Kanclerz Niemiec po zaproszeniu imigrantów forsowała pomysł przymusowej relokacji w Unii Europejskiej. Dziś jej doradca mówi, że od samego początku był to „poroniony pomysł” i radzi, by Merkel z niego zrezygnowała.

Ekspert ds. migracji, doradca Angeli Merkel – Gerald Knaus ocenił, że Merkel powinna zrezygnować propozycji relokacji uchodźców w UE i przestać kłócić się z Budapesztem i Warszawą, bo w kwestii migracji „Orban ma często rację” tak jak cała Grupa Wyszehradzka.

Knaus jest austriackim naukowcem, który doradza niemieckiemu rządowi. Stwierdził, że do tej pory nikt nie udzielił odpowiedzi na pytanie jak wdrożyć system kwot.

„Pomysł przymusowej relokacji uchodźców był od samego początku martwym płodem i to nie tyle z politycznego, co z praktycznego punktu widzenia” – powiedział wczoraj Knaus podczas spotkania z dziennikarzami.

Jego zdaniem propozycja przymusowej relokacji „zostanie na szczycie UE w tym tygodniu ostatecznie pogrzebana”. Ocenił, że nawet gdyby udało się wysłać z Niemiec do Polski 10 tys. uchodźców, to te osoby nie pozostałyby tam zbyt długo.

59
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
45 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
KarbulotbkkkkPatriotaKanadyjkakici Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o