W Bremie rozpoczęła się akcja rozdawania ulotek, za pomocą których islamscy fundamentaliści próbują przekonać mieszkańców miasta do przejścia na islam.

„Poprzez przyjęcie islamu już wielu ludzi wzbogaciło się i osiągnęło dobrobyt” – głosi jedno z haseł na broszurach wrzucanych między innymi do skrzynek pocztowych.

„Przejdźcie na islam” – pod takim hasłem rozdawane są ulotki przez radykalnych islamistów w Bremie. „Całość akcji została zorganizowana przez żyjącego w Hamburgu islamskiego fundamentalistę, Alexandra N.” – pisze gazeta „Bild”, która podaje dodatkowo hasła, jakie znalazły się na przygotowanych ulotkach. Przeczytać można na nich m.in:

„Poprzez przyjęcie islamu już wielu ludzi wzbogaciło się i osiągnęło dobrobyt”

„Wszystkie wasze problemy będą należały wkrótce do przeszłości”

„Uchrońcie się przed wiecznym potępieniem i nawróćcie się na islam”

Zdaniem senatora spraw wewnętrznych w Bremie, Olafa Bulla, „akcja ulotkowa to nie tylko zwyczajne łowienie dusz”. – Autor tekstu ulotki, Alexander N. jest radykalnym fundamentalistą islamskim. Treści zamieszczane na jego stronie internetowej są zbliżone do poglądów salafickich – twierdzi senator.

Przed zorganizowaną działalnością radykalnych islamistów w Niemczech ostrzega także Mina Ahadi, autorka książki „Wyparłam się wiary” („Ich habe abgeschworen”). – Ubolewam nad tym bardzo, że czołowe partie polityczne w Niemczech nie zajęły jak dotąd konkretnego stanowiska w sprawie działalności muzułmańskich ekstremistów – powiedziała w rozmowie z „Bild” Ahadi.

Mina Ahadi jest także założycielką „Międzynarodowego Komitetu przeciwko Kamieniowaniu” („Internationales Komitee gegen Steinigung”), „Komitetu przeciwko Karze Śmierci” (Komitee gegen Todesstrafe”) oraz „Rady Centralnej Byłych Muzułmanów” („Zentralrat der Ex-Muslime”)

Źródło: Bild / Pch24.pl

Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Powiadom o