Badanie: 83% gwałtów w Danii popełniają imigranci lub ich potomkowie

Najnowsze badanie przeprowadzone przez duńską gazetę „B.T”, pokazało, że sprawcami 10 na 12 gwałtów, do których dochodzi w Danii, są imigranci lub ich potomkowie. Oparto się tu na sprawozdaniach karnych za okres od stycznia 2016 r. do maja 2017 r.

Sprawcami gwałtów analizowanego okresu od stycznia 2016r. do maja 2017r., byli imigranci z Macedonii, Somalii, Bułgarii, Iraku i Erytrei. W 2017 roku liczba gwałtów w Danii wzrosła o 196%. Szokująca statystyka z Danii świadczy o pogardzie w stosunku do społeczeństwa, które ich przyjęło.

„To jest straszne. Świadczy to o tym, że coś jest nie tak z niektórymi społecznościami imigrantów w Danii. Od wielu lat obserwujemy, że wskaźniki przestępczości są znacznie wyższe w środowiskach imigranckich niż wśród Duńczyków. Kiedy widzę te brutalne gwałty – w tym brutalną przemoc – jest to wyraźny znak, że integracja nie działa” – powiedziała Inger Støjberg, minister ds. Integracji i Imigracji.

Duńska gazeta „B.T.” przeprowadziła rozmowę z Christianem Diesenem, profesorem prawa proceduralnego na Uniwersytecie w Sztokholmie, który przeprowadził również badania na temat spraw dotyczących gwałtów. Zapytano go, dlaczego imigranci lub ich potomkowie tak często dopuszczają się przestępstw.

„Przyczyną nadreprezentacji jest słaba integracja. Nie czują się częścią społeczeństwa i czują pogardę dla społeczeństwa” – mówi Christian Diesen. Profesor zwraca uwagę, że w Szwecji imigranci dopuszczający się gwałtu oskarżają kobiety o to, że są same temu winne. Ten sam wniosek wyciągnięto ze sprawozdania Rady ds. Prewencji w sprawach karnych w raporcie pod tytułem „Naruszenia seksualne w Danii” z zeszłego roku.

Obecny rząd Danii próbuje coś zrobić w kierunku lepszej integracji imigrantów, szczególnie przybyszów z innych kręgów kulturowych z Afryki i Bliskiego Wschodu. Niedawno zapowiedziano pomysł lepszej integracji dzieci imigrantów. W dzielnicach miast zamieszkanych przez duże skupiska imigrantów będzie wprowadzone obowiązkowe nauczanie dzieci na temat demokracji, równości i świąt, takich jak Boże Narodzenie. Rząd Danii zapowiedział, że opór rodziców będzie karany odbieraniem zasiłków.


źródło: bt.dk

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Dodaj komentarz