W środę 21 sierpnia zapadł przed sądem w Berlinie wyrok w niejawnym procesie trzech Irakijczyków którzy w październiku 2018 pobili i następnie przez 4 godziny na zmianę gwałcili 16-letnią Syryjkę.

Syryjka Nada przyjechała w 2014 roku jako „kotwica“ do Niemiec, była wówczas dzieckiem. Jej rodzice w Syrii byli bardzo majętni, Nada nie mogła się przystosować do życia w Niemczech, uciekała z domów dziecka, nie chodziła do szkoły. Jakiś czas później dojechali rodzice z rodzeństwem. Biegli opisali ją w sądzie jako osobę bez jakiejkolwiek socjalizacji w społeczeństwie. W 2018 roku 16-letnia Nada pokłóciła się z przyjaciółką i chciała się zemścić, w tym celu namówiła trzech irakijskich znajomych na gwałt. Nada zwabiła podstępem przyjaciółkę do mieszkania 53-letniego Egipcjanina, gdzie jej przyjaciółka została pobita i następnie wielokrotnie zgwałcona. Gwałt był nagrywany telefonem.

Egipcjanin został uniewinniony z braku dowodów, Nada została skazana na cztery lata więzienia, w sądzie dostała ataku histerii i krzyczała przez kilka minut. Mustafa K. (20 lat) przybył do Norwegii w 2015 r., stamtąd przedostał się do Niemiec w 2016 r., został skazany na 4 lata i 8 miesięcy więzienia; Hussein H. (21 lat) przybył do Niemiec sam w 2015 r., jego wniosek o azyl został odrzucony, wyrok 5 lat i 6 miesięcy więzienia. Ahmed Al-M. (26 lat) przybył do Niemiec w 2015 r., wyrok 6 lat i 4 miesięcy więzienia.

Powiadomiona przez świadków policja federalna patrolująca okolice dworca głównego w Mönchengladbach aresztowała we wtorek 20 sierpnia 2019 o 2 w nocy 25-letniego Marokańczyka i 19-letniego Algierczyka. Obaj męźczyźni molestowali seksualnie 52-letnią kobietę. Dopiero policjanci oderwali (!) obu od kobiety, przy czym Algierczyk uderzył policjanta w twarz, podczas zakładania mu kajdanek Marokańczyk rozbił butelkę groził nią policjantom i zaczęł uciekać, ale nie za daleko bo dopadł go policyjny pies.

Policja w Weimarze dziękuje dwóm mężczyznom za odwagę cywilną. Obaj znajdowali się w aucie w sobotę 17 sierpnia 2019 o 3 rano i widzieli jak 28-letni Afgańczyk próbuje gwałcić 57-letnią kobietę. Już przedtem w lokalu zaczepiał ją, a po opuszczeniu go, śledził ją i w odpowiednim momencie napadł. Zawiadomiona policja aresztowała sprawcę.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas wolną złotówką:

Wspieraj

Źródła:

https://www.rbb24.de/panorama/beitrag/2019/08/urteil-landgericht-berlin-gruppenvergewaltigung-jugendliche-wedding.html

https://www.bild.de/regional/berlin/berlin-aktuell/berliner-prozess-gruppenvergewaltigung-haft-fuer-maedchen-und-junge-maenner-64115028.bild.html

https://www.presseportal.de/blaulicht/pm/70116/4353655

https://www.presseportal.de/blaulicht/pm/126722/4352547

61
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
47 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
zydozercafrank esteinJoasiaFrancisco Pizzarozydozerca Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o