Słowacy chcą wyjść z Unii. Czesi już zbierają podpisy za wystąpieniem!

Premier Fico zapowiedział, że Słowacja nie przyjmie tzw. uchodźców, a z UE chętnie się pożegnają – planowana jest procedura zawieszenia członkostwa. Czesi idą o krok dalej i zbierają już podpisy pod wyjściem z Unii Europejskiej.

„Kwot obowiązkowych nie przyjmujemy, a to dlatego, że zostały wzięte z sufitu i nie będą działać w praktyce.” – uzasadnił swoje stanowisko Robert Fico. Najpierw jednak rząd słowacki złoży skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na niewłaściwą procedurę głosowania Rady Ministrów Spraw Wewnętrznych. W przypadku jej odrzucenia lub zastosowania jakichś środków odwetowych wobec Słowacji rozpocznie się procedura zawieszania słowackiego udziału w działalności UE.

Czesi zebrali już 52 tys. podpisów

„Zwracam się do parlamentu Republiki Czeskiej, by przyjął ustawę konstytucyjną, pozwalającą czeskim obywatelom na podjęcie decyzji w sprawie referendum o wyjściu Czech z Unii Europejskiej” – głosi petycja opublikowana przez ruch Wolność i Demokracja Bezpośrednia na portalu www.petice24.com.

„Zatwierdzenie przez Unię Europejską obowiązkowych kwot uchodźców jest fundamentalnym pogwałceniem suwerenności i niepodległości Republiki Czeskiej. Ten akt jest porównywalny do wydarzeń z marca 1939 roku i z sierpnia 1968 roku. Po takim pogwałceniu praw naszego kraju dokonano ataku na demokratyczne prawa i wolności czeskich obywateli” – zwracają się organizatorzy akcji do potencjalnych sygnatariuszy.

W ciągu 24 godzin naszą petycję podpisało online 42 tysiące osób. Czegoś takiego w historii czeskiego internetu jeszcze nie było. Co na to czeskie media? Oprócz kilku wyjątków ten bezprecedensowy protest czeskich obywateli media ignorują – zaznaczono na profilu ruchu na Facebooku.

źródło: pl.blastingnews.com

34 komentarz do “Słowacy chcą wyjść z Unii. Czesi już zbierają podpisy za wystąpieniem!

 1. No i coś się dzieje. Powinniśmy razem z Węgrami dołączyć, choć z naszym rządem nie jest to nawet brane pod uwagę w planie „z”. Obawiam się, że po takich ruchać zgniła brukselka zmodyfikuje prawo tak, by jeszcze trudniej było się z kołchozem pożegnać.

  1. Polska zawsze brała wszystko na klatę, więc niech tym razem inni pójdą na pierwszą linię frontu. Inna sprawa, że i tak już wystarczająco obrywamy, a nic szczególnie nie zrobiliśmy, poza podniesieniem się z kolan.

 2. Mądry polityk.
  Mówi to co dla naszych polityków jest chyba jakąś czarną magią. Nam każdego dnia wciskają o: sukcesie negocjacyjnym, mniejszej liczbie (bo miało być 12 tysięcy), kontrolach, weryfikacji a następnie : solidarność z UE bo to nasz obowiązek, humanitaryzm oraz chrześcijańska postawa. A Tusk już zapowiada, że mogą kolejne miliony przybyć do Europy. Więc co dalej?
  Przybędą kolejne setki tysięcy, dojdą do tego kolejne tysiące w ramach łączenia rodzin. I znowu czekają nas negocjacje i szarpanie się w imię solidarności?
  Premier Fico zdaje sobie sprawę z tego co może być w przyszłości, a kraje zachodnie zapchane imigrantami w końcu powiedzą STOP. I gdzie wtedy skierują się ich oczy?
  A nam tu już zaczynają Niemcy tłumaczyć, że z powodu demografii potrzebujemy 100 tysięcy imigrantów rocznie.
  (z jednej strony gadki o solidarności, historie o biednych uchodźcach, którym podobno katolicki kraj nie chce pomóc; a przy kolejnej okazji pojawia się słowo imigrant i demografia. Więc widać jak nas konsekwentnie urabiają a hasło „uchodźca” jest używane na przemian ze słowem imigrant)
  Nie będę płakać jeśli UE się rozpadnie, a przy obecnej sytuacji jaka panuje, to wolałabym pełną kontrolę na granicach- bo nasz zachodni sąsiad traci kontrolę nad radykalnymi wyznawcami islamu.

