz normalni ludzie …. ja widze ze jest czarne a oni widza ze… Czytaj więcej »
nina
Gość
nina
Dlatego twierdze, ze ich trzeba by bylo przed objeciem stanowisk zbadac, czy nie drazy ich mozgow choroba psychiczna ….. Ale te tlumy tzw. uchodzcow, to nie jest przypadkowe. Zaloze sie, ze sa to akcje celowe, zeby nas „zalac” nimi. Chca przez to pokazac, ze oni (elity w Brukseli), ze oni moga nas jak nie kijem, to palka. A ja juz miesiace wstecz pisalam, ze przyjdzie do nas ta plaga ze wschodu. Myslalam, co prawda, ze przyjda przede wszystkim Syryjczycy, np. A tu taka niespodzianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To sa przeciez mieszkancy panstw, w ktorych nie toczy sie wojna. Poza tym, co oni… Czytaj więcej »
Karbulot
Użytkownik
Krzyżowiec

A żebyście wiedzieli. Sam się wielokrotnie zastanawiam, jakim cudem takie debile w ogóle zajmują stanowiska w rządach krajów. Kiedy czytam, że jakaś szwedzka minister w końcu stwierdza, że islam jest zagrożeniem w Szwecji, to oczy przecieram ze zdziwienia. Ja sam doszedłem do takiego wniosku wiele lat temu, bez potrzeby oglądania co się dzieje w Szwecji. Niedługo w tych krajach zatrudnią na stanowiskach rządowych downów, którzy będą mogli poszczycić się umiejętnością pokolorowania obrazka.

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski
No ale nie moze byc inaczej, jesli w III swiat poszedl przekaz ze EU stoi otworem dla wszystkich no to jada bo wiedza ze tu „dobrobyt” tylko nikt im nie wytlumaczyl skad sie ten dobrobyt bierze i ze islam jest nie kompatybilny z fundamentalnymi wartosciami ktore sa konieczne do tego aby „dobrobyt” mial szanse zaistniec. Zjedza nas z butami z jednej strony beda nas napieprzac islamisci a zdrugiej UE. Trzeba zawiazywac scisle sojusze z panstwami regionu i zbroic sie po zęby chociaz co to da, lewaki jak przyjdzie co do czego rozplyna sie w powietrzu, islamisci wcisna pare guzikow i… Czytaj więcej »
ocoloto
Gość
ocoloto
@nina cyt”Myslalam, co prawda, ze przyjda przede wszystkim Syryjczycy, np. A tu taka niespodzianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To sa przeciez mieszkancy panstw, w ktorych nie toczy sie wojna.” skąd możesz wiedzieć, że w syrii jest wojna? kiedyś np. w iraku każda poważna telewizja miała swoich reporterów wojennych, którzy byli tam na bieżąco i komentowali na żywo! co jest z syrią??? jesteśmy atakowani zdjęciami zrobionymi „na zlecenie” w egipcie i jakąś amerykańską propagandą , gdzie nie wiadomo kto strzela sobie w powietrze! dużo mówią ale żadnej konkretnej wojny nie widać, żadna telewizja nic na żywo nie transmituje!!! to samo we francji, zaczęła się… Czytaj więcej »
nina
Gość
nina

Halllooooooooo!!!!!!!

„Myslalam, co prawda, ze przyjda przede wszystkim Syryjczycy, np.
A tu taka niespodzianka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To sa przeciez mieszkancy panstw, w ktorych nie toczy sie wojna”-

Skad mozesz wiedziec, ze w Syrii nie ma wojny ????????

Nie chodzi jednak o to, chodzi o mury. Mury i zasieki, ktore nalezaloby budowac, bo wiosna tuz, tuz.

Aleyak
Gość
Aleyak
Tez dlugo zastanawialem sie co jest grane. Zadawalem nawet pytanie: „Czy moze oni wiedza cos czego my (to znaczy myslacy logicznie) nie wiedza).Zaczalem duzo czytac, po polsku, angielsku, francusku. Przegladam czesto rozne fora w tych jezykach. Na pocieszenie moge powiedziec, ze wiele ludzi w innych krajach mysli podobnie jak my tu na tym forum. Ale….wyksztalcil sie (albo uformowano) pewien typ czlowieka, ktory nie czuje sie przynalezny do narodu czy rasy, tylko ogolnie do ludzkosci, cokolwiek to by nie znaczylo. Czytajac ichniejsze opinie az glowa boli od schematow i bzdur. I nie powiem, brzmi to szlachetnie. Mnie tez uczono, ze wszyscy… Czytaj więcej »
Burn
Użytkownik
Nowicjusz

