Kanclerz Austrii grozi Polsce i Węgrom ograniczeniem funduszy unijnych

Kanclerz Austrii Christian Kern w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” zagroził w czwartek Polsce i Węgrom obcięciem funduszy w przyszłym budżecie UE. Chodzi o „nieprzestrzeganie europejskich reguł”.

Kanclerz Kern wyraził radość z powodu zawetowania przez prezydenta Dudę ustaw w sprawie Sądów Najwyższych i KRS. Zastrzegł jednak, „problem nadal istnieje”, ponieważ m.in. rząd Polski i Węgier sprzeciwiają się relokacji uchodźców.

„Polska i Węgry to dwa kraje, które wykazują niewielką gotowość do przestrzegania europejskich reguł” – wyjaśnił socjaldemokratyczny polityk, dodając, że oba wymienione kraje „całkowicie się uchylają” od udziału w podziale uchodźców.

Jego zdaniem są dwa wyjścia. „Albo te reżimy czy rządy przegrają w wyborach”. Wtedy problem ma się sam rozwiązać. Druga opcja to taka, aby „skłonić te kraje do zmiany stanowiska, by włączyły się znów do wspólnej europejskiej polityki” – mówił kanclerz Niemiec.

„Kto nie przestrzega reguł, ten nie może dostawać netto 14 mld czy 6 mld euro, jak Polska i Węgry. Niemcy i Austriacy nie będą w tym uczestniczyć” – zapowiedział Kern.

PAP

58 komentarz do “Kanclerz Austrii grozi Polsce i Węgrom ograniczeniem funduszy unijnych

  1. Ci lewacy, którym drastycznie maleje poparcie we własnych krajach mogą liczyć na stanowiska w Brukseli. Wyżerają się tam za nasze podatki, obsadzeni na stołkach poza demokratycznymi wyborami.

   1. Dzisiaj donoszą z Nadrenii Westfalii, gdzie dopiero co odbyły się wybory, że również były masowe oszustwa i AFD żąda powtórzenia zliczania głosów. To jest demokracja. Uczcie się ludzie, na czym to polega.

  1. szwaby i ich austiackie przydupasy przez 123 lata okupywaly Polske i niszczyly Polskosc – chyba sie szmatom zapomnialo – w ramach podziekowania za odsiecz 1863 r…
   alez bede z radoscia ogladal jak plonie wieden, w koncu sprawiedliwosc dziejowa, karma wraca

  2. Racja. Szkop pozostanie szkopem, szab szwabem, fryc frycem, bandyta bandytą a qrva qrvą. To naród skazany na zagładę za swoje zbrodnie. Niech ich muzuły rezają pachołków sorosa.

  1. @Daga Oczywiście, że to koń trojański. To bez znaczenia czy we Wschodniej Rzeszy rządzi prawica czy lewactwo. To Niemcy są. Ten szmaciarz śmie grozić Polsce obcięciem funduszy? A kim on k… jest? Pozostawanie w UE – poza tym, że szkodliwe ekonomicznie oraz ze względów bezpieczeństwa – staje się uwłaczające dla Polski.

 1. Nie strasz, nie strasz bo się…………………………….Ludzie, nie bójcie się kar czy sankcji. Unijni biurokraci nie mogą nic nam narzucić w kwestii imigrantów. Które z kolei to ultimatum ? Pamiętacie niedawne postępowanie komisji europejskiej przeciwko Polsce, Czechom, Węgrom ? Będzie ono trwał latami, to pic na wodę. Ma ono na celu uspokojenie opinii publicznej w krajach mających problemy z nielegalną imigracją. Te wszystkie śmieszne groźby to oznaka bezradności, bo to naprawdę UE łamie prawo wpuszczając nielegalnych imigrantów poprzez legalizację ich pobytu. Gdyby istniała prawna czy też inna możliwość narzucenia nam imigrantów, toby dawno by z niej skorzystano. Przecież takie kraje jak Włochy czy Grecja łamią prawo, to tych krajów należy się czepiać. Pomyślcie, jak można zalegalizować nielegalny czyn. Jest to zalegalizowane bezprawie i właśnie nam chcą je narzucić. Gdyby obcięto nam fundusze, toby było złamanie prawa przez UE bo te fundusze mamy prawnie zagwarantowane. W takim razie kraje Grupy Wyszehradzkiej też poszłyby tę samą drogą, dla eurobuldelu byłaby to zła wiadomość.

  1. To prawda,nikt z naszego rządu nie powinien też jeździć i się tłumaczyć, ani wysyłać not z tłumaczeniem, bo jak wiadomo,tylko winni się tłumaczą. Ignorować , to najmądrzejsze posunięcie

 2. „Kto nie przestrzega reguł, ten nie może dostawać netto 14 mld czy 6 mld euro, jak Polska i Węgry”. Tak, panie Kern, czyli oprócz Polski i Węgier reszta powinna dostać po doopie a kraje mające niedopilnowane granice zewnętrzne – podwójnie. Pierwsza reguła – granice zewnętrzne UE podlegają ochronie. Druga reguła – decyzja o ewentualnym wpuszczeniu tego towarzystwa powinna być podjęta przez Radę Europy a nie przez Radosną Angelę.

