NDIE.PL istnieje już 5 lat!

Portal ndie.pl istnieje w sieci już 5 lat. Domena została zarejestrowana 19 lutego 2013 roku. Czas na podsumowanie dotychczasowej działalności.

Dzięki ciężkiej pracy dotarliśmy do 10 milionów unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali 46 milionów odsłon. Jako twórca uważam, że to wielki sukces, jak na portal z taką tematyką. Najwięcej czytelników mamy oczywiście w Polsce, jednak nie brakuje osób z zagranicy. Na drugim miejscu są czytelnicy z Wielkiej Brytanii, a na trzecim z Niemiec. Czytelnicy ze Szwecji zajmują siódme miejsce.

Pierwsze lata działalności portalu – od lutego 2013 roku do końca sierpnia 2015 roku nie były rentowne, przynosiły tylko straty finansowe. Dopiero we wrześniu 2015 roku portal odnotował duży wzrost zainteresowania i od tego czasu zaczął zarabiać na siebie, wypracowując coraz silniejszą pozycję na rynku mediów internetowych.

wiek domeny ndie.pl

W przeciwieństwie do konkurencji, nie zamierzamy iść w kierunku bombardowania czytelników coraz większą ilością reklam, tylko ich stopniowego ograniczenia.

Z początkiem 2018 roku usunęliśmy 80% reklam ze strony głównej oraz 30% z podstron. Reklamy w treści artykułów również zostały ograniczone, obecnie prowadzimy testy, aby usunąć jeszcze więcej reklam. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz zawsze wesprzeć nas finansowo wpłacając darowiznę – informacje w dziale „Wsparcie”.

Większość ruchu pochodzi z mediów społecznościowych, głównie Facebook. Mamy już 350 tysięcy fanów, co jest ogromnym sukcesem na który pracowaliśmy od 2012 roku. Jest jednak drugie dno – cenzura oraz ograniczenie zasięgu postów pokazują, że to czas na zmianę strategii w dotarciu do ludzi, dlatego w 2018 roku powstał tzw. system powiadomień. Każdy, kto kliknie czerwony dzwoneczek po lewej stronie, będzie mógł otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na stronie. Zachęcamy do subskrypcji na komputerach oraz smartfonach.

Portal nadal będzie rozwijany, śledzimy najnowsze trendy technologiczne, nieustannie optymalizujemy portal, aby zapewnić lepsze i wygodniejsze korzystanie z niego. Projekt odniósł ogromny sukces, dziękujemy za zaufanie, bo to jest najcenniejsze!

Damian Kowalski

Dodaj komentarz