W polskich szkołach obok obowiązkowego j.polskiego na maturze powinna być też obowiązkowa historia z naciskiem na całą islamską działalność w europie przed wiekami, uświadamianie młodzieży od samego początku co i jak, ale bez nacisków bez indoktrynacji, bo nie potrzebujemy debili w społeczeństwie na wzór wyznawców allaha, ale ludzi zdolnych do samodzielnego myślenia, samodzielnego kojarzenia faktów i wyszukiwania wartościowych treści, niech sami obiorą sobie drogę,
Może mam za dużo wiary w ludzi ale wydaje mi się że gdyby więcej bylo informacji na te tematy i mniej indoktrynacji, mogli byśmy spać spokojnie myśląc co wyrośnie z naszego potomstwa.
Czyli ludzie samodzielnie myślący.

ocoloto
Gość
ocoloto

@Burn pojechałeś równo ale z sensem, jednak położyłbym nacisk na… nacisk, inaczej jako dobroduszni chrześcijanie i tak zostaniemy zdominowani przez ciapaków, nasze dzieci powinny wiedzieć jak walczyć o swoje zdanie i ja już moje maleństwo uczę, że niema to czy tamto, ma być jak mała chce, w wieku niespełna 3 lat nie jednemu koledze wytłumaczyła, że ma być tak jak ona chce smile

FankaFranka
Gość
FankaFranka

A ja myślę, że ludzie są równi – tylko kultury, w których zostali wychowani NIE SĄ równe. Wartości społeczne jakie dany człowiek nabywa wraz z rozwojem nie są równe, ideologie, którymi jest zatruwany, nie są równe. I wreszcie systemy religijne, które decydują o życiu i śmierci nie są równe.
Ale to wszystko czyni nas ludźmi – czyli … ludzie nie są równi…

komentator
Gość
komentator

Ludzie nie są i nigdy nie będą równi.
Nasłuchałaś się pie…lenia lewackiego o równości i Ci się w głowie poprzewracało.
Wg nich wszystkie marchewki mają być równe, pomidory również, że nie wspomnę o jajkach.
A prawda jest taka, że każdy człowiek jest inny. Każda rasa jest inna, ma inne cechy, inne możliwości.

FankaFranka
Gość
FankaFranka

Hmmm… to że ktoś potrafi biec szybciej niż inni jest wg Ciebie mniej wartościowe niż to, że ktoś potrafi wymyślić bardziej samo-destrukcyjną ideę niż innismile
Tak, każda rasa ma inne możliwoścismile)))

FankaFranka
Gość
FankaFranka

Wykazujesz się prawdziwymi zdolnościami krytycznego myślenia na poziomie psa Pawłowa – „równość ludzi” -aport!
Pomyśl trochę – to nie boli.

allahuj
Użytkownik
Nowicjusz

uważam że działają siły nadprzyrodzone, oni sa po prostu opetani

Logic
Gość
Logic

I każdemu 1000 ojro zasilku jak chcą lewacy i postępowa UE.

Publiusz
Gość
Publiusz

…. € 1000 to na Zachodzie jest jalmuzna!3x wizyta w dobrej knajpie….

Tomik
Gość
Tomik

Po pierwsze: Czy tam jest jakaś wojna? Po drugie: Jeżeli tam jest wojna to dlaczego nie dostali azylu w pierwszym kraju, do którego dotarli? O co tu kur… chodzi jeśli nie o rozpierd….Europy? Mało kur…pseudo syryjczyków, innych arabów czy czarnuchów najechało Europę, to jeszcze kur…dochodzą jakieś tadży???

AntyHegemon
Użytkownik
Porucznik

Muzułmańska horda w natarciu – tak powinno się mówić o koczownikach na granicy polskiej. Uciekają od siebie, bo chcą lepszego, darmowego życia. Nic tam tragicznego sie u nich nie dzieje, ale sceny grozy, to oni potrafią odgrywać.

Burn
Użytkownik
Nowicjusz

czy tylko ja mam takie wrażenie czy inni też ktoś specjalnie ich kieruje na nasze granice?

Adam
Gość
Adam

No właśnie to jest ciekawe – Ukraina i Białoruś ot tak sobie pozwalają im przełazić przez swoje kraje? W dodatku siedzą na ich terenie, to niech oni im dadzą azyl, albo odeślą.

