Były „dziecięcy żołnierz” kalifatu ISIS opowiedział o pewnej praktyce tej grupy, polegającej na porywaniu chłopców ich rodzicom, aby następnie szkolić je do zabijania ich. Dzieci były również szantażowane groźbami połamania nóg, jeśli nie chciały być posłuszne i stać się bojownikami dla islamu.

Pewien 11-latek, znany jedynie z imienia Nouri, wspomina, że członkowie Państwa Islamskiego połamali mu jedną nogę, ponieważ zaprotestował i nie przyjął swojej nowej roli.

Dzieci, którym udało się uciec, opisują proces indoktrynacji i zachęcania do „radykalnego” islamu. Mówiono im też, aby zabijały swoich „niewiernych” rodziców.

Kurdyjski komandos opisał wyzwania, przed którymi stoją Kurdowie walczący z Państwem Islamskim. Stwierdził, że ISIS często wysyła dzieci na front wojenny, ubrane w zamaskowane kamizelki wypełnione materiałami wybuchowymi. Aziz Abdullah Hadur wspomniał, walcząc na froncie w Gweyr, że jego ludzie zaobserwowali wiele dzieci walczących po stronie wroga.

Źródło: MailOnline

12
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
2 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
WTDbkzxsasalolo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lolo ktory jeszcze pisze
Gość

No drodzy lewacy wszystkich pci, piejący o wolności, tak Wam katolicyzm przeszkadzał. Katoliban… No, to dopiero sprowadziliście wolność. Drodzy KOD-owcy może byście tam trochę poprotestowali?

prawyobywatel
Gość

KOD-owcy to takie małe osrańce, jaj nie mają, tylko pyszczyć potrafią i zębami kłapać.

Lilith
Gość

Nie wywołuj wilka z lasu. KOD się rozkręca i najwyraźniej chce wyjść poza granice Polski. Pod polską ambasadą w Budapeszcie już protestowano. Co teraz? Chcą podburzyć Węgrów? I te żałosne hasła UE- help. Oby nasz KOD nie próbował mobilizować Węgrów aby protestowali przeciw Orbanowi. No ale ktoś doskonale steruje tą… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

A ciekawe co z tym zrobią Węgrzy? Bo to, że KOD jest internacjonalistyczny to już wiemy. Ten internacjonalizm raczej ogranicza się do jednej grupy wyznaniowej ale to pewnie drobiazg i niedopatrzenie. Ja bym tam od razu włączył Ekumeniczną Radę Kościołów pod przewodnictwem jakiegoś Wielkiego Muftiego albo cóś w tym stylu.… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Jak widzę te KODy to zastanawiam się jak trzeba być oczadziałym by w to wierzyć lub udawać, ze to dla dobra kraju. Islam z takimi zrobi od razu porządek. Myślę oraz z tego co widziałem, ze większość zwolenników KOD, PO to tacy pseudointelektualiści, którzy gdzieś coś tam czytali, a ktoś… Czytaj więcej »

WTD
Gość
WTD

To już nie pamiętasz zdrajco jak twoim przodkom przeszkadzała chrystianizacja Europy? Jak widać tobie żydzie zawszony nie przeszkadza że zniszczyliście naszą rodzimą wiarę i kulturę, teraz Bogowie odpłacą wam zdrajcy, będziecie jebanymi islamami, a wasze córki niewolnikami. Mieliście setki lat aby przywrócić prawdziwą wiarę, ale wy wolicie bluźnić przeciw Bogom… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ooo… następny @sasa tylko tzw. rodzimowierca. Wiesz, nie wiem jak połączyć w Twoim wpisie chrystianizację i „żyda zawszonego”, który z zapałem tę chrystianizację zwalcza. Co widać po dumnej niegdyś Europie Zachodniej. Proponuję więc przyjrzeć się resztkom dawnych dumnych narodów europejskich, zwłaszcza np. w Szwecji po pozbyciu się chrześcijaństwa. Wydaje mi… Czytaj więcej »

sasa
Gość
sasa

ssij jajca lewaku

sasa
Gość
sasa

lolo trollu musisz się przyssać do każdego pajacu. WTD to jakiś brudny pseudo islam ale ty działasz mi na nerwy bardziej.

WTD
Gość
WTD

Ja się szanuje, nie wierzę w żydowskie demony i nie oddaje im czci.

bk
Gość
bk

Ja bym dodała tylko tyle, że owi rodzimowierczy bogowie z Półwyspu Arabskiego wyewoluowali w Allaha (tak w skrócie). Tak więc szanuję rodzimowierstwo (jak każdy ludzi pogląd), ale do pewnej granicy… Zresztą, rodzimowiercy, jako poganie (nie moje określenie, tylko muzułmanów) są do wyrżnięcia jeszcze przed chrześcijanami. Tak więc wypada okazać zdziwienie… Czytaj więcej »

zx
Gość
zx

Swoich janczarów Turcy dłużej szkolili, ci wysyłają mięso na samobójcze misje.