Czy tej tragedii można było uniknąć? Polscy kierowcy dyskryminowani na Zachodzie

W opinii Jana Buczka, prezesa Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, to dyskryminacja polskich kierowców mogła doprowadzić do tragedii w Berlinie.

„Jesteśmy ignorowani i poniżani. Nie pozwala się nam wjeżdżać na parking i do magazynów, ustawiają nas na końcu kolejek do rozładunku. Musimy zatrzymywać się na uliczkach, gdzie nie jesteśmy w żaden sposób chronieni” – mówi w rozmowie z WP money Jan Buczek.

Buczek wyjaśnia, że standardem w Niemczech czy Francji jest, że kierowca ciężarówki na numerach z Polski, Rumunii czy Bułgarii rozładowywany jest tylko wtedy, gdy akurat nie ma rodzimych przewoźników.

„Dziś ciężarówka może być taką samą bronią w rękach terrorystów jak samolot. Jest ją jednak dużo łatwiej porwać. To łatwy łup w rękach terrorystów” – stwierdza prezes ZMPD.

„Rosja jest już bezpieczna. Tam się uspokoiło. Najgroźniejsze są dla nas teraz Francja, Włochy i właśnie Niemcy. Rocznie to jest nawet kilkaset napadów, choć trudno mówić o liczbach, bo nikt takich statystyk nie prowadzi” – mówi Buczek.

Nie wiadomo, z jakich powodów polskiemu kierowcy, który został zamordowany w Berlinie, nakazano czekać kilkadziesiąt godzin na rozładunek.

źródło: money.pl

57 komentarz do “Czy tej tragedii można było uniknąć? Polscy kierowcy dyskryminowani na Zachodzie

 1. patrzcie patrzcie goście markeli niepotrafiący ani be ani me po ang lub deu przyjechali na chwile do PL ciekawe po co kogoś zgwałcić dokonać zamachu czy coś zajebać faktem jest że to analfabeckie g*wno do niczego się nienadające nawet do otwarcia kebabu https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/4331,Obywatele-Erytrei-nielegalnie-przekroczyli-granice.html a tu troche dobra wiadomość od 13.50 http://warszawa.tvp.pl/28263140/17122016

  1. @Paryżanka
   I tak wszystkiemu będzie winien Polak. W końcu mógł to wszystko na plecach przenosić a nie nowoczesności mu się zachciało być tak jak inni jewropejczycy. A tak to przez niego te wszystkie ofiary.

   1. A jakże. Dziś przejrzałem naprawdę wiele portali i do południa tylko na stronie Daily Mail wyraźnie, już w samym nagłówku, było napisane, że ciężarówkę skradziono, a polski kierowca był ofiarą – taką samą, jak rozjechani ludzie. Na szczęście zaufanie do łże-mediów głównego ścieku jest nikłe i wielu komentujących, z całego świata, prostowało te obrzydliwe sugestie.

    Hitlerowskiej szmacie Merkel jest przykro, że może się okazać, iż zamachowcem mógłby być jeden z tej obłąkanej islamskiej tłuszczy. Natomiast tej torbie nie jest przykro, że zamordowany został na ziemi, którą ma w pieczy, obywatel sąsiedniego kraju.

    1. @azotox
     Ichnie tvn-y robiom co mogom. Próbują tak jak z tymi „polskimi obozami zagłady”, tylko problem w tym, że tym razem to nie jest historia 70 lat temu tylko teraźniejszość. W Europie Zachodniej ludzie widzą co się dzieje na co dzień i raczej aczkolwiek Polaków mogą nie lubić i ogólnie bać się wychylić, to przecież doskonale sobie zdają sprawę z tego, że Biblia to nie Koran. Właściwie tę propagandę można wykorzystać przeciwko propagandystom pokazując ile prawdy jest w tych europejskich tubach propagandowych co to „całą prawdę, całą dobę”.