Jurek
Użytkownik
Nowicjusz
Witam @Burn, mam nie tylko takie wrażenie, ale wręcz pewność, że to co się dzieje w pobliżu naszych granic, to nie przypadek. Nie dało się Polski zastraszyć i oficjalnie wepchnąć nam tego gówna, więc trzeba spróbować inaczej, już mniej oficjalnie. Ważne, by liczba się zgadzała. Pisałem już kiedyś, że jedynym wyjściem dla nas jest Polexit i uszczelnienie na maxa naszych granic. Musimy korzystać z okazji, że za oceanem rządzi teraz sprzyjająca nam opcja, więc ta cała „Europa” może nas pocałować…Wiem też, że wielu ta opcja nie przypadnie do gustu, bo jak to, nie będziemy w Europie? Skończą się bezwizowe podróże… Czytaj więcej »
komentator
Gość
komentator

Do pracy będziemy mogli jeździć jak najbardziej.
Mogliśmy jeździć zanim byliśmy w unii i będziemy mogli, jak unia przestanie istnieć.
Tylko to trzeba robić z głową. Zakładasz firmę/działalność w Polsce. Tu płacisz podatki i jedziesz na kontrakt.

michnikuremek
Użytkownik
Początkujący

Niech pani Aniela Witka z Fundacji Helsińskiej (kto funduje ta fundację?) zabierze ich sobie do domu. Ma do tego prawo.

easyrider
Użytkownik
Krzyżowiec

@michnikuremek Tylko pod warunkiem, że ten dom stoi poza granicami Polski. Najlepiej jeśli rura ściągnęłaby ich do wujcia Mosze w Tel Avivie. Żadnych kompromisów.

Publiusz
Gość
Publiusz

Nic z tego! Mosze wlasnie przegnal HRW ze swojego terenu i….. w zachodnich merdiach cisza ,jak makiem zasial,a pamietam jaki to kociokwik sie podniosl po tym , jak Putler zaaresztowal statek Greenpiece,ktory na m.Barentsa sabotowal ruskie wieze wiertnicze!

Aniazpoznania
Gość
Aniazpoznania

Zgadnij!?! grin grin grin

….Helsinska Fundacja Praw Człowieka Warszawa…..
ogólne wsparcie,

Open Society Foundation 862 783.00 USD /FY 2015/
Sigrid Rausing Trust 656 000.00 USD /od 2015 do 2018 roku/

Anka
Użytkownik
Nowicjusz

Czyli Dżordż

bkkkk
Gość
bkkkk

O tej Sigrid Rausig ciekawe rzeczy wkopał swego czasu bloger Pinkpanther.

easyrider
Użytkownik
Krzyżowiec

Powinniśmy być humanitarni? Ch… im w ich islamskie d… Nie żal mi ich w najmniejszym stopniu. W Tadżykistanie nie ma wojny a jeżeli oni czują się prześladowani, to niech jadą do Rosji albo pozostaną na Białorusi czy na Ukrainie. Koniec litości dla islamsko-murzyńskich pseudouchodźców. To nasi wrogowie. Każdy rząd, który ich nie wpuści ma mój kredyt zaufania. Ten, który ich wpuści jest skreślony.

Alex
Gość
Alex

A uchodzcy nie narazaja Europejczykow na niebezpieczenstwo… Coz, mysle ze oni ruszyli na Polske bo dowiedzieli sie z jaka checia Bruksela przygarnia Afryke i Bliski Wschod. Jedyny warunek – wyznawac islam. A moze im tez sie uda przekroczyc granice a wtedy biali niewolnicy beda ich utrzymywac… Ewentualnie wystarczy troche polamentowac jacy to oni biedni a wnet rozne organizacje zaczna psioczyc na Polske ze odmawia wstepu tak wspanialym ludziom niosacym pokoj i milosc oh i ah…

J-IIISobieski
Gość
J-IIISobieski

To moze zrobmy tak, niech oni przyjada do Europy a my jedzmy na te roponosne pola, mysle ze wyszloby to nam na zdrowie, tylko trzeba byloby spakowac cala technologie nuklearna do walizek i zabrac ze soba (((:

Aniazpoznania
Gość
Aniazpoznania

Nic z tego, w planach NKIWN*, biali sa przeznaczeni do likwidacji, nie do przesiedlania.