  1. Popieram Ciebie w całości. O jaiej „solidarności” pieprzą ci politycy z Bożej łaski??? Czy Polska w swej historii, doświadczyła solidarności z krajami zachodniej Europy???
   Aż się nie chce dalej pisać.

  2. UE się na pewno rozpadnie, bo nie ogarniają problemów. To już jest zwykła klika, która sprzedaje Europę Arabom. Problem jednak w tym, że jak naściągają uchodźców, „rozlokują ich” po różnych krajach, a potem zwiną interes, to kupa państw zostanie na lodzie i będzie musiała sobie radzić z tym sama. Pocieszające jest jednak to, że niezależnie od tego co się stanie, Niemcy dostaną po dupach. Araby mają wyjebane na prawo europejskie, więc czy Strefa Schengen się rozpadnie czy nie, będą szturmować ich granice. Czesi i Słowacy (a pewnie zaniedługo Węgrzy) podziękują Unii za idiotyczne rozkazy i łamanie suwerenności państw. Polska będzie pewnie wspierała Unię do końca pokazując, jacy to jesteśmy „solidarni”.

 3. No i to mi się podoba. Oby im się udało z tego euro niewolnictwa uciec. Jak Czechy odejdą, to można być pewnym, że zaraz po nich będą Węgrzy i Słowacja. A z nimi Chorwacja, Grecja, Włochy i Anglia. Tylko pewnie Polska zostanie, bo nasi politycy to marionetki Brukseli. A to wszystko dzięki kretynom co głosują na PO i PIS, bo w tv tylko o nich mowa. Nasi politycy sami się wybrać nie mogą i nie wybierają. Znam 20 osób które by głosowały na PIS czy PO popierając swój głos zdaniem typu „No bo PIS jest przeciw imigrantom” „Bo mają wysokie poparcie” „Chcą zwiększyć minimalną płacę”. Tak można wypisywać te kretyńskie argumenty w nieskończoność. Teraz pragnę zauważyć jak PIS nagle ma przewagę nad PO w sondażach, w końcu ktoś z pisu jest prezydentem, przypadek ? nie sądzę.
  Tak długo jak w naszym kraju 60% ludzi to kretyni, tak długo będziemy traktowani jak kretyni.

  1. Znajdzmy kogoś kto nas poprowadzi i przerwijmy lawinę idiotyzmow jakimi karmią nas od 25 lat tzw elity….. A tych którzy ich popieraja wysłać do arabów niech tam się nimi zaopiekuja a zrobią to na pewno w odpowiedni sposób

   1. Nie ma problemu, ja mogę poprowadzić. Jedyne co bym potrzebował to poparcia minimum 300 000 osób. A potem to już z górki by szło. Podało by się obecnie rządzących pod trybunał, zmieniło system kar obowiązujących w więzieniach. Zmieniło władzę na autorytarną, co by powstrzymało tępą falę bez mózgowców przed głosowaniem na partie typu PO i PIS. Dzięki tego typu władzy zmiany można by było zrobić w parę dni. A co by się zmieniło na początku ? To chyba oczywiste, że podatki. Wywalić połowę, a resztę zmniejszyć tak by się opłacało otwierać małe firmy. Zmieniło by się prawo do posiadania broni, tak aby przyszłe rządy się liczyły z obywatelami. I długo by tu jeszcze wymieniać.