   2. Zachód zawsze miał nas gdzieś mimo, że Polska tyle razy ratowała w swojej historii dupę Niemcom, Francuzom, Anglikom,Włochom, Belgom i innym wielokrotnie!!!! Oni mieli to za nic, bo gdyby mieli jakiś szacunek do Polski już chociażby za naszą historię to by nas nie napadali czy zdradzali, więc dobrze im tak i niech zdychają pod islamskim butem.

   3. Oczywiście. A kto tych jewropejskich lewaków przywyczaił, kto im pozwolił traktować Polskę i Polaków jako parobków Europy? Hooy, doopa i kamieni kupa – mówi wam to coś? Czy komuchy i POpaprańce upomniały się kiedyś o Polaków i dobre imię Polski za granicą? Nie! Tylko razem z nowodebilami od Rysia przygłupa zajmowali się rozkradaniem Polski, sprzedawaniem za bezcen i nabijaniem kabzy i lizaniem dupy jewropejskim zboczeńcom. Teraz nie ma się co dziwić, że tak nas traktują. Pozdrowienia dla skrwysynów blokujących sejm. A poodmrażajcie sobie wasze insekcie odwłoki.

  2. Co to za firma ktora nie ma miejsca na przyjecie transportu do cholery, takie firmy powinny miec chyba adekwatna liczbe strzezonych parkingow gdzie ci ludzie do cholery maja parkowac na ulicy ? Kto wogole organizuje te spedycje skoro ludzie musza czekac po tyle godzin na rozladunek, cos jest nie tak w planowaniu takiej firmy chyba przeciez dzis czas to pieniadz …. zeby taki balagan panowal u niemca – nie do pomyslenia …

   1. Pracowałem jako kierowca i prawda jest taka że w IV Rzeszy brakuje miejsc parkingowych dla ciężarówek. Stoisz na parkingach bez toalet, czasem gdzieś na tzw zonie czyli strefie przemysłowej. A co do czekania to wolno jechać tylko 9 godzin na dobę i czekasz na rozładunek gdzieś w pobliżu firmy, stojąc tam gdzie można, nie zawsze na parkingu. Spedycja pracuje pod naciskiem zleceniodawców a ci chcą by towary poruszały się z prędkością e-faktury.

   1. Poczekamy, aż Niemiaszki ze swojej cywilizacji zaczną spieprzać do tej zaściankowej i zacofanej Polski, jak im się gorąco w dupach zrobi. Już podobno co niektórzy wykupują ziemie nad Balatonem na Węgrzech. Najpierw doprowadzają swój kraj do ruiny, a potem zwiewają jak szczury z tonącego okrętu.

    1. @Karbulot
     Nie wiadomo kogo się bardziej obawiać: czy tych „uchodźców” czy tych tępych autochtonów z wypranymi mózgami? Niemcy (i inne równie „postępowe” nacje Zachodu) jak najdalej od Polski. Swoją drogą jak im walnie ten cały „postęp” europejski i „uchodźcy” przejmą wszystko to skąd oni będą brali pieniądze na utrzymanie tych swoich nabytków?

  3. Wez gosciu sie rozpedz i walnij glowa w sciane, moze klepki ci sie ustawia jak trzeba ! Jesli juz to merkel powinna za to beknac. Jesli pojdziemy Twoim tokiem rozumowania to z kierowca kazdej ciezarowki bedziemy wysylac ochroniarza z bronia?

 2. Karma nienawiści do Polaków wróciła do hitlersynów ze zdwojoną siłą. Mam takie małe marzenie, żeby któregoś dnia ciapate ukradły polską (!!!) ciężarówkę, napakowali ją trotylem i zdetonowały w norze tej islamolubnej curwy Merkel i jej pomagierów w niszczeniu Europy.

