Niemcom przybywa rocznie miasto ze 120 tys. uchodźców

52

Po szalonych latach 2014-2017 z wieloma zabawnymi sytuacjami na dworcach kolejowych sytuacja obecnie się nieco uspokoiła. W roku 2018 zostało złożonych w RFN 185.853 wniosków o azyl (w tym 23.922 po raz drugi). Najwięcej wniosków (top 10) złożyli obywatele Syrii 46.164, Iraku 18.074, Afganistanu 12.251, Iranu 11.846, Nigerii 11.073, Turcji 10.655, Erytrei 5.920, Somalii 5.754, Rosji 5.282 i z nie wyjaśnioną tożsamością 4.849.

Federalny Urząd ds Migracji rozstrzygnął w 2018 216.873 wniosków (w tym z lat poprzednich). Odmowę dostało 34,7% wnioskodawców, 19,1% uzyskało status uchodźcy w tym 1,3% = 2.841 status azylu politycznego. Według rozpasanych niemieckich przepisów dalsze 17,8% uznano jako prześladowanych z powodu rasy i religii, 11,6% uzyskało pobyt stały z powodu niebezpieczeństw grożących im w kraju pochodzenia i 4,4% zezwolenie na pobyt z powodów humanitarnych.

Zakładając, bo biorąc pod uwagę luźną niemiecką politykę azylową i że osoby z odrzuconym azylem żyją w Niemczech nieraz latami, to RFN przybywa corocznie miasto wielkości 120 tys. mieszkańców.
Nie jest też w pełni zrozumiałe dlaczego osoby uzyskujące pobyt stały w Niemczech na podstawie wyżej wymienionych powodów spędzają potem wakacje w krajach swojego pochodzenia.

 

Kliknij dzwoneczek, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach:

jak subskrybować NDIE, aby dostawać powiadomienia o nowych artykułach

Źródła:

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/pressemitteilungen/DE/2019/01/asylzahlen-2018.html

https://www.bild.de/bild-plus/news/inland/news-inland/abboud-will-deutscher-werden-so-lebe-ich-mit-drei-frauen-und-13-kindern-61748700,view=conversionToLogin.bild.html

52
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
JoasiaelchupamakabraKurierzNiemiecszyszkinAnnag Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paff
Użytkownik

120 000 rocznie? Szczęściarze. Obecnie, dzień w dzień małpoidy produkują u siebie w Afryce prawie 90 000 nowych kandydatów na europejskich lekarzy, inżynierów i prawników. Rocznie 32 miliony szans na przyszłe ubogacenie mieszkańców Europy. Na razie jeszcze większość leży pod palmą, iska się z robactwa i czeka na ciężarówkę z… Czytaj więcej »

Archer
Użytkownik

Wiem, ze brzmi to dziwnie, ale 120 tys rocznie to nieprzesadna liczba. Mala (populacyjnie) Australia sprowadza sobie rocznie od 150 tys. do 220 tys. Z ta oczywiscie roznica, ze z krajow muzulmanskich pochodzi mniej niz polowa tego rocznego kontyngentu. „1,3% = 2.841 status azylu politycznego” Za komuny, gdy Polak wial… Czytaj więcej »

szyszkin
Użytkownik
Tancred
Gość
Tancred

Dlatego szkopy chcą oderwać od Polski ziemie odzyskane tak jak ruskie ukraińcom Krym ażeby poprawić sobie statystykę „białych” nie muszę mówić ze gdyby było głosowanie w np gdańśku to 90% chciałaby być niemcami bo nienawidzą polski co pokazuję wybory od wielu lat.

ola
Gość
ola

Oni sami nie wiedzą czego chcą..Już widzę,jak ich witają …jednak jako Polaków w ,,nowych,,granicach Niemiec…A reszta…..ma to w d…e …

kowalski
Gość
kowalski

Jest ciekawy artykuł pt. Śmierć Niemiec , na Salon 24 -Blog Soren Sulfur z 2016.Otóz już obecnie na 82 mln. mieszkancow Niemiec etnicznych Nordykow w wieku „rozwojowym” 18-35 lat jest ok. 15 mln.W rocznikach młodszych jest jeszcze gorzej.Biorąc pod uwagę wymieranie niemieckiego powojennego wyżu i ciągły spadek urodzeń etnicznych Niemcow… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

U nas w Polsce wcale nie jest tak kolorowo w tej dziedzinie jakbyśmy myśleli. Wprawdzie dzietność polskich rodzin statystycznie poprawiła się w ostatnich latach (z 1.43 do 1,45 w 2017) i jest to niewątpliwa zasługa 500+ lecz nie wiadomo czy będzie to stała tendencja zwyżkowa. Jeśli tak to wygraliśmy, jeśli… Czytaj więcej »

marga
Gość

KICI KICI KOCUR . Do naszych drzwi predzej zapukają islamiści— raczej nie zapukają tylko wejdą z drzwiami i to bez względu na to, ile nas będzie jako narodu doskonale z nami sobie poradzą , jak tak dalej bedzie —to właśnie jest scenariusz na niedaleką przyszłość !

