fot. Straż Graniczna

W miniony weekend funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy wbrew przepisom prawa przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Organizatorem procederu był Ukrainiec mieszkający w Polsce.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek 27 lipca. Funkcjonariusze SG z Placówki w Korczowej zatrzymali 21-letniego obywatela Syrii. Mężczyzna planował dostać się do Niemiec gdzie jak powiedział mieszka część jego rodziny.

Kolejne ujawnienia nielegalnego przekroczenia granicy miały miejsce w sobotę 28 lipca. Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej, w pobliżu przejścia granicznego w Krościenku zatrzymał 3 obywateli Turcji ( w wieku 20-23 lata). Po kilku godzinach, m.in. dzięki wykorzystaniu śmigłowca SG, zatrzymano kolejnych 5 imigrantów z Turcji. Mężczyźni (w wieku 20-36 lat) próbowali wyjechać busem w głąb Polski, jak najdalej od granicy. Kierowcą samochodu był 21-letni obywatel Ukrainy legalnie przebywający w Polsce.

Cudzoziemcy posiadali dokumenty tożsamości. Podczas złożonych wyjaśnień powiedzieli, że organizatorom nielegalnego przekroczenia granicy zapłacili od 6 do 10 tys. dolarów. Turcy planowali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej.

Imigranci usłyszeli zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom prawa, wszyscy w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Organizator – obywatel Ukrainy, który miał wywieźć Turków w głąb Polski usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

źródło: strazgraniczna.pl

16
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
erflWaldibkkkkINDIEbanita Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o