Burn
Użytkownik
Nowicjusz

oni osiągnęli iż nadwyżkę populacyjną u siebie i ta nadwyżkę kierują ku nowym niepodbitym terenom, ale nie będą walczyć bronią lecz tempem rozmnażania, przyjść na dany teren i nawet będąc nielegalnym spłodzić dziecko które po urodzeniu będzie już pełnoprawnym obywatelem, na każde dziecko dostają kasę, więc
płacą im za dupczenie… im młodsza żona tym dłużej i więcej urodzi, więc trzeba zaczynać w jak najmłodszym wieku zapładniać te islamskie inkubatory którym całkiem niedawno nadano status ssaka ale nadal nie człowieka…

Tak więc nawet jak byśmy chcieli się przenieść tam to nie ma gdzie z braku miejsca

Aniazpoznania
Gość
Aniazpoznania

*NKIWN
nacjaktórejimieniawymawiaćniewolno

Publiusz
Gość
Publiusz

..wymawiac moze nie wolno ,ale chyba chyba nic sie nie stanie ,jak sie napisze ,ze ma smykalke do handlu !

komentator
Gość
komentator

Przecież można napisać: „górale ze wzgórz”

A jak ktoś nie wie jakich wzgórz, to dodam „golan”

bkkkk
Gość
bkkkk

…albo jeszcze dosadniej: narodowości prawniczej, wyznania finansowego.

Burn
Użytkownik
Nowicjusz

@Alex tu masz rację z tym stwierdzeniem
„wedyny warunek – wyznawac islam”

np: Niemcy deportowali i nadal deportują imigrantów o wyznaniu chrześcijańskim
a przyjmują imigrantów islamskich

to dosyć zabawne, bo kraje w których USA zaczęła wojnę ta przerodziła się na wojnę religijną, i chrześcijanie są tam prześladowani, tak więc z tych wszystkich imigrantów jedynymi którzy mogli by mieć jakiekolwiek prawa do azylu są właśnie chrześcijanie.

Dziwi mnie to właśnie że azylu nie dostanie prześladowany a za to dostaje azyl osobnik który może czuć się w pełni bezpiecznie w swoim kraju

ABC
Gość
ABC

Dlaczego nie proszą o azyl w Rosji?

Arek
Gość
Arek

Zanim dojdą do Rosji to najiperw muszą przejść przez Uzbekistan i potem przez Kazachstan. W tym pierwszym tylko powinni prosić o azyl

monnaa
Użytkownik
Nowicjusz

„…problem koczujących imigrantów zauważyła organizacja Human Rights Watch, która krytykuje Polskę za odmawianie przyjęcia”
Polska nie jest kloaka, aby kazdy kupopodobny do niej wlazil. Dosc!

Anty
Gość
Anty

Human rights watch acha a co to w ogole jest ? Organizacja chuya warta sponsorowana pewnie pezez sorosa

malabiala
Gość
malabiala

Ciekawe, że uciekają tylko z krajów muzułmańskich. Przecież to religia miłości i pokoju?

Benek
Gość
Benek

Dobrze że mamy jeszcze myślących logicznie pograniczników i prawidłowo broniących granic Polski przed napływem fali inwazji islamskiej. W przypadku stwierdzenia naruszenia granicy powinni również częściej używ2ać broni aby skutecznie zniechęcić to badziewie do wjazdu do Polski.

Publiusz
Gość
Publiusz

Nie rozumiem jedengo!Jakas zozlza z HRW jeczy ,ze pewna rodzina z Tadzykistanu koczuje na granicy pol-ukr. juz 3 mies. wolnych miejsc w paszporcie juz nie ma ,czeka na pozwolenie wjazdu do Polski ,a na Ukraine wrocic(sic!) nie moze!Jezeli wiec do Ukrow wrocic nie moze ,a do Polski jeszcze nie wjechala, to gdzie ta rodzina teraz sie znajduje ?Na jakiejs ziemi niczyjej?

Seria z AK
Gość
Seria z AK

A wystarczyła by skrzyna z kawasznikowami i seria 2 minutowa połowa by padła a reszta by sama spierdoliła grin

prawyobywatel
Gość
prawyobywatel

Mam gdzieś, że uchodźców „naraża się na niebezpieczeństwo”. Ważne, żebyśmy my nie narażali się na niebezpieczeństwo i tyle w temacie.

