foto: pixabay.com

Na początku lutego muzułmanie w szwedzkim mieście Växjö złożyli wniosek do policji z prośbą o pozwolenie na nadawanie islamskiego wezwania do modlitwy z głośnika umieszczonego na meczecie. Teraz policja pozytywnie rozpatrzyła wniosek. Poparcie wyraził biskup szwedzkiego Kościoła Luterańskiego Fredrik Modeus.

Zezwolenie dotyczy umieszczenia na budynku meczetu głośników, z których w każdy piątek o godz. 13 rozbrzmiewać będzie wezwanie muezzina do modłów.

Imam w rozmowie z lokalną gazetą „Smålandsposten” powiedział, że wierzy, iż wezwanie do modlitwy może wywrzeć pozytywny wpływ na miasto i pomoże muzułmanom w lepszym zintegrowaniu się ze społecznością dzielnicy Araby w Växjö. „Muzułmanie nie są gośćmi w Växjö, mieszkamy tutaj” – zaznaczył imam. „Wszystko nowe wywołuje niepokój, ale na dłuższą metę będzie dobrze” – dodał.

Większość mieszkańców Szwecji opowiada się za wprowadzeniem zakazu muzułmańskich nawoływań do modlitw – tak wynika z ostatniego sondażu opinii publicznej zamówionego przez szwedzką telewizję TV4.

Kto by się jednak przejmował zdaniem przeciętnego mieszkańca. Biskup szwedzkiego Kościoła Fredrik Modeus od początku opowiadał się za zezwoleniem do nadawania islamskiego wezwania do modlitwy w Växjö. Muzułmanie otrzymali również wsparcie m.in. od organizacji praw człowieka Amnesty International.

28
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
klioes vel pislamistaTomstanisławPeszczłowiek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
inz de
Gość
inz de

Bedzie dobrze …w szwedzkim kalifacie, zapomnial dodac…bialych w miescie pewnie juz nie ma…niedobitki przeniosa sie na odludzia gdzie beda gnebieni podatkami

Archer
Użytkownik

Oczywiscie ze:
„wezwanie do modlitwy wywrze pozytywny wpływ na miasto i pomoże” Szwedom „w lepszym zintegrowaniu się ze społecznością dzielnicy Araby w Växjö.”

Observer
Gość
Observer

Mnie już to słowo „Integracja” dobija. W ogóle lewacy mnie wkurwiają z tym co robią z każdym słowem, nadużywają bez jakiegokolwiek kontekstu i sensu aż nic nie znaczy. Ale czasami jest też to zabawne bo ich”słowa mocy” tracą całą moc dzięki ich naużywaniu i kazdy ma w d czy się… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

Integracja po szwedzku Szwedzkie miasto Vaxje Wrótce znany rak zje. W noc, w dzień, wieczór, rano Strefą zakazaną Stanie się mieścina… A oto przyczyna: Mogą minarety Hałasy niestety Czynić! Miasta rada Zgodę swoją składa. Postęp w integracji! Tylko szwedzkiej nacji… Przed laty wzbroniono Bić w dzwony. Ach sono Wiekowe drażniło!… Czytaj więcej »

Turecki
Gość
Turecki

Hahaha ten imam to powinien wprost powiedzieć iż wezwanie do modlitwy może wywrzeć pozytywny wpływ na miasto i pomoże Szwedom w lepszym zintegrowaniu się ze społecznością dzielnicy Araby w Växjö
Nic dodać nic ująć cool cool
Czy ja mam grać?

klioes vel pislamista
Użytkownik

To ta sama Europa, w której różnym osobom przeszkadzają bijące od wieków dzwony…

Turecki
Gość
Turecki

Nie osobom tylko podłym lewakom i lewakopodobnym! cool
A czy ja mam grać?

klioes vel pislamista
Użytkownik

Racja. Kazdy lewak to przeciez w mysl wlasnych slow nie ludzka osoba, a „zlepek komorek”.

