Premier Danii Lars Lokke Rasmussen Foto flickr.com Andrej Klizan CC0 1.0 Universal (CC0 1.0) Public Domain Dedication

Premier Danii Lars Lokke Rasmussen zapowiedział likwidację zamkniętych enklaw imigrantów. Opozycja z kolei żąda między innymi zakazu budowy meczetów i przyznawania wyłącznie tymczasowego azylu.

„Zamknięte enklawy”, „strefy wykluczenia” czy „getta” to nic innego jak znane już wszystkim strefy „no go”. Premier Danii zapowiada likwidację takich miejsc, w których tworzą się tzw. alternatywne społeczeństwa. W Danii są 22 takie osiedla w kilku dużych miastach.

„Wyznaczymy nowe cele tak, by całkowicie zlikwidować getta. W niektórych miejscach rozbijemy beton i wyburzymy budynki. Dla ich mieszkańców stworzymy nowe mieszkania w innych miejscach” – powiedział w noworocznym orędziu Lars Lokke Rasmussen. Zdaniem premiera w dzielnicach, w których żyją imigranci obowiązują inne niż duńskie wartości.

Duńska Partia Ludowa nie zadowala się tymi zapowiedziami, domagają się, aby w miejscach, gdzie mieszka większość imigrantów, obowiązywała od godz. 20 godzina policyjna dla nieletnich i zakaz budowy nowych meczetów. Dodatkowo postulują, aby osoby ubiegające się o azyl mogło go otrzymać tylko tymczasowo, po zakończeniu niebezpieczeństwa w kraju pochodzenia powinni być deportowani.

Duńczycy w ostatnim czasie bardzo zaostrzają swoją politykę dotyczącą imigrantów i tzw. uchodźców. Poseł Marcus Knuth uważa, że każdy uchodźca powinien być deportowany, bez względu na to, czy się zintegrował z duńskim społeczeństwem.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

64
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
22 Comment threads
42 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
robertIzyBeayayaJędrek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o