Anna
Gość

do durnej organizacji HRV – to niech wracają do siebie albo zostana tam na wieki bo wpuszczenie ich do nas , a nie mamy takiego obowiązku do otwierania granicy bo akurat chcą do nas wejść, jest zagrożeniem dla nas więc mam ich głęboko gdzieś – niech spadają do siebie……

Mirosław
Gość
Mirosław

A czy w Tadżykistanie jest wojna ? Jacy uchodźcy ?

Chory świat
Gość
Chory świat

Dla zlewaków to wszystko jedno – każdy łach na granicy to uciśniony i potrzebujący pomocy . Po prostu swołocz poczuła łatwą krew i naiwność białych no to dalej jazda !

ndie
Gość
ndie

z wiki: „Prawa człowieka w Tadżykistanie są notorycznie łamane (…) W Tadżykistanie dochodzi do częstych gwałtów na kobietach i powszechny jest też handel kobietami”. Do widzenia ludom z Tadżykistanu i innych pierdzistanów.

Chory świat
Gość
Chory świat

No tak , zamiast oporu i rewolty … to chodu do jewropy ! W końcu ciotka Angela , Hollande i inne zlewackie zjeby np. w Svedistanie mają dla takich otwarte granice !

Seria z AK
Gość
Seria z AK

A wystarczyło by wziasc skrzynke akaczy puscic serie 2-3 minutowa połowa padnie reszta sama spierdoli grin

GojjAnonim
Użytkownik
Nowicjusz
Pytanie. Dla kogo opłacasz har… yhm składki ZUS? Rok 2035. Pan Kowalski z rana jak wielu ”szczęsliwców” (emerytów) którzy harowali całe życie i dorzyli sedziwych lat próbuje włamać się do śmietnika.Może tym razem zdąży przed grupą szybkiego reagowania lub nie potrzpie go prąd z drutu kolczastego i zdoła zaopatrzyc się w jakieś resztk które pozwolą mu przetrwać resztę tygodnia.Warzywa z ogródka na dachu i balkonie znowu rozkradli a że gołębie zaczynają być gatunkiem wymierającym a kota ni psa bespańskiego też już nie uświadczysz więc próba zaopatrzenia się w kalorie jest nie lada wyzwaniem? Sąsiad Ahmed Hujmamiastmuzgu z 15 swoich dzieci… Czytaj więcej »
Ewaxx
Gość
Ewaxx

Wystarczy przeczytać jaka jest religia w Tadżykistanie i wszystko staje się jasne.

Struktura Radżykistanu religijna kraju w 2010 roku według Pew Research Center

Islam: 96,7% (6 650 000)
Brak religii: 1,5% (100 000)
Prawosławie: 1,2% (80 000)
Muzułmańskie pasożyty chcą darmowego socjalu i darmowych mieszkań i nie wolno tego syfu wpuszczać do Polski.

Paff
Użytkownik
Chorąży

„Azylu otwórz się” nie działa? Może niech napiszą do Adolfa Merkel, otworzymy im korytarz humanitarny prosto pod Bramę Brandenburską. Tylko musimy dostać odpowiednią ilość czasu, żeby całej trzodzie chlewnej po drodze zasłonić oczy, bo się mięsko popsuje od widoku pędzącej muzułmańskiej zarazy.

pojawiam się i znikam
Gość
A gdzie prawo rdzennych Europejczyków? Jak jest chronione i bronione nasze prawo i bezpieczeństwo? Dlaczego każdemu bezkarnie uchodzi przestępcza islamizacja Europy? Ta organizacja organizacja Human Rights Watch, powinna być oskarżona przez Polskę za oszczerstwa wobec naszego kraju i za kłamstwa, dlatego, że nie ma żadnych uchodźców, których Polska nie chce przyjąć. Także powinni być inni oskarżeni, którzy chcą zrobić z naszego kraju i Europy przytułek dla wszelkiej patologii na nasz koszt i europejskiego podatnika, cyt. „organizacja Human Rights Watch, która krytykuje Polskę za odmawianie przyjęcia. Podkreślają, że takie działania są niezgodne z zasadami Unii Europejskiej, a uchodźców naraża się na… Czytaj więcej »
uga
Gość
uga

sami sie narazaja..trzeba bylo z dupa w domu siedziec..teraz niech tam kisna

traksio
Gość
traksio

niech human rights ich przygarnie do siebie.
tam nie ma wojny więc przed czym uciekaja ??

Jonatan
Gość
Jonatan

A jacyż to „uchodźcy”? W Tadżykistanu albo Czeczeni trwa jakaś wojna teraz? A paszli na chuj.

gosc
Gość
gosc

przeciez u nich nie ma wojny, jacy uchodzcy?

