foto: Flickr.com CC

„To ja bronię południowych granic Niemiec” – mówił premier Węgier do Angeli Merkel podczas spotkania w niemieckim Banz.

„To, czy Niemcy przyjmą wszystkich uchodźców, czy też nie wpuszczą nikogo jest decyzją Niemców i wcale nie chcę mieszać się do tej dyskusji – powiedział Victor Orban. – Jakkolwiek zadecydują – dotyczy to tylko ich. Ale ja jestem Węgrem. My nie możemy patrzeć na świat oczami Niemca i myśleć głową Niemca. Myślimy zgodnie z interesami Węgier!”.

Słowa padły podczas spotkania Angeli Merkel i Victora Orbana z Horstem Seehoferem, szefem CSU (kluczowy koalicjant Angeli Merkel), a równocześnie premierem Bawarii, który to bardzo silny gospodarczo land liczy 12,5 mln mieszkańców.

Pełnego wsparcia Orbánowi udzielił Horst Seehofer, obierając tym samym konfrontacyjny kurs wobec Angeli Merkel. Faktem jednak jest, że większość uchodźców ląduje właśnie w Bawarii, a ta – po początkowym entuzjazmie – zaczyna mieć z tego powodu duże kłopoty. „Trzeba to powiedzieć jasno: nie będzie rozwiązania tego konfliktu bez Węgier Viktora Orbána. Zgadzam się z premierem Węgier, że znaleźliśmy się w sytuacji, której brak zarówno porządku jak i reguł – a stało się tak przez decyzję niemiecką. My codziennie musimy improwizować” – skarżył się premier Bawarii.

Postawa Seehofera oznacza zmianę, tym bardziej, że to właśnie jego land ma na co dzień do czynienia z uchodźcami i nawarstwiającymi się w związku z tym problemami społecznymi.

źródło:e-wpis.pl

12
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
HarryloloAndrzejAngathLilith Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lolo
Gość
lolo

(stary lolo)
Zastanawiające dlaczego większość w Bawarii… Czy aby tylko z tego powodu, że rozwinięta gospodarczo? A może też i dlatego, że ma związki z katolicyzmem w odróżnieniu od północy Niemiec?

Pawel
Gość
Pawel

północ niemiec to siłne nacjonalistyczne organizacje smile może nie mają pobudek religijnych, ale tam się akurat nie wysyła uchodźców w nawet najmniejszej ilości, w obawie o ich życie – i słusznie.

jeonsa
Gość
jeonsa

Na północny wschód Niemiec podobno nie wysyła się nawet jednego „uchodźca”, ponieważ jest to siedziba skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań… a szkoda.

lolo
Gość
lolo

To wiem. Ale mimo wszystko podejrzewam, że powiązania z katolicyzmem Bawarczyków są czynnikiem wpływającym na relokację uchodźców. Takim czynnikiem wpływającym na gorsze traktowanie przez centralne władze we Francji Wandei jest też katolicka przeszłość tego regionu i opór wobec Rewolucji Francuskiej.

Angath
Gość
Angath

Nie prawda. Mieszkam w północnych Niemczech i przebywa tu obecnie około tysiąca imigrantów. Więc niestety żadne podobno sad

lolo
Gość
lolo

(stary „lolo”)
Nikt nie twierdził, że na północy nie ma imigrantów. Chodzi o proporcje wspomniane w artykule.

Proszę o info
Gość
Proszę o info

Czy mógłbym prosić szanownych komentatorów o jakieś dodatkowe informacje odnośnie nacjonalistów niemieckich? Oczywiście obecnych, o których mówicie, nie Hitlerowców z 1933 Byłbym wdzięczny za linki, niestety niemieckiego nie znam, ale może jest coś po polsku lub angielsku? Chciałbym się na ten temat trochę dowiedzieć, poznać te organizacje i przenieść ich… Czytaj więcej »

Lilith
Użytkownik

Czy ja kiedyś dożyję dnia, że polski polityk powie „nie możemy patrzeć na świat oczami Niemca i myśleć głową Niemca. Myślimy zgodnie z interesami Polaków”. Kiedy trzeba to inne narody potrafią kierować się własnym interesem (Sawicki zarzucał, że Grupa Wyszehradzka to taki twór gdzie każdy dba o własny interes) a… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

(stary „lolo”)
Pewnie dożyjesz ale pod warunkiem, że „nasi” politycy nie będą mieli powiązań z masonerią a będą „osadzeni” w tradycji polskiej.

Andrzej
Gość
Andrzej

Już dożyłeś. Nazywa się Janusz Korwin-Mikke.

lolo
Gość
lolo

(stary „lolo”) Nie chcę prowadzić agitacji ani psuć samopoczucia ale JKM budzi we mnie tzw. mieszane uczucia. Część jego wypowiedzi jest dla mnie nie do przyjęcia jak np. że człowiek musi w coś wierzyć więc może to być katolicyzm (piszę z pamięci). Podejrzewam, że należy „do paczki” okupantów tylko „robi… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Muszę Cię zmartwić, ale gdybyś chciał głosować tylko na polityków czystej krwi polskiej, nie znalazłbyś takiego. Jestem więcej jak pewien, że w każdej rodzinie znajdzie się przodek Żyd, więc czystej polskiej krwi polityków ani Polaków nie ma. Domieszka żydowskiej będzie. Oczywiście pisząc o domieszce żydowskiej krwi nie ma nic złego… Czytaj więcej »