Komisja Europejska w połowie maja, ma przedstawić nową strategię w sprawie przyjmowania przez kraje członkowskie wyznaczonych przez Brukselę afrykańskich uchodźców. Czy Polskę zaleje fala imigrantów?

Wzywam kraje członkowskie, by wykazały się solidarnością decydując się na konkretne działania. Musimy zrozumieć, że bezprecedensowy napływ uchodźców to nowa sytuacja i musimy się do niej dostosować – mówił na spotkaniu z eurodeputowanymi należącymi do komisji ds. wolności obywatelskich w Parlamencie Europejskim komisarz Dimitris Awramopulos.

Korespondentka RMF FM, ustaliła że jednym z rozważanych scenariuszy jest uzależnienie liczby przyjmowanych imigrantów od liczby mieszkańców danego kraju.

Nam zależy na tym, żeby bardziej brać pod uwagę zakres opieki socjalnej, poziom dochodu narodowego a nie liczbę ludności, czy liczbę przyjętych już imigrantów – mówi Barbara Kudrycka, eurodeputowana z komisji wolności obywatelskich.

Mówi się jednak, że „Nowa agenda w sprawie migracji” to prawdziwe oczko w głowie szefa Komisji Europejskiej Jean Claude’a Junckera. W jego mniemaniu, kraje członkowskie powinny kierować się solidarnością w „dzieleniu się obciążeniami związanymi z napływem imigrantów z Afryki”. Polscy deputowani wyrażają jednak swoje niezadowolenie z faktu, że mieliby ponosić konsekwencje tego iż Grecja, Włochy czy Malta nie potrafią poradzić sobie z napływem uchodźców.

Komentarz redakcji: Głosy dzieleniem się uchodźcami było słychać już ponad rok temu, wtedy głośno w polskojęzycznych mediach zrobiło się, gdy Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas De Maizière  powiedział, że Unia Europejska powinna „sprawiedliwie” podzielić się uchodźcami, którzy szukają w Europie azylu. Teraz narracja zapoczątkowana przez Niemcy jest wdrażania, co oznacza, że obcy nam kulturowo imigranci z Bliskiego Wschodu i Afryki będą się u nas osiedlać, mimo, że Polska nie jest dla wielu wymarzonym miejscem, to zdecydowanie jest to lepsza opcja, niż długotrwałe oczekiwanie w obozie dla uchodźców, które bardziej przypomina obóz, znamy nam z II wojny światowej.

15
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
szczurbkLeeonpiotr444Harry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
michal
Gość
michal

Moze pomyslodawcy w ramach dobrego przykladu sami przyjma najpierw po 10 osob w swoich apartamentach i po 1/2 roku moze poprosimy ich znow aby sie na ten temat wypowiedzieli? sic!

Bebej
Użytkownik

Tak???
Sam jestem emigrantem. Mieszkam w Szkocji. Emigracja zarobkowa i takie tam. Proste. Jednak nie dla każdego! Sam korzystając z gościnności kraju, nie rozwalam go od środka. Jeśli ci „uchodźcy” dopasują się do mojego, i nie tylko schematu, to niech próbują. INNEJ OPCJI NIE MA!!!

Bebej
Użytkownik

zabrakło przecinka. Poprawnie to powinno być tak – Jeśli ci „uchodźcy” dopasują się do mojego, i nie tylko mojego, schematu, to niech próbują. INNEJ OPCJI NIE MA!!!

szczur
Gość
szczur

@Andrzej, wyjechałeś do Szkocji to sobie tam siedź i zajmuj się swoją Szkocją, bo ja mieszkam tutaj w Polsce i milionów obcych kulturowo, religijnie i rasowo imigrantów sobie nie życzę. Unię Europejską i jej rozkazy mam w „głębokim” poważaniu. Multi-kulti jest globalistycznym narzędziem podboju i utrzymywania w ryzach narodów Europy,… Czytaj więcej »

Pio
Gość
Pio

Niech ich zwracają spowrotem i będzie po problemie. Jak jeden z drugim taki mądry żeby przyjmować to niech utrzymuje.

Patriota
Gość
Patriota

My się mamy dostosować do sytuacji, gdzie oni włażą w butach do naszego kraju i robią co chcą ? Chyba ich po******.

bk
Gość
bk

Panie Juncker, kraje członkowskie powinny się kierować dobrem WŁASNYCH obywateli. A cała reszta, to potem. I to też pod warunkami.

Harry
Gość
Harry

Kudrycka próbuje przynajmniej jakoś Polskę obronić – w końcu socjal i dochód narodowy nie jest u nas najwyższy. Zważywszy na powyższą informację, lepiej żeby tak zostało albo żeby nawet było gorzej. Może się okazać, że bardziej się opłaca być biednym krajem, ale jednorodnym kulturowo.

m
Gość
m

Światem rządzą idioci… Za 50-100 lat zginiemy w napływie brązowych i czarnych ludzi. Już teraz białych jest najmniej na świecie w porównaniu z innymi rasami… masakra. Lewica zgładzi białego człowieka.

gadzik
Gość
gadzik

pozostaje emigracja do rosji panowie tylko rosja jest w stanie dac rade radykalom

Harry
Gość
Harry

Są trzy opcje żeby uratować Polskę przed napływem muslimów: 1) wyjeżdżać za granicę żeby była jak najmniejsza liczba ludności, 2) zlikwidować całkowicie socjal, dopóki jeszcze państwo ma w tym swobodę, 3) tak zubożyć ludność, że nawet na Białorusi będzie lepiej. Inaczej będziemy mieli tutaj niezły sajgon.

piotr.k444
Użytkownik

Proponowałbym,żeby nasi eurodeputowani zaproponowali Unii Europejskiej inne wyjście dla nas!!! Za naszą wschodnią granicą czeka masa ludzi o polskich korzeniach,którzy tylko czekają na najmniejszą choćby szansę dostania się do Polski!!! Może przyjmijmy ich,a afrykańców i innych islamistów zostawmy tym,którzy lubią jak ich kobiety i dzieci są gwałcone!!! Ja osobiście,za taką”przyjemność… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

No dawno o tym gadam, gdzie tylko zdołam! Pisać do posłów? Do papieża, do kogo?!

Leeon
Gość
Leeon

Myślimy demolują swoje kraje, wyżynają się nawzajem. Zamiast budować dobrobyt dla swoich rodzin mordują rodzinę tego który modli się do innego boga. Jak zabraknie innowierców wtedy wyżynają współwyznawców, którzy modlą się do ich boga ale w inny sposób. Kiedy doprowadzą do tego że życie w ich kraju staje się koszmarem,… Czytaj więcej »

Leeon
Gość
Leeon

Przepraszam za literówkę. Miało być. „muslimy” a nie „myślimy”