logotyp BBC

17 stycznia BBC Newsbeat ogłosiło na Twitterze rekrutację nowych dziennikarzy. Ogłoszenie skierowane jest do wszystkich z wyjątkiem białych. To kolejne rasistowskie ogłoszenie brytyjskiego nadawcy.

Redakcja audycji Newsbeat umieściła na Twitterze wpis, w którym zaoferowała praktyki zawodowe. Autor wpisu zaznaczył, że jego oferta jest skierowana do „kandydatów czarnoskórych, Azjatów i nie-białych przedstawicieli mniejszości etnicznych”.

Praktyki dotyczą pracy przy realizacji emisji, redagowania strony internetowej i obsługi kont na portalach społecznościowych.

Przy innym ogłoszeniu redaktorzy tłumaczą swój rasizm chęcią uzyskania „innej perspektywy”. Padają również argumenty „dyskryminacji pozytywnej”.

To nie pierwsze rasistowskie ogłoszenie

W listopadzie BBC szukało osób do pracy w redakcji radiowej, w dziale depeszowym, w serwisie internetowym i w zespole wydawców. Wizja zdobycia doświadczenia w renomowanej brytyjskiej redakcji jest marzeniem wielu młodych dziennikarzy. Jednak redakcja ma swoje wymagania, nie możesz być biały. Redakcja wprost podaje kolor skóry jako jeden z kryteriów.

81
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
38 Comment threads
43 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
50 Comment authors
ArcherHelmut KaschkeAnahu Yamito IIAnnagDzik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o