 4. W każdym niepodległym i suwerennym państwie po tym, co zrobiła Kopacz (nie nazwę zdrajczynię Panią ani Premier, tylko samym Kopacz), ta kobieta powinna zostać odsunięta od władzy i wytoczone zostać przeciw niej oskarżenie zdrady stanu. Także osoby, które głosowały w UE za przyjęciem uchodźców powinny podzielić podobny los. Niedopuszczalne jest, że po takim zagraniu ona nadal piastuje stanowisko szefa Rządu. Posunięcie tych ludzi zaszkodziło interesom Polaków, więc tłumaczenie się jej Grupie Wyszehradzkiej, że chodziło jej o dobro Polaków, gdzie ponad 90% narodu jest przeciw uchodźcom, to zwykłe pierdolenie. Kadencja tej kobiety się kończy, więc uznała że tu nie ma co szukać, a za popieranie UE dostanie ciepłą posadkę w Brukseli. Za takie przekręty, to się ludzi rozstrzeliwuje, bo to zwykłe sprzedawanie kraju za korzyści, w niczym lepsze od szpiegostwa. Jeśli ponad 90% Polaków jest przeciw przyjmowaniu uchodźców, a jest bo widać to w różnych sondażach, Rząd winien pójść z duchem narodu, a nie głosować tak, jak jest wygodnie Merkel (kolejna osoba, której nie nazwę ani Panią ani Kanclerz). W tej sytuacji, nasze władze nie są warte aby rządzić dalej Polską, skoro bardziej zależy im na wygodzie Brukseli niż bezpieczeństwu własnej ojczyzny. To są zdrajcy narodu polskiego, najgorsze ścierwo jakie istnieje. Polacy powinni dokonać puczu i pozbyć się sprzedawczyków raz na zawsze.

  1. Dobrze to podsumowałeś.
   Smutne jest to, że żyjemy w kraju w którym często powtarzamy : w każdym normalnym kraju polityk podał by się do dymisji, inny polityk odpowiadał by za np. afery taśmowe etc. Mamy świadomość, że tu nic do końca nie jest normalne. Większość naszych polityków to ludzie pozbawieni godności, dla których trzymanie się stołka jest kwestią pierwszorzędną. Kiedy słyszę, że oni uważają się za zawodowych polityków, to ogarnia mnie pusty śmiech.
   A Kopacz? Ona jest skończona w polityce, powinna powrócić do wypisywania recept na hemoroidy i trzymać się z dala od polityki. Dzisiaj w Gdańsku mówiła jak to ona lubi i szanuje ludzi z racji zawodu, bo jest lekarzem. Kpina.
   Jest zwykłą marionetką i było pewne, że Tusk jej ze smyczy nie spuści. To tyle w temacie jej samodzielności.
   Najgorsze jest to, że zapomniała czym jest demokracja. Jeśli większa część narodu nie zgadza się z polityka forsowaną przez Brukselę i Berlin, ona miała obowiązek kierować się głosem ludzi w podejmowaniu decyzji. Wolała ulec silniejszej grupie bredząc co jakiś czas o solidarności. Zabrakło jej charakteru na solidarność z własnym narodem. Tego jej już chyba nikt nie wybaczy a czas rozliczeń przyjdzie za miesiąc.

   1. To, jakim będzie premierem, można było się spodziewać po tym, jakim była ministrem zdrowia i marszałkiem Sejmu. Nic, zero, lipa. Jako minister zdrowia nie zrobiła nic, absolutnie nic. Tylko ciągła gatka że ustawy są gotowe, są dopracowywane, i tak przez 7 lat. Za miesiąc wybory – mam nadzieję, że na fotelu premiera już nie zasiądzie.
    Kanclerz Merkel już zapowiedziała w Bundestagu, że wtorkowa decyzja Rady UE to tylko pierwszy krok, że powinna być podstawą do stałego mechanizmu rozdzielania imigrantów. Tylko jedno mnie zastanawia – jednym z podstawowych praw człowieka, na których opiera się UE, jest wolność osobista, m. in. wolność w wyborze miejsca osiedlenia. Jeśli większość tych imigrantów chce do Niemiec i im się nie pozwala, albo nie będą mogli opuścić państwa przesiedlenia, to gdzie ta wolność osobista? Niemcy jawnie nawołują do łamania podstawowych zasad UE.

