Prezydent Czech Milosz Zeman jest wielkim islamofobem według Komisji Rady Europy, która w swoim raporcie ujawnia, że w Czechach nasila się „rasizm i nietolerancja”.

Milosz Zeman jest zaskoczony oskarżeniami. Odpowiadając na zarzuty – wyjaśnia, że koncepcja islamofobii nigdy nie została właściwie zdefiniowana. Teraz widzimy, że ma służyć m.in zamykaniu ust krytyków islamizacji Europy.

Europejska Komisja przeciw Rasizmowi i Nietolerancji, ECRI (European Commission against Racism and Intolerance) jest niezależnym organem monitoringowym Rady Europy do spraw zwalczania rasizmu, dyskryminacji rasowej, ksenofobii, antysemityzmu i nietolerancji. Do kompetencji ECRI należy dokonywanie przeglądu ustawodawstwa państw członkowskich, ich polityki i środków przedsięwziętych na rzecz zwalczania rasizmu, a także ocena ich efektywności.

W raporcie ECRI przedstawia, że manifestacje polityczne nacechowane nietolerancją nie są rzadkim zjawiskiem w Czechach. Większość imigrantów, Cyganów oraz muzułmanów w ostatnim czasie stało się ofiarami… uwaga islamofobii. Największymi islamofobami według raportu Rady Europy to: Tomio Okamura i że prezydent Milosz Zeman.

Czeski prezydent Milosz Zeman w przeszłości wyrażał się krytycznie wobec ideologii multikulturalizmu. W wywiadzie dla dziennika „Blesk” czeski prezydent stwierdził, że USA wywołały bezsensowne konflikty na Bliskim Wschodzie, co spowodowało kryzys imigracyjny w Europie. Zeman wzywał jednocześnie uchodźców do respektowania czeskiego prawa, bowiem nie zostali oni zaproszeni nad Wełtawę. Prezydent Czech ostrzegł też przed falą imigrantów z Ukrainy, zaznaczając jednak, że w porównaniu do muzułmanów są oni gotowi na integrację ze społeczeństwem.

Jego poprzednik Václav Klaus miał podobne stanowisko. – Nauki społeczne uczą nas, że dla bezproblemowego funkcjonowanie każdego społeczeństwa konieczna jest wewnętrzna spoistość wspólnoty. Obecna debata o imigracji ignoruje tą elementarną zasadę. Opętani ideą wielokulturowości ideolodzy nie widzą w jej braku żadnego problemu. Są przekonani, że można społeczeństwa w krajach UE po prostu „wypełnić” imigrantami – mówi niedawno były prezydent Czech.

źródło: parlamentnilisty.cz

22
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Harry1683.09.12bkNemololo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lilith
Gość

Na hasło ISLAMOFOBIA dostaję alergii. Będą tak długo to powtarzać aż społeczeństwa w końcu ulegną presji? Ludzie w końcu uwierzą w byt tego mitycznego potwora o wdzięcznej nazwie „islamofobia”? Czy szanowna Europejska Komisja przeciw Rasizmowi i Nietolerancji z tą samą gorliwością obserwuje sytuacje w strefach zdominowanych przez muzułmanów (którzy odrzucają… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Otóż to właśnie. Że też nikt Arabów nie nazywa „chrześcijofobami”. Jakoś im wolno tępić wszystkie inne religie czy wyznania. A czemu? Bo jak się im zwróci uwagę, zaraz jest się posądzanym o rasizm. Jeśli chrześcijanin się wyrażają źle o muzułmanach, są islamofobami i rasistami. Ale jak muzułmanie mordują chrześcijan, to… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Ale to chyba też jest pewne nadużycie w przypadku słowa rasizm. Jeśli krytykuję islam jako ideologię, to skąd zarzuty o rasizm. A trzeba przyznać, że muzułmanie wprost uwielbiają robić z siebie ofiary rasizmu. Słowo „islamofobia” to jeszcze zbyt nowy zwrot, nie ma takiej siły oddziaływania jak „rasizm”. Ale zawsze można… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Zapomniałaś o dwóch fundamentalnych: antysemita i homofob. Zresztą do tej pory mi nikt jeszcze nie odpowiedział na takie pytanie: dlaczego jak krytykuję homoseksualistów jestem od razu uważany za antysemitę? Może Żydzi by się w końcu wypowiedzieli na ten temat… Są jeszcze dwa należące do kanonu ale używa się ich wymiennie:… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Z tego co kojarzę, fobie są nieuzasadnione. My wyrażamy tutaj uzasadnione obawy. Rasizm w stosunku do muzułmanów jest absurdem, bo byłby to autorasizm – Arabowie należą do białej rasy, tylko, że bardziej „opaleni” wink

lolo
Gość
lolo

Może by tak sobie jakąś koszulkę z napisem:
Rasista to brzmi dumnie… Tak chcę wyrżnąć wszystkich islamistów – mam przygotowaną bombę z kapiszonów. Howgh.

bk
Gość
bk

Ten pomysł o unijnych środkach na leczenie islamofobii jest uroczy:). Zapomniałaś tylko dodać uczestnictwo w rytualnym uboju. Oraz obrzezaniu dziewczynki.

lolo
Gość
lolo

Ciekawe jak to będą „leczyć”. Trepanacja czaszki maczetą czy inne metody?

