foto: ndie.pl / pixabay.com

Niemcy zdecydowały się na kolejne uderzenie w salafitów i ich zwolenników. We wtorek rano służby bezpieczeństwa przeprowadziły rewizje w mieszkaniach i biurach podejrzanych z 10 niemieckich krajów związkowych.

Setki funkcjonariuszy przeszukiwało 190 mieszkań i biur organizacji oraz zwolenników radykalnego stowarzyszenia salafitów „Prawdziwa Religia” odpowiedzialnego za akcje rozdawania Koranu na ulicach niemieckich miast. Salafici głoszą powrót do pierwotnej formy islamu, krytykują zachodnie demokracje i żądają wprowadzenia szariatu. Stowarzyszenie liczy kilkuset członków.

Rewizje rozpoczęły się o godzinie 6:30 głównie w zachodnich landach oraz w Berlinie. 65 rewizji przeprowadzono w Hesji, z czego 15 we Frankfurcie nad Menem, 35 w Nadrenii Północnej-Westfalii i 35 w Bawarii. W Dolnej Saksonii przeszukano ponad 20 mieszkań, około 20 w Berlinie, 15 w Badenii-Wirtemberdze, około 5 w Nadrenii-Palatynacie i w Hamburgu oraz jeden obiekt w Bremie.

O delegalizacji stowarzyszenia „Prawdziwa Religia“ i zakazie rozdawania Koranu w niemieckich miastach w strefach dla pieszych poinformował Thomas de Maiziere, szef MSW Niemiec. Według niemieckich władz działania takie są sprzeczne z konstytucją i ideą porozumienia między narodami. De Maiziere powiedział: „Życie muzułmanów wpisało się trwale w życie codzienne społeczeństwa w Niemczech, Niemcy są jednak krajem demokratycznym i nie ma w nim miejsca dla radykalnych, gotowych do przemocy islamistów”.

Służby zarzucają działaczom i zwolennikom salafickiego stowarzyszenia gloryfikację zbrojnego dżihadu i zamachów terrorystycznych. Podkreśla się, że jest ono skupiskiem dżihadystów i narzędziem do rekrutacji dla ISIS. De Maiziere stwierdził, że organizacja „posługuje się religią jako pretekstem”. Poinformował, że przy okazji różnych wydarzeń i w filmach wideo w sieci wzywała ona do walki z konstytucyjnym porządkiem w Niemczech.

Według niemieckich służb co najmniej 140 działaczy i zwolenników „Prawdziwej Religii” wyjechało do Syrii i Iraku, by walczyć u boku Państwa Islamskiego.

De Maiziere tłumaczy się, że delegalizacja salafickiego stowarzyszenia nie miała na celu uniemożliwienia szerzenia wiary muzułmańskiej czy rozdawania Koranu, lecz jej przyczyną było jedynie wykorzystywanie islamu dla celów ideologicznych i wspieranie organizacji terrorystycznych.

Niemiecki kontrwywiad ocenia liczbę radykalnych salafitów w Niemczech na 9200 i mówi o stałej tendencji wzrostowej. Liczbę osób podejrzanych o terroryzm islamski ocenia się na 1200. Do końca ubiegłego miesiąca 870 osób wyjechało na obszary zajęte przez ISIS w Syrii i Iraku, z czego 20 procent stanowią kobiety.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

38
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
27 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
prawyobywatelRapefugeelolo (który nie pisze)logicPassanderstanislawpaluch Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Użytkownik

Ale po co krytykować zachodnie demokracje? Nie podoba się, to wypad do swoich krajów, tam gdzie panuje szariat i wszyscy żyją po muzułmańsku. Słowo daję, ale to już zakrawa na kpinę. Przyjeżdżają do nas, po czym nas krytykują i chcą wprowadzić szariat. Czy te muzułmańskie tłuki nie zdają sobie sprawy,… Czytaj więcej »

ANDE
Gość
ANDE

Ale im nawet nie chodzi o zasilki.Oni chca muzulmanskiego prawa na calym swiecie.

Tytt
Gość
Tytt

Oni przyjechali tu na wojne na świętą wojne to rzolnierze a nie uchodzcy

Rapefugee
Gość
Rapefugee

Rzołnierze.. tylko nie oni

bkkkk
Gość
bkkkk

W jednej dyskusji parę dni temu jeden z dyskutantów trafnie zauważył, że muzułmanie myślą zupełnie innymi kategoriami niż my. Dla nich demokracja to reżim, a wolność, to życie wg koranu. Oni nie przyszli tu z misją „zniszczyć” (choć też, ale to rzecz uboczna), oni przyszli tu z misją „wyzwolić” (wyzwolić… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@bkkkk „Demokracja to reżim”… No ja bym się nawet z tym zgodził patrząc na to co się wyprawia w tej „naszej młodej demokracji”, zwłaszcza jak pomyślę o p. Biedroniu. Ale czy to co jest u nas to w ogóle można nazwać demokracją skoro jej siłą napędową są pieniądze Sorosa i… Czytaj więcej »

