fot. Straż Graniczna

W miniony weekend funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy wbrew przepisom prawa przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Organizatorem procederu był Ukrainiec mieszkający w Polsce.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek 27 lipca. Funkcjonariusze SG z Placówki w Korczowej zatrzymali 21-letniego obywatela Syrii. Mężczyzna planował dostać się do Niemiec gdzie jak powiedział mieszka część jego rodziny.

Kolejne ujawnienia nielegalnego przekroczenia granicy miały miejsce w sobotę 28 lipca. Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej, w pobliżu przejścia granicznego w Krościenku zatrzymał 3 obywateli Turcji ( w wieku 20-23 lata). Po kilku godzinach, m.in. dzięki wykorzystaniu śmigłowca SG, zatrzymano kolejnych 5 imigrantów z Turcji. Mężczyźni (w wieku 20-36 lat) próbowali wyjechać busem w głąb Polski, jak najdalej od granicy. Kierowcą samochodu był 21-letni obywatel Ukrainy legalnie przebywający w Polsce.

Cudzoziemcy posiadali dokumenty tożsamości. Podczas złożonych wyjaśnień powiedzieli, że organizatorom nielegalnego przekroczenia granicy zapłacili od 6 do 10 tys. dolarów. Turcy planowali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej.

Imigranci usłyszeli zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom prawa, wszyscy w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Organizator – obywatel Ukrainy, który miał wywieźć Turków w głąb Polski usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

źródło: strazgraniczna.pl

16
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
erflWaldibkkkkINDIEbanita Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gule1
Użytkownik

Nie dość że ukry walą do nas drzwiami i oknami to jeszcze nas ubogacają kozimi synami. Hołota nie zna granic a nasz kochany rząd jeszcze chce sprowadzać hindusów . To nie lepiej Chinczyków ci to wy najmniej pracują.

Slav
Gość

Nie tylko Hindusów…, ale rząd będzie robił co chce bo ludzie są uśpieni i nie ma żadnego sprzeciwu. Polacy obudzą się dopiero po fakcie, z resztą jak zawsze. Nie bez powodu powstało przysłowie „Polak zawsze mądry po szkodzie”.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Ukrów to trzeba odesłać na Ukrainę.

bkkkk
Gość
bkkkk

Chińczycy to takie garbatenosy z Azji. Ich też NIE ma co sprowadzać – kto widział, ten wie.

Zaniepokojony
Gość
Zaniepokojony

Złapani powinni być utylizowani na miejscu za ,,próbę” ataku na funkcjonariusza SG.

Paolitos
Gość
Paolitos

Chiny są niezłe w temacie nielegalnego przekraczania granicy.Tam nie pier.olą się.Najmarniej ciężkie roboty.

Timi
Gość
Timi

Pałowanie Ukra na komendzie pobranie biometryki i misio w paszport do Schengen na całe życie.

erfl
Gość
erfl

powinien otrzymać kontrolnie 100 batów na to śmierdzące cerkiewne parszywe dupsko oraz biometryka – to absolutna podstawa pobranie i skatalogowanie siatkówki oka linii papilarnych z OBU rąk – i paszport na miejscu do utylizacji i do siebie..

dddd
Gość
dddd

rzad powinien na szybko ustalic nowe prawo, pomoc w przemycie ludzi 15 lat kary wizenia bez mozlwiosci wczesniejszeego wyjscia!!!

emer
Gość
emer

tylko przemyt a może handel ludźmi ?

Paolitos
Gość
Paolitos

To taka zabawa w kotka i myszkę,bardzo stara.Pogranicznicy wyłapują i odsyłają „złoto”,a MAO wpuszcza Nam ich z drugiej strony.I taki Nasz zasraniutki los.

dddd
Gość
dddd

mam nadzieje ze dostanie wiezienie a pozniej dozytwoni zakaz wjazdu do polski!

bkkkk
Gość
bkkkk

V-ta kolumna jak nic!!!

banita
Gość
banita

Nasi też to robią. Kary powinny być wysokie. A ten młody po więzieniu powinien mieć zakaz wjazdu do Polski oraz zwrot kosztów studiów.

INDIE
Użytkownik

20 lipca parlament Bułgarii przeprowadził głosowanie, które miało uniemożliwić rządowi podpisanie z innymi krajami UE umów o ponownym przyjmowaniu migrantów, którzy przybyli do Europy przez Morze Czarne. Dzięki poparciu większości posłów z różnych ugrupowań została przyjęta rezolucja, która powstrzymała rząd przed podpisywaniem tych umów. Wedle obecnego prawa migranci mają być… Czytaj więcej »

Waldi
Gość
Waldi

Zastrzelić na miejscu u szukać mocodawców….