foto: udsc.gov.pl

Do końca czerwca 2017 r. o status uchodźcy w Polsce ubiegało się 3 tys. cudzoziemców, spośród nich warunki nadania jednej z form ochrony międzynarodowej spełniło 282 cudzoziemców. To oficjalne dane Urzędu ds. Cudzoziemców.

Statystyki Urzędu do spraw Cudzoziemców pokazują, że Polska przyjmuje uchodźców i są to głównie Czeczeni i Ukraińcy. Komisja Europejska ma jednak pretensje do Polski, że nie przyjmujemy tzw. uchodźców z programu relokacji z obozów we Włoszech i Grecji. Do przyjęcia tzw. uchodźców z tych obozów zobowiązał się poprzedni rząd Platformy Obywatelskiej.

Do końca czerwca 2017 r. wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej (statusu uchodźcy lub ochrony uzupełniającej) w Polsce złożyło 3 tys. cudzoziemców. Niemal wszyscy wnioskodawcy (93 proc.) pochodzili z państw należących do byłego ZSRR (głównie: Rosja, Ukraina, Tadżykistan, Kirgistan, Armenia, Gruzja, Białoruś). Większość wniosków zostało złożonych na przejściu granicznym w Terespolu przez Czeczenów (71 proc. ogółu).

W porównaniu z analogicznym okresem 2016 r. widoczny jest spadek liczby osób wnioskujących o ochronę międzynarodową w Polsce o 60 proc.

Warunki nadania jednej z form ochrony międzynarodowej spełniło 282 cudzoziemców (8 proc.) – obywatele Ukrainy (170 os.), Rosji, czyli Czeczeni (43 os.), Syrii (19 os.), Tadżykistanu (11 os.) i Białorusi (5 os.). Decyzje negatywne otrzymało 1,3 tys. osób (41 proc), a 1,6 tys. postępowań (51 proc.) umorzono. Sprawy są umarzane w sytuacji, gdy cudzoziemiec nie był zainteresowany kontynuowaniem procedury w Polsce i opuścił kraj.

Coraz więcej cudzoziemców w Polsce

W pierwszej połowie 2017 r. ok. 89 tys. cudzoziemców złożyło wnioski o zezwolenia na pobyt w Polsce. Jest to o 42 proc. osób więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. oraz 87 proc. więcej niż w 2015 r.

źródło: udsc.gov.pl

72
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
54 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
ola22normalnySrampomalenkuTomazkamil pogromca ciapatych Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grazejmazyn
Gość
Grazejmazyn

Taaa nie przyjmuje a jakos ich tu calkiem sporo w wiekszych miastach.
Nawet w mniejszych tez widzialem ostatnio babe w burce tam gdzie mieszkam..

AntyHegemon
Gość

@Grazejmazyn Nie dziwię się, bo w Polsce samych Turków mieszka z 2,5 tysiąca (w Warszawie może być ich 1,7 tys. według danych które niedawno gdzieś czytałem. W Łodzi też jest ich większa grupa). Do tego dochodzą też inne nacje, więc wszystko się zawyża. Na stronie migracje.gov.pl jest dużo informacji i… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

Wg danych w Polsce jest około 30 tyś muzułmanów z czego w Wawie podobno 15 tyś co daje w Wawie 1 os na 200

Kamil
Gość
Kamil

To zdecydowanie za duzo

AntyHegemon
Gość

@gieno
Nie wiem skąd masz te dane… Z tego co mi wiadome to w Polsce jest maksymalnie 11 tysięcy muzułmanów. Ci Czeczenii co przyjechali do nas w latach 90 wyjechali w 90% a może i więcej. Nie strasz Polaków (:

gieno
Gość
gieno

nie wiem moim zdaniem jest mniej ale gdzieś o tym pisali

gieno
Gość
gieno

bo często dane odbiegają od żeczywistości

gieno
Gość
gieno

to 15 tys to moim zdaniem odnosi się do wszystkich czarnych bezowych a wśród nich jest chrzescijan , hyndusów(sam nie wiem czy więcej od muslimów) których obecność mi przeszkadza

Bóg
Gość
Bóg

To musisz coś z nimi zrobić jak Ci przeszkadzają.Więc podziel się z nami co będziesz z nimi robił?