Hahahaha
Gość
Hahahaha

Te akcje zatrzymań są pokaz niedługo wybory w Germanistanie by podczas kampanii pokazać niby jak walczą z terroryzmem ale każdy trzeźwo myślący wie że to tylko pozory proces wydalenia islamistów z ich kraju jest już nie odwracalny Germanistan obudził się w kalifacie WESOŁYCH ŚWIĄT

rafa
Gość
rafa

Trafione w dziesiatke! Przed wyborami pokazuja, ze maja pelna kontrole nad sytuacja i chronia obywateli. Obrzydliwa medialna pokazowka w stylu Goebbels propagandy, nie majaca nic wspolnego z ochrona obywateli i faktyczna sytuacja w tym panstwie. Niestety niemieccy politycy nie szanuja nie tylko swych obywateli, ale i Europy, inaczej nie dopusciliby… Czytaj więcej »

Tytt
Gość
Tytt

Dokladnie o to chodzi zeby uspic czujnosc wyborcy i aby aniela dalej mogla islamizowac kraj

Logic1
Użytkownik

Dokładnie nawet wygrana AFD niewiele juz im chyba pomoże. Jesli zachować lewackie standardy to nie da sie wydalić 1,5 mln ludzi bo niby gdzie ? Kraje z których pochodzą wcale ich nie chcą spowrotem. Zeby to zrobić musieli by zbrojnie zabezpieczyć brzeg jakiegoś afrykanskiego kraju i tam na siłe deportować… Czytaj więcej »

ANDE
Gość
ANDE

Za duzo ich jest juz teraz.Niemcy obudzili sie za pozno.W sumie to Endzela pozwolila sie im obudzic dopiero teraz.Wczesniej caly czas ich usypiala.

Tomek
Gość
Tomek

Najważniejszy moim zdaniem cytat z tego artykułu : „Życie muzułmanów wpisało się trwale w życie codzienne społeczeństwa w Niemczech” I to na tyle , bo o to chodziło, a teraz sobie mogą do woli poszukiwać domniemanych „salafitów” , tylko ciekawe jak, skoro nie potrafią nawet odróżnić dziecka od 30-letniego faceta… Czytaj więcej »

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Teraz łapią salafitów a angela zaprasza wincy i wincy dzikich. A między nimi wincy salafitów, więc będzie wincy do łapania, i tak w kółko. Lewacka logika krwa żesz ich szwabska mać. Dzicy mieli ratować Eurobę. Buhahaha! Można się zerać ze śmiechu. Koszty utrzymania dzikich plus koszty walki z terrorystami i… Czytaj więcej »

easyrider
Gość
easyrider

I co to zmieni w obliczu milionów innych muzułmanów i innej kolorowej hołoty, niszczącej ich porządek wewnętrzny? Wkrótce Ahmed – jako obywatel Reichu – złoży papiery do BND czy BfV i zostanie tam przyjęty, bo przecież Szwaby nie mogą go dyskryminować z powodu wyznania czy koloru skóry a islam –… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@easyrider To ilu ich tam aresztowali… Przeszukali 190 biur i mieszkań… A żeż się salafici przejęli delegalizacją… No nie wiem… pewnie teraz płaczą gdzieś w kąciku… A swoją drogą ile to tych muzułmanów jest w Niemczech, łącznie z tymi, których Niemcy nie mogą się doliczyć? I pewnie niesalafickie wersje Koranu… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

Zwłaszcza „umiarkowanie” w jedzniu i piciu. Tylko nocą bo szef śpi i nie widzi. K.wa jak zdałnione przedszkolaki !

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Passangerstanislawpaluch I można się nażreć „do rozpuku”… Cały dzień myśleć jak tu przetrwać „do pierwszej gwiazdki”… No jest co świętować. Co to za post? Ja też całą noc nie piję. To tylko przesunięte godziny posiłku. Nic więcej. Coś jak te nasze „głodówki rotacyjne” pod nadzorem lekarza. Co 4 godziny przerwa… Czytaj więcej »

easyrider
Gość
easyrider

@lolo Dziennikarze często mylnie podają określenie „aresztowany”. Aresztowanym jest ten, wobec którego sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Zapewne chodzi o zatrzymanych. W Polsce (nie wiem jak jest w szwabskim kalifacie) zatrzymać można (tak to się ładnie nazywa) do czasu ustania przyczyny zatrzymania, jednak nie dłużej niż na 48 godzin.… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@easyrider Masz rację oczywiście. Chociaż ja nie patrzyłem z punktu widzenia procedur formalnych. Poza tym jeśli mamy do czynienia z organizacją o charakterze przestępczym to z automatu powinni być aresztowani. No tak ale skończy się na pouczeniu i ewentualnie jednego przed wyborami się przykładnie ukarze, znaczy się 10 dni prac… Czytaj więcej »

