Komisarz UE teraz twierdzi, że Włochy próbują „zniszczyć Europę”

Europejski komisarz odpowiedzialny za budżet, Günther Oettinger, zaatakował rząd włoski, oskarżając o chęć „zniszczenia Europy”. Przy okazji dostało się również Węgrom i Polsce.

Oettinger ubolewał nad obecnym stanem Unii Europejskiej, twierdząc, że eurosceptyczna koalicja Ligi Północnej i Ruchu Pięciu Gwiazd aktywnie dąży do zniszczenia bloku politycznego – donosi włoski dziennik „Il Giornale”.

„Moim zdaniem projekt w postaci Unii Europejskiej zbliża się do śmiertelnego niebezpieczeństwa” – powiedział Oettinger.

„Niektórzy w Europie chcą go osłabić, a nawet zniszczyć” – dodał, wymieniając kilka krajów, w tym rząd włoski, a także Polskę i Węgry, które nie zgadzają się z Brukselą na temat redystrybucji migrantów i innych spraw wewnętrznych.

We wtorek w Mediolanie, Salvini spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem, po czym dwóch przywódców oświadczyło, że zburzą obecną strukturę globalistyczną Unii Europejskiej i zastąpią ją modelem respektującym narodową suwerenność krajów UE.

We Włoszech Liga Północna zyskuje poparcie. Od wyborów parlamentarnych w marcu poparcie dla ugrupowania Salviniego wzrosło prawie dwukrotnie i jest na pierwszym miejscu w kraju.

źródło: ilgiornale.it

Dodaj komentarz