Lol
Gość
Lol

Sorry ale nie można być dla wszystkich dobrym bo złapią za palec urwą rękę a na koniec to i tak Polacy będą tymi złymi…

Paweł
Gość
Paweł

Brawo Polacy, Brawo Polska Straż Graniczna!!! Brawo Polski Rząd

Polak
Gość
Polak

W Polsce nikt pieniędzy nie rozdaje, mogą wracać do domu, to jest kolejna próba zrobienia wyłomu na granicy żeby zaraz ruszyły tysiące uchodźców ekonomicznych czekających z niecierpliwością na przetarcie szlaku do życia na cudzy koszt. Jak ktoś chce pomagać to niech ich zamelduje do siebie, utrzymuje i bierze odpowiedzialność za wszelkie szkody, które wyrządzą (jeszcze o nikim takim nie słyszałem)

pojawiam się i znikam
Gość

@Polak A jeśli tego „pomagającego” wykończą (co jest bardzo prawdopodobne) to kto będzie ponosił odpowiedzialność za pasożytującą i wrogą nam od wieków dzicz? Każdy chętny do pomocy pseudo uchodźcom niech pomaga z daleka od naszego kraju! Bo to do czego dążą nasi wrogowie, to jest islamizacja i kolonizacja naszego lądu i krajów narodowych. Nie po to nasi przodkowie walczyli i przelewali krew za naszą ziemię, żeby odwieczny nasz wróg hańbił nasz kraj swoją obecnością i pasożytował na nas, naszych bliskich a nasze przyszłe pokolenia skazywał na niewolnictwo a nawet śmierć!

Zobi
Gość
Zobi

Jeżeli już przyjadą ugośćmy ich naszą gościnnością ugotujmy im zupy grzybowej niech się najedzą do syta

Zobi
Gość
Zobi

Ja się za bardzo na grzybach nie znam ale co znajdę to im ugotuję

Michał
Gość
Michał

Deportować !!!!!

DMQ
Gość
DMQ

uchodźców? – w Tadżykistanie trwa jakaś wojna?

Jan
Gość
Jan

Czy w Tadżykistanie jest jaka wojna że trzeba ich przyjmować ?

Zenek
Gość
Zenek

To takie niesprawiedliwe, Niemcy, Szwedzi powinni wysłać samolot po swoich nowych obywateli!

Liva
Gość
Liva

W Tadżykistanie nie ma wojny więc to nie są ofiary uciekające przed wojennymi działaniami tylko uchodżcy ekonomiczni _ a do tego typowi muzułmanie.

Jaja
Gość
Jaja

Dawno widać po łbie nie dostali, lepiej niech do PL się nie pakują bo migiem będą żałować ;d

Karlo
Gość
Karlo

I do czego ta lewackie cholera doprowadziła. Cały świat wali teraz do UE po socjal,mieszkania , europejskie kobiety i dziewczynki !!! Zamnknac granice.

fds
Gość

Brawo Polska Straż Graniczna

Ala
Gość
Ala

Kula w leb i po sprawie.

Obrońca Tadżyków
Gość
Obrońca Tadżyków

Otworzyć korytarz do Niemców

nica
Gość
nica

Nie wpuszczać!! Straż Graniczna RP – tak trzymać!! Wystarczy, że bez ograniczeń napływają Ukraińcy (zastanawiam się dlaczego aż tylu!?).

Kasia
Gość
Kasia

W Tadżykistanie nie ma wojny. To imigranci, którzy chcą islamizować Europę i wyłudzać świadczenia.

Edward
Gość
Edward

Przeciętny narodowiec (prawak) myśli, że w Srebrenicy zginęli Arabowie i ciapaci… To co on może wiedzieć o Tadżykistanie? Nic

Publiusz
Gość
Publiusz

Przecietny Edward (Edzio-Pedzio) mysli ,ze jak juz cos wtluczy w klawisze ,to go przestana mylic z kraweznikiem….

Publiusz
Gość
Publiusz

errata: „wtlucze” .

Andrzej
Gość
Andrzej

W Tadżykistanie nie ma wojny, za to jest autorytarna dyktatura. Jak w większości krajów Azji zresztą. Jeśli ktoś siedzi cicho i nie podskakuje, może tam spokojnie żyć. Polecam reportaż Witolda Gadowskiego z serii Łowca smoków.

wpDiscuz