 3. Nie w temacie, ale informacja ciekawa. Słyszeliście o tym, że Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie 1 grudnia rozpoczęło szkolenie ciapatych asów lotnictwa? Głębia spojrzenia z ich fizjonomii wskazuje, że panowie są już dobrze zaznajomieni z kierowaniem wielbłądem. Myślę, że wiedzą również, jak zajść kozę od zachryst… znaczy od tylnej części meczetu.
  Najśmieszniejsze jest, że kozie syny dopiero w Dęblinie będą uczyć się polskiego i angielskiego. Żeby nie okazało się, że nauczymy ich startować, a lądowania zorganizują sobie sami. Na warszawskich wieżowcach. Zresztą sami zobaczcie:
  https://web.facebook.com/wsosp/posts/1289074337825422

  1. O I tu właśnie mowie studenty studenty i głównie studenty rzadko kiedy ktoś inny ciekawe ilu z nich po tych studiach zostanie w PL a po nich przyjdą kolejni i kolejni zostaną sam się martwię bo m moim mieście jest uczelnia a nie chce żeby tacy mi się panoszyli po ulicy

 4. wiecie co oglądam właśnie wiadomości na TVP(is) i wiecie co jest bardzo mocny materiał o przyjmowaniu muzułmanów ok to dobre tylko szkoda że nie kwapią się zrobić porządku z naszymi uniwerkami oraz nie zmnienić prawa aby tutaj dużo ciapaków nie było podobnie chyba jak żadna inna partia w PL co mnie boli

 5. Teraz w odwecie Polska powinna wysłać parę uzbrojonych po zęby/mostek okrętów(jakieś tam mamy) na Morze Śródziemne i porozpier d a l a ć łódki i pontony z p a s t o w a n y m i aż do wyczerpania amunicji. Pozatapiają tak ze setkę to skurwole beżowe zrozumiałyby, że od naszych wara a i najeźdźców byłoby mniej.
  A co nam by mogła Unia w zamian zrobić? Fundusze nam wstrzymać? Kredą w Nas rzucać? Na pejsbuku nas zablokować? I tak już dopłacamy to tego kurwidołka zwanego UE i jesteśmy przez nich jak gówno traktowani.

   1. Za atak na okręty państwa należącego no NATO byśmy beknęli i to zdrowo.
    Ale żeby nie było-sarkazm zrozumiany.
    PS. Do tego co minusuje- życzę ci pastowanego pytonga w dupsku i bycia zarżniętym przez ciapatoli.
    Oni Nas to My ich.

    1. @E.G
     Nie beknęlibyśmy – NATO nie może chyba atakować NATO? wink
     Oczywiście na pewno by nas nie zaatakowali, gdybyśmy mieli choć w połowie takie wyposażenie jak Turcja – tam Erdogan robi, co chce, a Dziki Zachód nawet swoje przysłowiowe ,,zaniepokojenie” wyraża nad wyraz oszczędnie.

     1. Lepiej nie ryzykować z NATO bo oni nas w d*pie mają i z chęcią by nas dojechali jakby mieli pretekst.. A pastowanych można by zatapiać bo: 1. zasłużyli 2.po zamknięciu granic i wyje****niu tych co już są, nam mogą uja zrobić

     2. turcy zaatakowali kiedyś greków i oba państwa wtedy były w nato i żadnej reakcji nie byo

  1. @Antypatologia
   Oczywiście. Oni po prostu są nierozumiani i czują się odrzuceni. Zwłaszcza przez Polaków. No bo mógł przecież wybrać takiego TIR-a niemieckiego a nie wybrał. Nie zdziwiłbym się jak jakiś idiota/tka przeczyta ten wpis i puści to na wizji. No i bądź tu ironiczny…

 6. Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że szkopskie i inne me(n)dia zrobiły z ofiary terroryste (polska ciezarówka polak (w domysle pijak) bla bla) prostujac informacje ukradkiem dopiero po kilku godzinach.Co z rodzina tego człowieka do cholery? Nie dosyc że zamordowało go ciapate gwno to jeszcze szkopy zrobily z niego winowajce!Na fanpejdzu firmy pełno obraźliwych komentarzy po niemiecku francusku itd.MSZ Hitlerkalifatu po polnocy podaje informacje o polskiej ciezarowce ale nic o narodowosci zlapanego typa.Hitlerowska policja SS najlepiej widać że najchętniej nie znalazla sprawcy. to glupie bydło na zachód od Odry niech ginie, a wy się już tak nad nimi nie uzalajcie.A jak tam mieszkacie to szykujcie się do odjazdu,bo będzie coraz gorzej,sami widzicie.

