Muzułmańska Rosja

Około 5% mieszkańców Unii Europejskiej to muzułmanie, w Rosji odsetek tej grupy religijnej wynosi ponad 10%. Jak po deszczu powstają nowe meczety a władza wydaje się być temu przychylna.

Rosyjskie media często zabierają głos strasząc Europę zalewem muzułmanów, czy to jednak nie są tylko frazesy mające na celu wywołanie wewnętrznego konfliktu? Jak się bowiem okazuje odsetek muzułmanów w rosyjskim społeczeństwie jest znacznie wyższy niż w jakimkolwiek kraju UE. W samej Moskwie mieszka ich ponad milion.

Sam przywódca tego kraju aktywnie uczestniczy w muzułmańskich świętach jak rozpoczęcie czy zakończenie ramadanu, otwieranie nowych meczetów w tym tych, bijących rekordy wielkości w skali Europy.

Obywatele Rosji zdają się być faktem islamizacji kraju nieco zaniepokojeni, dzietność w europejskich częściach kraju od lat jest bardzo niska, tymczasem muzułmańskie regiony zaludniają się w zastraszającym tempie. Narastają też wewnętrzne napięcia związane z dotowaniem muzułmańskich regionów jak Czeczenia, której 90% budżetu stanowią pieniądze z Kremla.

Nie zapominajmy też o dużym udziale II wojny światowej w tych demograficznych statystykach. W pierwszych latach wojny ginęli rodowici Rosjanie, Ukraińcy czy Białorusini – europejska część kraju. Pod koniec wojny Berlin zdobywały już muzułmańskie hordy parające się przede wszystkim kradzieżami i gwałtami. Przykładowo z Rosjan z rocznika 1923 (w momencie wojny 18-latkowie) wojnę przeżyło 3% mężczyzn.

Czy zmiana głowy państwa mogłaby przynieść ostrą zmianę polityki? Wątpliwe. A jeśli mowa o zmianie władzy w Rosji, to po sieci krąży pewne porównanie: papież wybierany jest dożywotnio, Putin poznał już 3 papieży 😉

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i zaproś znajomych:

https://www.facebook.com/niedlaislamizacjieuropy

https://twitter.com/NDIE_pl

Grupa na Facebooku:

https://www.facebook.com/groups/869466070094146/

 

 

Dodaj komentarz