Budynek Komisji Europejskiej fot. pixabay.com

RMF FM twierdzi, że Węgrzy wysyłają do Komisji Europejskiej sygnały, że po wyborach zgodzą się na stały mechanizm przyjmowania uchodźców.

Dziennikarka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon rozmawiała w Brukseli z eurokratami, którzy twierdzą, że Orban zgodził się na stały mechanizm przyjmowania uchodźców, który miałby być uruchamiany w razie poważnych kryzysów migracyjnych.

O takim rozwiązaniu mówił w styczniu premier Węgier Viktor Orban, a teraz potwierdzają to źródła RMF FM w Brukseli.

Budapeszt przedstawił dokument na temat reformy polityki azylowej zmierzającej. W dokumencie nie ma ani słowa o stałym mechanizmie, ale właśnie ten fakt dyplomaci w Brukseli odbierają jako zapowiedź zgody.

„Jeżeli w kontrpropozycji mówi się o wszystkim tylko nie o tym co się najbardziej kontestuje, to wysyła się sygnał możliwej zgody czy kompromisu” – mówi jeden z rozmówców dziennikarki RMF FM.

W węgierskiej propozycji znalazł się m.in. postulat tworzenia centrów weryfikacji uchodźców i możliwość czasowego wykluczenia ze strefy Schengen państw nieradzących sobie z migracją.

źródło: rmf24.pl

58
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
38 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
antyAnahu Yamito IIklioes vel pislamistaKazikewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o