 7. Dziś w Rotterdamie w zakładach chemicznych ładował mi cysterne Kurd z Iraku, typek nawet zjadliwy, muzułmanin oczywiście. Bardzo był tym oburzony co się stało, sam mówił że nie wyobraża sobie jak jakiemuś palma odbije i wysadzi w powietrze choćby Vopak. Pół Rotterdamu wywali w powietrze albo lepiej. Co do dyskryminacji to była jest i bedzie, wszyscy z tak zwanej europy zachoniej patrzą na nas z góry i z pogardą, bo niestety lepsi od nich w pracy jesteśmy i to nie tylko o kierowców chodzi, mam na myśli wszystkie zawody. Smutne to jest, ale prawdziwe. Najgorsze jednak to, że został brutalnie zamordowany kierowca, który tylko wykonywał swoją prace.

 8. Ciekawa historia z tym „tropicielem śladów” który podążał za Pakistańczykiem i informował policję gdzie ten się znajduje. Po czym Pakistańczyka wypuścili, „bo się nie przyznał” do zamachu. Moim zdaniem „tropiciel śladów” był z BND i miał zmylić policję, podczas gdy prawdziwi sprawcy rozpłynęli się we mgle. Niewykluczone jak jutro usłyszymy że Polski kierowca był zamachowcem, a po wszystkim zmasakrował się nożem i strzelił sobie dwa razy w brzuch. Smutne, ale od wczorak niemieckie media takie jak WP grają tzw. tropem polskim.

 9. Patrzcie jacy to dzielni I odwążni są ci bojownicy allaha! Młody silny chłopak z pistoletem odważnie zaszedł tego starszego bezbronnego ambasadora od tylca I dzielnie mu wpakował parę kul w plecy. Nawet ta gnida nie miała odwagi spojrzeć mu w twarz! U nas było to samo pare miesiecy temu – taki sam odważny bojownik z pistoletem poszedł pod komisraiat I wpakował parę kul oczywiście w plecy księgowemu co szedł po pracy do rodziny. To są wszystko tchórze bez czci, wiary I honour. Trzeba tepić jak wszy.

 10. Jeżeli to dyskryminacja polskiego kierowcy doprowadziła do tragedii, to Niemcy powinni zapłacić dla wdowy i dziecka rentę, bo żadne ubezpieczenie nie obejmuje ataku terrorystycznego. Ciekawe jaki byłby wyrok Trybunału w Sztrasburgu? To byłby oczywisty test na demokrację w Europie.

 11. Trafilem na strone na ktorej ludziezaczeli sie zastanawiac co lewicowcy (w tym Merkel) wymyslą, aby ratowac swoją dupę, poza wieloma dla nas tu oczywistymi „historyjkami” najbardziej podobala mi sie taka, otoz: Merkel (tzn ludzie w policji na jej zlecenieu) ogloszą, ze Polak mial depresje i postanowil wjechac w swiateczny targ zabiajjac ludzi, tymczasem dzielny „muzulmanin -uchodzca” zauwazyl zblizajaca sie ciezarowke, nie myslac wiele, narazajac siebie wskoczyl do niejj by powstrzymac niedobrego Polaka-zamachowca, zastrzelil go, tym samym ratujac wiele niemieckich istniem. Amen:). Teraz czas nadac mu odznaczenie”bohatera narodowego”, oraz z wiwatami i
  oklaskami podziekowac Merkerlowej, ze sprowadzila do Niemiec miliony muzulmanskich wybawicieli !! smile hehe

