Około 5% mieszkańców Unii Europejskiej to muzułmanie, w Rosji odsetek tej grupy religijnej wynosi ponad 10%. Jak po deszczu powstają nowe meczety a władza wydaje się być temu przychylna.

Rosyjskie media często zabierają głos strasząc Europę zalewem muzułmanów, czy to jednak nie są tylko frazesy mające na celu wywołanie wewnętrznego konfliktu? Jak się bowiem okazuje odsetek muzułmanów w rosyjskim społeczeństwie jest znacznie wyższy niż w jakimkolwiek kraju UE. W samej Moskwie mieszka ich ponad milion.

Sam przywódca tego kraju aktywnie uczestniczy w muzułmańskich świętach jak rozpoczęcie czy zakończenie ramadanu, otwieranie nowych meczetów w tym tych, bijących rekordy wielkości w skali Europy.

Obywatele Rosji zdają się być faktem islamizacji kraju nieco zaniepokojeni, dzietność w europejskich częściach kraju od lat jest bardzo niska, tymczasem muzułmańskie regiony zaludniają się w zastraszającym tempie. Narastają też wewnętrzne napięcia związane z dotowaniem muzułmańskich regionów jak Czeczenia, której 90% budżetu stanowią pieniądze z Kremla.

Nie zapominajmy też o dużym udziale II wojny światowej w tych demograficznych statystykach. W pierwszych latach wojny ginęli rodowici Rosjanie, Ukraińcy czy Białorusini – europejska część kraju. Pod koniec wojny Berlin zdobywały już muzułmańskie hordy parające się przede wszystkim kradzieżami i gwałtami. Przykładowo z Rosjan z rocznika 1923 (w momencie wojny 18-latkowie) wojnę przeżyło 3% mężczyzn.

Czy zmiana głowy państwa mogłaby przynieść ostrą zmianę polityki? Wątpliwe. A jeśli mowa o zmianie władzy w Rosji, to po sieci krąży pewne porównanie: papież wybierany jest dożywotnio, Putin poznał już 3 papieży 😉

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i zaproś znajomych:

https://www.facebook.com/niedlaislamizacjieuropy

https://twitter.com/NDIE_pl

Grupa na Facebooku:

https://www.facebook.com/groups/869466070094146/

 

 

17
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
prawyobywateladamRedakcjabkkkkurbi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Użytkownik

Nie ma się czemu dziwić. Za czasów ZSRR wcielano wszystkie ościenne kraje jak leci. A wiele z nich, typu Uzbekistan czy inny Tadżykistan, to muzułmanie. Później się to tałatajstwo porozjeżdżało po całym ZSRR i pozamiatane. Nieważne, że wiele krajów odłączyło się i uzyskało niepodległość. Co przeniknęło na teren Rosji, to… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Najgorszy błąd jaki tu popełniła Rosja to fakt, że nauczyli muzułmanów słowiańskiego języka (chodzi mi o powszechność). To będzie dla nas dodatkowy problem przy konfrontacji (nieuchronnej).

kowalski
Gość
kowalski

W Moskwie muzułmanów oficjalnie jest 1,5 mln. a nieoficjalnie szacunki liczą ich populacje na 3 mln. Nie to jest jednak głównym problemem>Rosjan zwyczajnie szybko ubywa a populacja muslimów wzmacniana imigracją wzrasta.Już 40-50% poborowych rosyjskiej armii to muslimy.To że słuzby Putina trzymają ich [na razie] za twarz powoduje tylko przesunięcie eksplozji… Czytaj więcej »

adam
Gość
adam

Dobrze, że wykazaliście się obiektywizmem i poruszyliście też problem rosnący nam za wschodnią granicą. Interesujący artykuł.

Daga
Użytkownik

Problem zza wschodniej granicy to UPA/OUN, a zza wielkiej wody nasz wspaniały sojusznik, który tak kocha Polaków, że pozwolił im wybudować za pieniądze polskich podatników bazy dla naszych wyzwolicieli.

Daga
Użytkownik

Dodam jeszcze:
Donald Trump zapytany o Polskę w kontekście rocznicy powstania warszawskiego lakonicznie stwierdził: „Mam dużo szacunku dla Polski. Wiem, że Polacy mnie lubią a ja lubię ich. Wkrótce wybieram się do Polski. Oni budują dla USA instalację wojskową, za którą zapłacą w 100%”.

urbi
Gość
urbi

i dlatego jedyną siłą która pozwoli to zmienić jest KONFEDERACJA

bkkkk
Gość
bkkkk

Tak. To ważny i potrzebny artykuł. Nie żebym propagowała myślenie kategoriami „oblężonej twierdzy”, ale fakty są takie, że po lewej stronie mapy mamy rosnący kalifat (z dużym zapleczem), po prawej zaś – częściowo Litwę i Białoruś, które sobie od czasu do czasu zrażamy oraz Ukrainę (OUN, UPA), a za plecami… Czytaj więcej »

Daga
Użytkownik

Trochę to nie tak. Muzole w Rosji czują bata nad sobą i nie szaleją tak, jak ci w Europie. Rosja od stuleci miała w kraju muzoli, i oni sie już trochę dostosowali. Był taki artykuł na ndie, chyba ze 2 lata temu. Ruscy odkryli że w meczecie muzole chowali bomby,… Czytaj więcej »

adam
Gość
adam

Ale w Rosji są zamachy. Ok. kilkudziesięciu lub stu rocznie.

Szlaban
Gość
Szlaban

Dżuma i cholera jest jak jedna zaraza która się rozprzestrzenia

Logic1
Użytkownik

Czyli kalifat na wschodzie i na zachodzie. W 2039 bedzie chyba powtórka z rozrywki :/

edd
Gość
edd

Muzulmanie w Rosji sa… u siebie. Tatarstan, Czeczenia, Inguszetia, Dagestan to tereny skolonizowane przez Rosje. To tak jakby Niemcy mieli narzekac w 1900, ze Polacy zalewaja Posen.

Archer
Użytkownik

A to ci dopiero zgryz dla wszystkich fanow rusofila Korwina – Mikke.
No dalej misiaczki, glosowac na Konfederacje. Bedziemy miec tu Mosulu szybciej niz gdyby u wladzy byl Tusk.

urbi
Gość
urbi

TYLKO KONFEDERACJA

prawyobywatel
Użytkownik

Tylko Mikke nie da się strawic