Gość
Gość
Gość

Nie ma czegoś takiego jak „islamofobia”. Dlaczego nikte nie wymyślił żydofobi, czy buddyzmofobi?
Bo te religie są pokojowe i tolerancyjne.
Muzułmanie wymyślili te słowo, by ograniczyć wolność słowa.
Przy rozmowie z arabem, gdy udowodnisz jaka pokojowa jest religia pokoju, nazwie cię islamofobem i po sprawie.

lolo
Gość
lolo

Z całym szacunkiem ale czy Ty… „rżniesz głupa”? Twoja „żydofobia” to inaczej to co określa się mianem antysemityzmu i służy na całym świecie jako zamykacz ust, tym którzy ośmielą się krytykować Izraela i sprawy żydowskie. I został wymyślony już dosyć dawno temu. I mówienie o religii Żydów, że jest to… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Jemu chyba chodziło nie o Żydofobię (czyli antysemityzm) tylko o żydofobię (czyli niechęć do religii mojżeszowej). Ta ostatnia w porównaniu z islamem wcale nie jest AŻ TAK okrutna;). No, może jest bardziej przewotna;), ale nin. forum nie dotyczy religii (w tym mojżeszowej), tylko islamu (czyli systemu totalitarnego). Buddyści też mają… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

To rozróżnienie nie dotyczy określenia antysemityzmu, bowiem obejmuje ono jakąkolwiek krytykę tego co się wiąże z Żydami. Jedyny dopuszczalny stosunek do tego co żydowskie to uwielbienie. I wtedy nie jest się antysemitą. Nawet obojętność jest już naganna. „Religia mojżeszowa” jako relikt przetrwała w KK jako Stary Testament i nazywana jest… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Buddyzm imo nie jest religią, lecz systemem filozoficznym. A w moim w/w tekście o żydach i Żydach były, owszem, duże uproszczenia. Potrzebne były one jednak dla klarowności wywodu, w tym dla odróżnienia Izraelczyka od Izraelity, albo żyda.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Zatem Komisja Rady Europy wreszcie wydała z siebie proste, jasne i jakże prawdziwe stwierdzenie. To tak, jakby odkrywczo stwierdziła, że trawa jest zielona. No dobra. Gość jest islamofobem. No i co dalej? Chcieli Czesi prezydenta islamofoba, to go sobie wybrali. Jaka puenta do tego artykułu?

lolo
Gość
lolo

A ciekawe co mu będą chcieli zrobić? „Zbiorowy samobójca” czy inne atrakcje? No bo jeśli chodzi o epitety to w hierarchii „mocy” został jeszcze tylko antysemityzm…

bk
Gość
bk

Też czekam aż islamofobowi dokleją jeszcze antysemityzm;). Wobec ogólnie znanej wzajemnej wrogości Żydówi Arabów byłoby ciekawie usłyszeć uzasadnienie takiego w/w stanowiska.:)

lolo
Gość
lolo

Uzasadnienie jest proste ale Żydzi musieli by oficjalnie ogłosić i rozpropagować, że nie są biblijnymi Hebrajczykami (Palestyńczycy są ich potomkami oraz trochę tych genów jest wśród Sefardyjczyków) tylko Chazarami (chyba 90% – albo w okolicach – Żydów i nazywani są Aszkenazyjczykami) z obszaru Kazachstanu i że ich religia poza formalnym… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Czyli nie jest proste;)). Przecież medialnie zlinczowali tego (swojego) historyka, który im to samo powiedział;).

bk
Gość
bk

Chyba znowu mylą pojęcia. Znowu. Już nawet nie chce mi się klikać retorycznych zapytań o wolność słowa i poglądów… A prezydent Czech nie jest islamofobem lecz czehofilem:). Całe szczęście, że jemu te bzdurne zarzuty powiewają koło …;). Tych parę myślących osób, kobiety, które nie chcą być narażone na „ubogacanie” przez… Czytaj więcej »

Nemo
Gość
Nemo

Media sa tylko waznym narzedziem ogolnoswiatowego ,nowopowstajacego porzadku ,ale trzymaja w reku inne ,kolejne narzedzie – politykow. I maja z nimi wspolnie zadanie: utrzymanie w stanie letargu szerokich mas ludzkich. Komu to ma sluzyc ? Domyslam sie tylko po przeanalizowaniu wielu faktow ,zauwazanych przez ekspertow tematyki od lat. Bylby to… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Może to, że nie jesteś prezydentem to błąd? Zastanów się. W sumie, to dwa głosy poparcia już masz.