 3. Kochani, kilka uwag.
  Najważniejsze, bo ekonomiczne, a kasa lewaków(zresztą każdy kraj) boli najbardziej. Jak już tu wspominałem kilkakrotnie jeździłem do Włoch via Austria. Nocowałem tam i w związku z tym oczywiście zostawiałem kasę. Kupowałem jakieś produkty. Od 2015 r., kiedy to te cioły zarzuciły nam, że jesteśmy niesolidarni, odpuściłem sobie makaronów i potomków adolka. Do Chorwacji w tym roku pojechałem nie tak, jak większość Polaków, przez Austrię, tylko przez Słowację i Węgry. U bratanków zresztą nocowałem. Wiem, że część z nas uważa, że trzeba urlop spędzać w Polsce, żeby wspierać nasz biznes. Ja jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że mogę wspierać i Polskę i sojuszników. Wiem, że moje postępowanie ,,nie przewróci” Austrii i Włoch, ale w końcu nas jest 38 milionów, Włochów więcej (ale żyją z turystów) a hitlerowców znacznie mniej. Niech choćby część z nas zrobi tak jak ja, to ci ,,postępowi i demokratyczni;” Europejczycy poczują różnicę w portfelach i budżecie, z którego nam ,,dają” kasę. I nie zapomnijcie o kupowaniu naszych, polskich produktów.

 4. Nie strasz pan, nie strasz bo to jedynie pełne zalosci i zawiści skomlenie. Tylko idiota będzie narażał swoich obywateli na niebezpieczeństwo i dezorganizację , rozkład państwa poprzez sprowadzanie bandytów i półdebili z pełnymi jądrami. Nie chcemy tu tych małp bo miejscem małp jest albo Afryka albo zoo…

 5. Będziemy pamiętali kto nam groził sankcjami kiedy tacy jak wy beda szukali azylu przed zbrodniczą polityką Brukseli …. paszport polski będzie na wagę złota.

 6. A ktory narod, tak od wiekow zyczliwy polskiemu narodowi ma ceche charakterystyczna jak np b. nisko osadzone uszy, duzo nizej niz linia od oczu w tyl glowy. No kto zgadnie,Wiec jak obsadzaja stanowiska w Austri to moze byc tylko przypadkowo urodzony w Austrii, Ten narod tak lubi Polske przytulac do serca, ze czesto na przestrzeni calych wiekow Polsce bylo trudno zlapac oddechu, mowi S.Michalkiewicz

 7. „Christian Kern – Urodził się w rodzinie sekretarki i montera instalacji elektrycznych. ukończył studia z zakresu dziennikarstwa i komunikacji , również studia podyplomowe z zakresu zarządzania wstąpił do stowarzyszenia socjalistycznych studentów Austrii (VSStÖ), polityk, przewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Austrii,
  typowy najczystszej wody eurokomuch; my takich pogoniliśmy od koryta ponad dekadę temu, a ostatnio raz na zawsze z polityki
  tymczasem cały eurosojuz jest nimi zawalony od podłogi po dach – Polacy muszą w końcu ogarnąć, że zostali uwiedzeni i oszukani – EWG -> UE nigdy nie było, nie jest i nie będzie słusznym wyborem, trzeba spierd. jak najdalej i jeszcze szybciej niż UK, bez oglądania się za siebie

 8. Wymienili jednego lewaka na innego. Gdy tamten pierwszy się zgrał, to ten który brutalnie opluwał Orbana za budowanie płotu na granicy, kiedy szła nawałnica, to wskoczył ten. To taki Petru, wierchuszka technokrata. Poprzedni był z zawodu….taksówkarzem. Pomiędzy, wszyscy pamiętają, były masowe oszustwa lewackie w wyborach prezydenckich, które musiały być powtórzone. Oszustwa prawie we wszystkich okręgach wyborczych i teraz lewak nas będzie od reżymów wyzywał. Bezdenna jest hipokryzja każdego lewaka.

 9. Największy rak jaki toczy Europę to muzułmanizm i pseudo-uchodźcy. To jest prawdziwy nowotwór i to z przerzutami, który powinien być jak najszybciej wycięty. A kanclerz Austrii niech zaprasza nachodźców do siebie na podwórko i niech się bawią z jego żoną i dziećmi bo my, Polacy, nie chcemy tego bydła u siebie w kraju i pomiędzy nami. Won z tym motłochem z Europy. Kto sobie ich przyjął niech sobie ich trzyma. Właśnie widać jak zostali „ubogaceni’ kulturowo Niemcy wink

 10. Nie strasz nie strasz bo się zesrasz
  Odbiorą fundusze Unii Lewackich Republik Europejskich bo Polacy nie chcą u siebie syfu, wybierają nie tych co trzeba.
  „Kanclerz Kern wyraził radość z powodu zawetowania Dudę ustaw w sprawię SN i KRS”
  Prezydent Duda zrobił to co miał zrobić i co było zaplanowane z resztą Max Kolonko ładnie to ujął.

 11. Zabierajcie pieniadze a Polacy wam zabiora konsumentow. Wypierdolic ten ich biznes z Polski, opodatkowac, narzucic solidarne z Europa pensje w zachodnich fabryczkach I wtedy zobaczymy jak beda piszczec. To juz nie te czasy ze paluchem Polsce pod nose wymachujecie.

 12. Mogą być przedterminowe wybory we Wrześniu nastąpił rozłam w PIS ich Prezydent zawetował dwie ustawy o sądach.POLEXIT to lekarstwo na”uchodźców”.Do Polski napływają radykalni Czeczeni są to muzułmanie w Łomży była bijatyka na noże Czeczenów .Dlaczego obecna władza nie deportuje Czeczenów do Federacji Rosyjskiej.Niemcom było by na rękę by upadł obecny Rząd PIS który nie chce narzuconych kwot imigrantów tj potencjalnych islamskich terrorystów .Pan Prezydent A Duda opowiada się za „korytarzami humanitarnymi” razem z Ministrem Waszczykowskim które są pierwszym etapem islamizacji Polski smile grin wink neutral

Dodaj komentarz