Piotrek
Gość
Piotrek

Jak to? Szwedzi tacy anty wtrącaniu się religii do sfery publicznej? Boją się, a wikingowie się w grobach przewracają, że za potomków mają takie cioty.

Kris11
Gość
Kris11

„Wszystko nowe wywołuje niepokój, ale na dłuższą metę będzie dobrze” – dodał. Jasne. wszystko będzie dobrze, tylko krótsze o głowę.

wittmann86
Użytkownik

Niedługo pozwolą legalnie gwałcić, napadać, rabować i zabijać. Dlatego spokojnie wykonują w/w czynności teraz bez obawy o ukaranie. Rdzenny, nie rdzenny – co to dla nich za różnica, ap-ropo tego pomiota Fredrika Modeusa – sprzedajna lewacka ku**a, niczym się nie różniąca od rzeszy.

Anahu Yamito II
Użytkownik

Juz pozwalaja…jeden hooy wie co tam sie dzieje w ichnich strefach no go. exclamation

wittmann86
Użytkownik

Szczerze ? Robię kupę na strefy NO-GO bo to nie mój rewir. Ja, zresztą tak reszta tu zebranych ludzi, nie kreowałem tego syfu, i odpowiedzialności za niego nie przyjmę. Ale jak mi na podwórku(0-71)zaczną srać….. , to zamiotę. Zresztą widać w marketach jak beżowce się bujają i zakupy robią. ZA… Czytaj więcej »

Pesz
Gość
Pesz

Co dzieje się w strefach no-go? Chociażby młode panny częściej wypadają z lokalnych okien i balkonów. Ot, taki folklor.

Donatelka1978
Gość
Donatelka1978

Pieprzyć zdanie obywateli, dajemy zgodę mimo sprzeciwu. To nie są goście? Może rdzenni mieszkańcy? Żeby we własnym kraju człowiek się czuł jak w Islamistanie.

Observer
Gość
Observer

A co taki obywatel może politykowi z imminutetem i armią policji która zawsze z tarczą w stronę ludu i dupą wypiętą żeby polityk miał gniazdo dla ptaka może?

Adam
Gość
Adam

oby do czegos takiego NIGDY nie doszlo w Polsce !!

kaa555
Gość
kaa555

„Muzułmanie nie są gośćmi w Växjö, mieszkamy tutaj” jako pasożyci, zapomniał dodać. Myślałam, że pasożyty tępi się, a nie ułatwia rozwój!
Ci islamscy imbecyle są tak niedorozwinięci, że chyba żaden Europejczyk nie jest w stanie ogarnąć tego niedorozwoju masowego, miliardów pasożytów z zanikiem mózgu

Observer
Gość
Observer

To co ty nazywasz niedorozwojem ja nazywam sprytną taktyką podboju. To europejczycy są niedorozwinięci. Przekonaj mnie że nie mam racji.

Dla wielu europejczyków ten pasożyt więcej znaczy i jest więcej warty niż tzw. „płód”. Hę

Marcin Opus
Użytkownik

W jakim szwedzkim mieście? Tu wkradł się chyba jakiś błąd. Powinno być w kalifacie szwedzkim,przecież, jak słusznie zauważa imam, oni są u siebie. I jeszcze ta nazwa dzielnicy.

koala_k
Użytkownik

O żesz! To już Świadkowie Jehowy są mniej inwazyjne. Nawet procesje katolickie nie są tak uciążliwe. Najgorzej chyba będą mieli w ramabanana

Taka Prawda
Gość

Byłem tam na dzielnicy Araby.Dzicy przejęli blokowiska.Biedni Szwedzi z bloków chodzą ze spuszczonym wzrokiem.Bogatsi zamykają się w domach poza miastem.

Karolina
Użytkownik

Szwecja to jednak stan umysłu…

prawyobywatel
Użytkownik

Ja pierdziu, jak to skomentować, brak słów.

Ale lala ma nochalap
Użytkownik

kurde, a możne ja przejdę na islam ? będę mógł poślubić sześciolatkę , a potem w wieku 9 lat ją pyknę , kur….a , gdzie ja żyje kur….a!!!!!!!