gieno
Gość
gieno

znalazłem coś takiego to są oficjalne dane ale moim zdaniem jest ich troche zmniej zanim wkleje to skopiuje Kosztuje 2 zł i dostać go można w zaledwie czterech kioskach w Warszawie. Właśnie pojawił się pierwszy tygodnik w języku polskim, angielskim i arabskim. Jak zapewnia Alzachrani Abdullach, wydawca i redaktor naczelny… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno
Irene
Gość
Irene

@, gienio; wszyscy Czy jest do sprawdzenia kto to finansuje i jakimi drogami,podatek od dzialanosci? Jaka czeesc tzw dotacji unijnych idzie na cos takiego. Jesli tak, to chyba nie lezy w Polski interesie narodowym, zeby popierac dotacjami w Polsce. No to trzeba podziekowac za takie dotacje.Cos okropnego, ze do tego… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

a to że jest oficjalnie jest ich tyle to nie oznacza że tyle jest w rzeczywistości

Waq
Gość
Waq

Wyjechali, chyba do zk

normalny
Gość
normalny

dzis muzulow jest w polsce 50 tysiecy, tak dla wiadomosci…

paul
Gość
paul

trzeba było na powitanie dać jej w pysk

robert
Gość
robert

Polska nie przyjmuje uchodźców ale przyjmuje imigrantów. W sumie na to samo wychodzi. Tak samo zaczynało się we Francji, Niemczech, Szwecji a skończyło się ……….. wszyscy wiemy. Multikulti rozkwita pełną mocą, za parę lat będą ich miliony. Skończy się to terroryzmem, gwałtami itd, chyba że ludzie się obudzą i wyjdą… Czytaj więcej »

maru2
Gość

@robert Polska przyjmuje uchodźców i przyjmuje imigrantów, nazywajmy rzeczy po imieniu. Rzecz w tym że to nie są ci „uchodźcy” i ci „imigranci” których od dwóch lat próbują nam wcisnąć.

gieno
Gość
gieno

o to to to bo w Polsce mamy 4 tyś na uchodźczych papirach a tamci chcą nam od razu wcisńąć 12 tyś

gieno
Gość
gieno

i nie tylko to to chce nam też zrobić kościół

Mareczyk@o2.pl
Gość

Już się obudzili, ale co z tego, skoro wolą udawać, że śpią, bo jak dobrze oberwą pałą policyjną, to naprawdę zasną. Szkodniki w mundurach mają skuteczniejsze narzędzia, ale niestety – są oni po stronie naszego wroga.

robert
Gość
robert

Szkodniki w mundurach ulegli przed garstką ludzi w Ełku. Pomyśl człowieku żeby to był z milion toby narobili w gacie ze strachu, a poza tym to czytaj uważnie mój wpis.

Irene
Gość
Irene

@ Robert „Polacy potrzebuja prawdziwego zjednoczenia” Bardzo pieknie napisane, a wykonalnosc?Polecam wszystkim wspanialy wyklad : Utopia Europejska- W. Cislo, Z. Krasnodebski,R. Legutko, A. Nowak i K.Szczerba. Cyt. prof. R. Legutko „Unia wprowadza tylnymi drzwiami ustawy pasujace starszym i madrzejszym(S.Michalkiewicz) i robi sie to b. swiadomie.” I co teraz wszyscy stwierdzajacy… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

ps: wyklad mozna znalezc: google: prof Andrzej Nowak youtube

Kris11
Gość
Kris11

Czeczeńcy to jedni z najbardziej agresywnych i zdemoralizowanych muzułmanów. Nie jest dobrze.

aqw
Gość

Żadnych Czeczeńców!!!

AntyHegemon
Gość

@aqw
No co Ty! Przecież Czeczeni to pokojowi ludzie. Najwyżej napadną na szkołę, postraszą ludzi i utworzą gangi… Czy to coś złego? grin

Szokman
Gość
Szokman

Uważam że Polska przyjmuje uchodźców co widać na naszych ulicach. Dlatego dziwi mnie ten bełkot z Brukseli. Przyjmujemy ludzi , którzy uciekają przed zawieruchą wojenna ale nigdzie nie pisze abyśmy przyjmowali zwierzęta , które udają tylko ludzi. Zwyrodnialców islamskim mówimy NIE , zresztą nasze zoo są już pełne małp i… Czytaj więcej »

wittmann86
Gość

„Zobowiązał się poprzedni rząd PO”, a do czego on się nie zobowiązał ?

AntyHegemon
Gość

@wittmann86
Poprzedni rząd PO nie zobowiązał się do bycia uczciwym wobec Polaków i to wystarczy, by uznać ich za zdrajców oraz złodziei.

