Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dzisiaj z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rozmowa dotyczyła kluczowych spraw, m.in. kryzysu imigracyjnego. Było to trzecie dwustronne spotkanie Morawiecki-Merkel w tym roku.

„Rozmawiałem z panią kanclerz wcześniej w układzie bilateralnym i poruszyliśmy wszystkie kluczowe tematy, zaczynając od tego, jak ważny i dzielącym Europę jest temat migracji” – powiedział na konferencji prasowej w Berlinie, po spotkaniu z kanclerz Niemiec, premier Mateusz Morawiecki

„Pani kanclerz z uznaniem wyraziła się o tym, że my przyjmujemy również sporo uchodźców, trzeba tak powiedzieć, z Azji Centralnej, ale również zza naszej wschodniej granicy” – dodał premier. Szef polskiego rządu zaznaczył, że temat uchodźców będzie jeszcze konsultowany wewnątrz Unii Europejskiej.

„Wyraźnie widać, że będziemy próbowali dać sobie więcej czasu, żeby wypracować jakieś mechanizmy, w szczególność – co Polska podkreśla od lat – konieczność wzmocnienia zewnętrznych granic, pomoc uchodźcom na miejscu, to, co robimy w Libii, Syrii poprzez różne fundusze, w których partycypujemy” – mówił Morawiecki.

152
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
50 Comment threads
102 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
58 Comment authors
bibuTinaThomasABCnullable Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o