 12. czoraj przed snem pomyslalem, ze gdy sie obudze okaze sie ze muzulmanin-uchodzca, ktory wczoraj wjechal w tlum ludzi bedzie „chory psychicznie”, lub okaze sie „NAGLE” ze to w ogole nie on!.I co?- I tak jest!, Rano sie budze i czytam, ze „pojmali nie tego czlowieka” tak wiec policja 'podejrzanego” juz wypuscila na wolnosc!!! Jestem pewny, ze Merkel „grajac o swoje zycie polityczne” woli wcisnac ludziom kit ze „prawdziwy sprawca uciek i jest wciaz na wolnoscil” niz przyznac, ze sprawcą KOLEJNEJ masakry w Europie jest jeden z jej zapraszanych tak gorliwie do Europy „gosci” (czyli pseudouchodzca)

 13. Moj szef zaczal dzisiaj rano tekst o polskim kierowcy z polskiej ciezarowki, bo sie od rana oglupial CNN-em. Najpierw mi skoczylo cisnienie na 220+ a potem krew zalala. Zrobilam mu karczemna awanture, ze takie bzdury powtarza, a potem jeszcze musialam pol godziny wybijac ze lba te klamliwe informacje. I macie racje, manipulacja slowem to potega. Niemszczury osiagnely cel znakomicie, wlasnie tak sie wiadomosc wgrala we lby kanadyjskiePolak, polska ciezarowka. Na przerwie na kawe znowu ta sama przeprawa z kilkunastoma glabami. Juz czasem nie mam sily. To syzyfowa praca jest tutaj cos zmienic.

  1. Dlatego ja mysle o powrocie do Polski. Dosyc sie nasluchalem o polskich obozach zaglady, o tym jak Polacy gazowali tam Zydow, wczoraj tez musialem prostowac fakty o tej polskiej ciezarowce co to rozjechala ludziw Berlinie. Zostawic te narody samym sobie, niech pracuja na zasilki dla pasozytow, skoro Polacy im nie pasuja. Pamietam jak Polakow zawracali z granic, zlapanych na pracy deportowali do Polski, za to wpuszczali stada analfabetow na zasilki. Niech im tacy robia kalifaty skoro Polak jest niedobry. Jak kiedys w Polsce zobacze uchodzcow z zachodu to powiem – „won szczury do siebie, do swoich kalifatow i pracowania na islamistow”

 14. „Rosja jest już bezpieczna. Tam się uspokoiło. Najgroźniejsze są dla nas teraz Francja, Włochy i właśnie Niemcy. Rocznie to jest nawet kilkaset napadów, choć trudno mówić o liczbach, bo nikt takich statystyk nie prowadzi” – mówi Buczek.

  Ba, a le w Rosji nie ma demokracji, a we Francji, Włoszech i Niemczech jest. I to jest najważniejsze dla Timmermansów, Donków, Geyów itp, a nie życie jakiegoś kierowcy z Polski.

 15. W niedalekiej przyszłości należy się spodziewać napływu do Polski tysięcy uciekinierów z takich krajów jak Szwecja, Niemcy, Francja czy nawet Wielka Brytania. Rządzący tam lewacy prowadzą ich ku zagładzie. Poprawność polityczna czyli neomarksizm oznacza dla nich katastrofę. Wkrótce na ulicach zachodnioeuropejskich miast wybuchną ogromne zamieszki i krwawe rozruchy, co zaowocuje potężną emigracją ludzi, którzy będą uciekać m .in. do Polski ratując w ten sposób swoje życie. Muzułmanów przybywa (Włosi na przykład sami ich przywożą do siebie swoimi okrętami), rozmnażają się na potęgę (dzietność muzułmanek to ok. 6 – europejek 1,3). Liczby mówią same za siebie… Rozruchy na wyspach greckich, w Turynie, we Francji – to tylko takie małe próbki tego co niebawem czeka całą cywilizację zachodnią.

  „http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamach-w-berlinie/aktualnosci/news-zamach-w-berlinie-zatrzymano-kolejnego-podejrzanego,nId,2326232”

Dodaj komentarz