Bóg
Gość
Bóg

Nie tylko zdrajcami są,ale nawet wegetarianami i najgorsze,że na pewno cyklistami.Powiesić ich za pedały.

Irene
Gość
Irene

@wittmann86
Czy istnieje prawo, ze rzad nastepny jest zobowiazany do wykonania postanowien rzadu poprzedniego?To jakas paranoja,

myślący
Gość
myślący

tak, istnieje; co więcej – to podstawa istnienia systemu suwerennych państw narodowych ps. w UE nie ma to jednak znaczenia, gdyż tam decyzje podejmuje się większością głosów i RP dawno została(by) przegłosowana bez względu na stanowisko obecnego rządu co więcej – celem UE jest komunistyczny twór Związek Komunistycznych Republik Europejskich… Czytaj więcej »

nina
Gość
nina

„W pierwszej połowie 2017 r. ok. 89 tys. cudzoziemców złożyło wnioski o zezwolenia na pobyt w Polsce. Jest to o 42 proc. osób więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. oraz 87 proc. więcej niż w 2015 r.” Ciekawe, jakie etnie przewodza w tej 89-tysiecznej grupie … Nie zdziwilabym sie,… Czytaj więcej »

nina
Gość
nina

Sorki, 50% …

AntyHegemon
Gość

@nina
65% z tych 89 tysięcy ludzi to Ukraińcy. Dalej to Białorusini, Hindusi, Chińczycy, Wietnamczycy…

ola22
Gość

Ukraińcy wymordowali wielokrotnie więcej Polaków niż wszyscy muzułmanie

myślący
Gość
myślący

to żadna nowina że pisiory kłamią w żywe oczy w sprawie imigracji; granice RP są otwarte jak goła dupa w burdelu, a cudzoziemcy zalewają nas jak chcą, w tym zwłaszcza najbardziej niebezpieczny banderowski pomiot

Kris11
Gość
Kris11

to glosuj na PO i spólkę, i jeszcze na Komorowskiego, uszczelnią granicę.

myślący
Gość
myślący

po-pis w sprawie imigracji, ochrony granic to jedno gówno

gieno
Gość
gieno

akurat co innego zrozum taka sytuacja posłowie nowośmiesznej podeszli na przejście granicznej w terespolu i próbowali wymóc wpuszczenie 60 czeczenów zamiast tego nasi wpuścili koło 6 z których większości pewnie odmówimy prawo pobytu albo uciekną od nas inna sytuacja do Polski w zeszłym roku wpuszczono kilka tyś a próbowało wjechać… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@gieno
Kandydatów na coś ostrzejszego brakuje.

gieno
Gość
gieno

właśnie

gieno
Gość
gieno

dlatego pis jest dobry na te czasy kiedy my nie jesteśmy celem ich podróży jak to się zmieni to trzeba będzie mieć coś ostrzejszego( Węgrzy już mają obok Fideszu Jobbik) już nie mówiąc o Słowacji( którym pewnie tak cyganie dają się weznaki) u nas jest niby z tych większych Kukiz… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

i ta zmiana Waszcza była spowodowana tym że były 2 sony z jednej wynikało że Polacy wolą sankcje niż ich przyjmować mało tego wolą opuścić unie a z 2 że poprostu nie godzą się na propozycje „naszych” biskupów

myślący
Gość
myślący

PIS nie zmienił ani o jotę prawa imigracyjnego prawo imigracyjne RP to jest dokładnie burdel – każdy obcy ma prawo wejść i domagać się prawa pobytu a urzędnik jak typowa kurwa ma obowiązek obsłużyć grzecznie i takie zezwolenie dać to że PIS propagandę robi w sprawie „relokacji z UE” jest… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

ziomek takie prawo jest chyba prawie na całym świecie tylko Trump to teraz w USA ograniczył

gieno
Gość
gieno

tak samo jest też na Węgrzech

gieno
Gość
gieno

to nie dla ciebie odpowiex tam była moderacja

Kris11
Gość
Kris11

@gieno Ja zawsze głosuję na PIS, ale z zaciśnietymi szczękami Kukiz 15 to już wiadomo kim są, sądząć po ich stosunku do wyczyszczenia yego sędziowskiego chlewu. Narodowcy żrą się między sobą, Wolnościowców prowadzą na manowce prowokatorzy tacy jak Korwi. Odnoszę wrażenie że nienawiść do PiSu powoduje u Narodowców i wolnościowców… Czytaj więcej »

gieno
Gość
gieno

E nie nie zagłosowali by na peło niechęć wobec pastowanych jest większa to raz a to że ruskie w w tym mieszają to w to niewierze jakby tak było to korwin od czasu do czasu nie pie*dolnął by kolejnej głupoty typu CETA jest dobra albo nie głosił by że kobiety… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@gieno
No już nie mieszaj do tego Frontu Narodowego. To jest francuszczykowski patriotyzm smile Już po nich. Przerżnęli na całej linii dzięki JOW-om francuskim. Francji już nie ma. Właśnie JOWy, pomyśl o roli Kukiza i losie Frontu N.