kici kici KOCUR
Użytkownik

Jak zwał tak zwał, chodzi mi i Tobie o to samo. Pozdrawiam cool

Karbulot
Użytkownik

Mam nadzieję, że coś na Zachodzie Europy pierdolnie i to szybko. Naszemu rządowi potrzebny jest taki zimny prysznic, aby na czas oprzytomnieli i przestali cichaczem ściągać dziczy z Bangladeszu czy Indii.

kici kici KOCUR
Użytkownik

„Nasz” rząd, jak go nazwałeś, nie tylko to robi cichaczem. oops
Jak myślicie szanowni użytkownicy, zapłacimy haracz, czy nie?

Archer
Użytkownik

„Jak myślicie szanowni użytkownicy, zapłacimy haracz, czy nie?”
Czas pokaze.
Osobiscie stawiam na to, ze zaplacimy 65 mld w cichych ratach. A jezeli sprawa wyplynie do publiki to „rzad” przekuje to w sukces, ktory pani Holecka triumfalnie pglosi z portalu TVP1.

Archer
Użytkownik

Karbulot,
Ten „nasz” rzad obudzi sie moze dopiero wtedy, gdy islamski nadzorca bedzie go lancuchem przykuwal do muru, o ile wczesniej nie znajdzie sobie jakiejs szosy na Zaleszczyki.

kamieni kupa
Gość
kamieni kupa

Jest nawet gorzej, bo do niskiego wskaźnika urodzeń dochodzi wieloletnia masowa emigracja ludnośći w wieku produkcyjnym, a teraz jeszcze doszło masowe zwożenie imigrantów z tzw. trzeciego świata. NIE martwmy się o Niemcy tylko o siebie.

kici kici KOCUR
Użytkownik

Oczywiście że tak! cool whew

Archer
Użytkownik

Aby zapewnic tzw. ‚miedzypokoleniowa odtwarzalnosc populacji’ jedna kobieta urodzic musi srednio od 2.2 do 2.3 dziecka (2.0 to za malo bo 2.0 zapewnia tzw. reprodukcje prosta bez uwzglednienia masy czynnikow). 1.45 to jest katastrofa. Jezeli poprawienie tego wskaznika bylo celem programu 500+ to po trzech latach mozemy juz mowic o… Czytaj więcej »

szokman
Gość
szokman

A mnie ich nie jest żal. Przecież sami płakali witając ubogadzaczy z Afryki. Były kwiatu, misie , powitania i euforia. Teraz ich wyrżną i dobrze. Karma wraca, kłania się 39rok….

bkkkk
Gość
bkkkk

Też bym miała na to wywalone, gdyby nie fakt, że to za naszą granicą. Dość długą i nie za trudną do sforsowania. Co gorsza, ta granica jest otwarta. Aż się prosi krzyczeć za sienkiewczowskim Kmicicem/Babiniczem „Bramy! Przebóg, bramy trzymajcie zamknięte!!!”

kici kici KOCUR
Użytkownik

… albo za warszawskim dozorcą budynku przy ulicy Złotej 25
– Nie ma bramy wlizą* chamy! lol
*wlizą – wlezą, wejdą

koala_k
Użytkownik

Ja mam wrażenie, że te dane zostały zaniżone

Luck
Gość
Luck

A no najeźdźców przybywa

bkkkk
Gość
bkkkk

W dodatku każdy z tych uroczych „nowych Niemców” (synków bohatera artykułu) będzie chciał być/żyć jak tatuś. I oczywiście po swojemu, przecież nie po niemiecku! W tej sytuacji, gdy nasz rząd nie podejmuje żadnych działań ochronnych – trzeba nam działać na własną rękę – kochajmy strzelectwo sportowe.

antyISIS
Użytkownik

Ten pasożytujący na Szwabach muslim ma 13 dzieci i 14 jest w drodze, a na zdjęciu jest tylko 12 przyszłych terrorystów. Ciekawe gdzie jest jeden brakujący – w więzieniu, czy w szeregach dżihadystów?

Markus
Gość
Markus

Tak pie…..tych i naiwnych germańców nie widziałem. Ten ciapaty ma 40 lat, 14 małych gnoi i ile jeszcze spłodzi, x? Ma 3785 euro/m. A takich jak on u Szwabów multum. Ile ich przybędzie w ciągu 5, 10 lat? Miliony. Te małe teraz gnoje, za parę lat zasilą socjal i kasa.… Czytaj więcej »

luck
Gość
luck

we wtorek 13.08.2019 w miescie Wolfsburg w dzielnicy Vorsfelde postrzelono 2 meszczyzn, jedna z nich zmarla w szpitalu. Oczywiscie cisza kto i co. A tu powoli slyszy sie o albanczykach.