    1. Mylisz się. Jako minister zdrowia znowelizowała ustawę Prawo farmaceutyczne, dzięki czemu ceny leków wzrosły, a masowy wywóz leków za granicę stał się bezproblemowy, a co za tym idzie w Polsce brakuje wielu specjalistycznych leków.
     A zatem nie gadaj, że nic nie robiła bo nie biorę faktów z sufity tylko z efektów jej rzetelnej pracy.

 5. a co z nami czmu nie idziemy w ślady naszych południowych sąsiadów to sa narody słowiańskie nasi bracia a nie germańscy naziści w ich polityce nic od drugiej wojny światowej sie nie zmieniło tylko sposób realizacji!!!

 6. TUSK TO JEBANY DEBIL, JAK MOZNA WLASNEMU PANSTWU PRAWO WETA ODEBRAC ??!!
  PIERDOLONY PRZYDUPAS MERKEL ODERWANY OD RZECZYWISTOSCI Z PENSJA 700TYS.
  JAK TAKI KTOS MOZE MIEC PRAWO DECYDOWAC. SPIERDOLIL Z POLSKI GDZIE WSZYSCY PRAKTYCZNIE GO JUZ NIENAWIDZA I MYSLI ZE KROLEM EUROPY BEDZIE?
  ZARAZ PIS WYGRA WYBORY I ZEGNA SIE Z CIEPLA POSADKA CWEL JEBANY

 7. Czy ktoś zastanawiał się komu i dlaczego zależy na wepchaniu nam tych ludzi, bo ktoś ma w tym ewidentnie interes. Nie wierzycie chyba w miłosierdzie rządu i mediów. Otóż rozwój Syrii jest solą w oku wszechmogącego Izraela. Niezależny bank centralny emitujący własną walutę niezależną od dyktatu banku światowego, samodzielnie eksploatowane złoża ropy i gazu, uczelnie gdzie elity otwarcie analizują wpływ organizacji pozarządowych typu IMF, WTO, Bank Światowych na rzeczywistość. Do tego wspólna granica z Izraelem. Teraz wszystko jasne ? Plan Żydów jest prosty jak zawsze – skłócić przez finansowanie organizacji antypaństwowych które nazywa się walcząca o wolność opozycją, osłabić przez wojnę domową, WYSIEDLIĆ (m.in. płacąc ludziom za opuszczenie kraju poprzez amerykańskie korporacje – bo skąd taki Syryjczyk miałby zapłacić szmuglownikowi równowartość 50 tyś PLN) a potem przejąc terytorium instalując na nim własny rząd. Rząd PO od poczatku bierze aktywny udział w tym planie – najpierw kontyngent NATO w Syrii a teraz partycypacja w wysiedleniu. Ciekaw jestem czy Izrael coś obiecał rządom UE, czy po porostu ma już tutaj swoich ludzi przez których realizuje własne plany…

  1. Chyba nikt nie wierzy w to, że to co się teraz dzieje odbywa się bez jakiegoś konkretnego celu jakiejś konkretnej osoby lub grupy. Naiwny by wierzył, że to nic nie znaczy. Oczywiście, że to te cholerne żydowskie ścierwa. Już dawno nie powinno być tych pseudoludzi na ziemi; trzeba to tatałajstwo wytrzebić jak zarazę!! Syjoniści nie umieją się pomimo swojej jakże wielkiej inteligencji, która odbyła się poprzez selekcję w ich grupie, integrować się z innymi. Oni potrafią tylko zabijać i niszczyć wszystko, co nie ich! Wiadomo! Naród wybrany, qrva ich mać!!