gieno
Gość
gieno

jak mam wybierać ordynacje to wybrałbym tą Holenderską bez żadnego progu to u nas oznaczało że każdy wchodzi na kto odniósł odpowiedni wynik przypadający na jedno miejsce i każdy kto by się skompromitował to to by się skompromitował ale może powstały by naprawdę dobre ruchy/parie

myślący
Gość
myślący

nie mieszaj .N do mojej wypowiedzi nt. PO-PISu
to że .N to nowy poziom zdrady narodowej jest niepodważalne

gieno
Gość
gieno

A ty nie mieszaj poziomu pisu z peło bo to że pis jest złe to wynika z tego faktu że ludzie przechodzą z pisu do peło i na odwrót i pis jest partią która chce się tylko dorwać do koryta i za rządów pisu właśnie ta granica jest lepiej pilnowana… Czytaj więcej »

Tomaz
Gość
Tomaz

myślący tylko 25 % wśród Ukraińców to banderowcy należy ich deportować za szerzenie faszyzmu na ternie Polski.Straż Graniczna załapanych nachodźców deportuje na Ukrainę.Czeczeńców deportować do Federacji Rosyjskiej ,Ośrodek dla uchodźców koło Warszawy zlikiwidować a Czeczenów deportować do Rosji tam nie ma wojny.

gieno
Gość
gieno

o to to i o tym pisze że nie trzeba zgadzać się na żadne relkacje czy korytarze humanitarne aby do nas przyjeżdżali

gieno
Gość
gieno

a winnymi tej sytuacji są putin i łukaszenka których państwa mają ze sobą otwarte granice

gieno
Gość
gieno

i merkel co zaprasza

ola22
Gość

obejrzyj #tonightacity a potem pisz o Niemcach i o uchodźcach…aha, mogę ci przysłać linka do fajnego audiobooka…potem pisz a na razie to w lesie byłeś trawę widziałeś i g… wiesz

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

Raczej ukradlina, przez ich przejście też włażą. Dodatkowo jest tam szmuglowana broń, fajki, nielegalny spiryt i nielegalny banderyzm. Ukradlina to państwo upadłe, tylko w mediach tego nam nie mówią.

gieno
Gość
gieno

Białoruś tam nie ma żadnej granicy między Rus a Białorusią

Arar
Gość

W takich Kielcach:Raz, że w okresie ostatniej studenckiej sesji w pewnym uniwersytecie państwowym widziałem 3-4 arabów, dwa: dwójka innych arabów w tamtejszej galerii handlowej. Sam widok arabów mnie nie smuci, smuci mnie to, że przez lewacką Europę nie mogę już na arabów i muzułmanów spoglądać inaczej jak z podejrzeniem, że… Czytaj więcej »

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Mamy Ukraińców, Wietnamczyków, cyganów, tatarów nawet murzynów widziałem
w Niemczech, Szwecji jest większy social więc tam się pchają nawet we Francji niektórzy nie chcą być tylko do UK się ryją taka wymagająca hołota smile

kamil
Gość
kamil

ciekawe czemu ich przyjmuja jak w czeczeni nie ma wojny?

test24
Gość
test24

Bo muzułmanów przeraża, gdy jest spokój grin Oni muszą mieć jakiś zamęt.

Kozak
Gość

Nie wiedziałem, że na Ukrainie są prześladowani jej obywatele i trzeba im nadawać status uchodźców. Czy Bruksela już o tym wie ? Czy nie wypada wprowadzić sankcji ?

jaki
Gość
jaki

ani jednego !

fajny
Gość
fajny

to ładnie pis mydli oczy nam za 5 10 lat będzie to samo co na zachodzie i to my będziemy mniejszością w naszym krasu smutne ale tak to sie skończy bo coraz wiecej ich jest szkoda mi tych dzieci co sie teraz rodzą bo to one będą najbardziej cierpiały z… Czytaj więcej »