easyrider
Gość
easyrider

@lolo Nikt nie opanuje tej dziczy. Ludzie nie zdają sobie sprawy jaki to jest wysiłek dla służb obrobić procesowo 190 przeszukań, zatrzymań, ewentualnych wniosków o areszt. Ludzie nie mają bladego pojęcia, że kontrola operacyjna wielkiej grupy społecznej, z prawami obywatelskimi, posługującej się różnymi językami, wyróżniającej się cechami fizycznymi, jest zadaniem… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@easyrider Oczywiście. Zgadzam się w 120%. To trzeba było wziąć pod uwagę zanim zdecydowano się sprowadzić Turków. A najlepiej było żyć dobrze z narodami w swoim kręgu kulturowym. Ale Dojczlandy zawsze muszą być ponad wszystko, ponad Boga, no to teraz są poniżej wszystkiego (jeśli Bóg jest Stwórcą wszystkiego to odejście… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

” Myli się Pan ! To zrobili Turcy.Nie trzeba im było tej Bośni i Hercegowiny odbierać”……Ten cytat ze szwejka obrazuje dobitnie to , że tak naprawdę to nic nie zmieniło się od przynajmniej stu lat ………

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Passangerstanislawpaluch
No i popatrz, co my byśmy zrobili bez tego Szwejka?

Logic1
Użytkownik

U mnie była abwera wiec troche wiem ponieważ jako wolny obywatel śmiałem posiadać broń. Pieprzyli sie z przeszukaniami cały dzien to jest od 6 rano do 22 potem przez dwa dni bawili się z procedurami pomiedzy prokuratorem a sądem bo nie ułatwiałem im zadania. Nawet sie zapytałem jednego czy wy… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@logic
Ale jak mniemam miałeś pozwolenie na broń? Więc z jakiej okazji oni Cię przeszukiwali? Nie wystarczyło wezwanie? A jak już utrudniają życie to trzeba z nimi ich procedurami.
Acha… i jaki koniec?

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

Ps Kara zresztą nie może być inna bo co wtedy powiedzieć ludowi? Że pomyliliśmy się… albo że myślmy myśleli (ha, ha, ha… lewacka władza myśli)? Przecież wtedy lud mógłby nabrać podejrzeń, że ktoś go robi w bambuko bo przecież Koran zawiera takie same treści jak ponad 1000 lat temu. I… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

Wy sie tu wszyscy smiejecie a im Pikachu uciekł i zapuścił brodę! Goł Pikachu ! Goł goł goł !!! Polewanie Gremlinów wodą trwa w najlepsze …..

Marcin Opus
Użytkownik

Z tymi Gremlinami dobre wink

susulu
Gość
susulu

a oni andal swoje „posluguja sie religia jako pretekstem” otz nie religia islam jest motorem dzialan zbrodniczych..

Marcin Opus
Użytkownik

Jestem głęboko zaniepokojony, ba, przerażony niemiecką ksenofobią, rasizmem, isalmofobizmem (ufff wink ), nietolerancją, mową nienawiści, zaściankowością, nietolerancją religijną, hamowaniem wolności wypowiedzi i swobody wyznawania wiary. Pominąłem coś?

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@Marcin Opus
Homofobię, zoofobię i nekrofobię. No i pedofobię.

bkkkk
Gość
bkkkk

…oraz antysemityzm;).

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@bkkkk
No wiesz, jak mogłaś. Jak wiadomo monopol na antysemityzm jest zarezerwowany dla Polaków. Nie zrównuj nas z tymi niemieckimi matołami.

bkkkk
Gość
bkkkk

Jak to było? Komunizm w pocie czoła rozwiązuje problemy które wcześniej sam stworzył? Coś w ten sens napisał kiedyś „Kisiel”. Bardzo to pasuje do sytuacji u Szkopów;). No, z tą różnicą, że u nich nie ma komunizmu, tylko jest marksizm kulturowy.

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

@bkkkk
A ci duża różnica… Zamordyzm to zamordyzm tylko jeszcze nie przeszedł do stadium stalinizmu. Znaczy się „uchodźcy” pomogą.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Akcja na pokaz bo zbliżają się wybory w Niemczech, Francji, Szwecji … jest już cała masa ludzkiego śmiecia a pośród tego potencjalnych terrorystów, samotnych wilków, zwolenników prawa Szariatu czy P. Islamskiego.
Wygrana Donalda Trumpa wywołała epidemie bólu pupy u lewactwa smile

Julka
Gość
Julka

i dobrze, niech sie niemcory nowego pana sluchaja hahaha

prawyobywatel
Użytkownik

De Maiziere tłumaczy się, że delegalizacja salafickiego stowarzyszenia nie miała na celu uniemożliwienia szerzenia wiary muzułmańskiej czy rozdawania Koranu. No to bardzo głupio gada, bo powinno się właśnie uniemożliwić szerzenia, te tzw. wiary,