 8. I bardzo dobrze. Niech ta zasrana Unia Europejska rozpadnie się jak najszybciej. Im szybciej tym lepiej! A w dniu, kiedy już ten rozłożony trup będzie gnić wyjmę szampana i będziemy świętować!!!

  Niech żyje wolna i niepodległa Najjaśniejsza Matka Nasza – Rzeczpospolita Polska!
  Dbajmy o nią, Rodacy, dbajmy o nią!!! Ona daje nam wszystko, czego potrzebujemy do życia! Potrzebuje nas! Woła nas na ratunek!!! Nie odpowiemy!? Matce naszej nie pomożemy??? Matce, która nas urodziła, wychowała, dała dach nad głową!!!?????

  Przybędziemy Polsko!!! Jesteśmy dla Ciebie!!! Tyś naszą Wielką Ojczyzną!!! Chwała Tobie!!! Tylko dzięki Tobie Matko Nasza jesteśmy Wielkim i Niepokonanym Narodem!

  Przyszedł zatem znowu czas abyśmy pokazali, że stać nas na ochronę naszej Ojczyzny!!! Jeśli ją stracimy stracimy również i siebie! Naszą tradycję, religię, zwyczaje, język, naszą przyszłość!!

  A zdrajców należy powywieszać!! Śmierć zdrajcom Polski! Śmierć tym, którzy doprowadzili do takiej sytuacji!!! Śmierć zdrajcom Ojczyzny!!!

 9. Sama idea Zwiazku Europejskiego samodzielnych panstw sprzymierzonych to bardzo dobry pomysl. W kooperacji sila ,pokoj, wzajemne zrozumienie a tym samym dobrobyt.
  Jednak obecny ,patologiczny (nowo)twor ze stolica w Brukseli to nie zadna Unia ,tylko imperatywny sposob rzadzenia egoistycznych elit.
  Rozpad obecnej „Unii” bylby jedynym ratunkiem dla skazanej na zaglade cywilizacji lacinskiej w Europie. UE przedstawiano nam jako panaceum na wszystko , cos co przyblizy raj na ziemi. Lecz kto szuka raju na ziemi zapewne spal na lekcjach geografii.
  Od poczecia unii-zombi jej rodziciele mieli co do niej utajone inne plany. Teraz powoli wychodzi trupi smrod z nieboszczki.
  Ale samo wyjscie z tej padliny nie bedzie takie proste!
  To rodzaj czerwono-faszyzujacej dyktatury (czy ktos moze sobie wyobrazic sytuacje ,gdzie Polska w latach’70 ,bez bicia ,opuszcza Uklad Warszawski?).
  Sprawa obecna jest bardzo podobna.
  Niestety wszystkie referenda mozna sobie wlozyc w buty. Gdy wypadna niepomyslnie ,przemilczy sie ten fakt ,lub skompromituje organizatorow i bedzie dalej po staremu.
  Czy nie jest znany Wam ,Szanowni Panstwo ,wynik referendum w Austrii w lecie tego roku? (dokladnie: Volksbegehren ,co oznacza inicjatywa ustawodawcza) – Wiekszosc oddanych glosow byla za wystapieniem z unii, co media przemilczaly i… rzadzi sie dalej!

 10. Solidarność??!! -solidarność, współpraca o czym my w ogóle piszemy.? Czy my Polacy tego kiedyś doświadczyliśmy wolności i swobody obywatelskiej w pełnym tego słowa…. -Nigdy!!
  My Polacy Wreszcie!!Musimy mieć swoją godność i swoje racje i żądania, a nie z góry narzucone nam zobowiązania, reguły i postawy. Zawsze solidarni i empatyczni ale dlaczego swoim kosztem!!??

 11. Si uno se sacrifice arrglando su hogar y dejandolo limpio y ordenado, que derecho tiene alguien a decirnos que dejemos entrar y disfrutar a un intruso el fruto de nuestro esfuerzo cuando ese intruso no hizo nada para arreglar y mejorar su propio hogar?

Dodaj komentarz