Północna Karolina stała się siódmym stanem, który zakazał sędziom brania pod uwagę islamskiego prawa w sprawach rodzinnych. Przeciwnicy natychmiast ogłosili to jako kontynuację anty-muzułmańskiej kampanii.

Północna Karolina dołączyła do Arizony, Kansas, Louisiany, Oklahomy, Południowej Dakoty oraz Tennessee w sprawie zakazu uwzględniania islamskiego prawa szariatu.

Niestety nie wszędzie udało się utrzymać tą ustawę w mocy. W Missouri, gubernator zawetował ją, ponieważ mogłaby ona wpłynąć na międzynarodowe adopcje. W Oklahomie została obalona, ze względu na dyskryminację religijną. Prawnicy w Północnej Karolinie starają się uniknąć tego problemu poprzez brak nawiązania do prawa szariatu w legislacji i zastąpienie go zakazem uwzględniania przez sąd wszystkich zagranicznych praw. Poprawka wnosząca o tą samą zmianę będzie głosowana w Alabamie w 2014.

Zwolennicy okrzyknęli ustawę bardzo ważnym zabezpieczeniem chroniącym amerykański system prawny, przed ingerencją cudzych praw, które są niekompatybilne z konstytucją Stanów Zjednoczonych. The BizPac poinformował, że zwolennicy nowej ustawy nie kierują się uczuciami religijnymi i występują jako osoby świeckie.

„Nikt nie ma problemu z muzułmanami lub kimkolwiek innym żyjącym pokojowo w Ameryce” powiedział Mark Creech, w artykule opublikowanym na stronie Christian Action League, nadmienił iż: „Wolność i odpowiedzialność obecna w U.S. musi wiązać się z konstytucją i nie ulegać naciskowi reguł czy praw wywodzących się z innych kultur.”

Dziesiątki anty-islamskich ustaw zostały zaproponowane w około 30 stanach w przeciągu ostatnich kilku lat jak donosi RNS i amerykańscy muzułmanie spodziewają się kolejnych.

Dla zainteresowanych sytuacją muzułmanow w Stanach Zjednoczonych polecam materiał filmowy dt. Minnesoty: youtube.com

na podstawie: deseretnews.com
opracował: LaSt Man Standing

1
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o