Premier Danii Løkke Rasmussen chce w dalszym kroku zaostrzać polityką migracyjną. Ostrzegł podczas konferencji prasowej, że do Europy i do Danii przybywa zbyt wielu tzw. uchodźców. Liczba ta zwiększa się z dnia na dzień. „Dania nie może pozostać otwarta dla wszystkich.” – mówił Rasmussen.

„Duńskie społeczeństwo jest społeczeństwem opartym na prawie i respektującym przepisy międzynarodowe, jednak musimy mieć także na względzie naszych obywateli. Nasz rząd uważa, że przepisy należy zaostrzyć.” – kontynuował premier.

Rasmussen oświadczył, że rząd planuje skrócenie pozwoleń na pobyt, utrudni łączenie rodzin, jeszcze bardziej zmniejszy zasiłki dla uchodźców i utrudni wjazd do Danii.

„Musimy przyznać, że nasza polityka integracyjna nie odniosła sukcesu. Z każdą kolejną przybywającą tutaj osobą integracja staję się jeszcze trudniejsza.” – mówił premier Danii.

Dania w samym tylko październiku przyjęła 3,500 tys. uchodźców. Policja poinformowała także, że 10,900 osób wjechało do Danii między 2 a 9 listopada, czyli znacznie więcej niż w poprzednich tygodniach.

To niewątpliwie krok w dobrą stronę mając na uwadze ostatnie doniesienia z tego kraju. Bardzo niepokojącym faktem był marsz w Kopenhadze „Hizb at-Tahrir” zorganizowany przez muzułmanów na rzecz szariatu. „Islamskie armie, spełnijcie swój obowiązek! Mieliśmy już dość niepowodzeń!” – krzyczał tłum sunnitów w czasie marszu według słów obecnej przy tym dziennikarki Marie Jensen.

13
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
loloAsiaR456AdministratorPatriot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Asia
Gość
Asia

Ciekawe jak to się teraz potoczy… kraje coraz bardziej zaostrzają przepisy, ograniczają socjal itd itp. A muzulmany? Dostosowują się, wyjeżdżają do kalifatu francuskiego, czy jawny jihad?

lolo
Gość
lolo

Z mojego punktu widzenia jeszcze jest nikła szansa na rozwiązanie problemu, bo – społeczeństwa powoli się budzą, – rządy powoli wyłamują się z jednolitego jak dotąd frontu. Wszystko to oczywiście za wolno jak na mój gust, ale coś tam drga. Jednakże musiałyby być ostre decyzje łącznie z użyciem armii, bo… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ps. Wyłamywanie się z jednolitego dotąd frontu oznacza, że poprawność polityczna trzeszczy w szwach. Oznacza to też, że ta cała „jedność europejska” to „zamek budowany na piasku” i gdy przychodzi zagrożenie własnych interesów, wszystko się rozpada. Zdaje się, że muzułmanie, którzy mieli być „lekiem na całe zło” katolickie i narodowe… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Wynikiem ignorowania problemu islamizacji, będzie faszyzacja społeczeństw. Skoro władza tępi swój lud, a Watykan wzywa do miłosierdzia, a nie Świętej Wojny, to kud pójdzie pod jakikolwiek inny sztandar, który obiecuje walczyć. Czyli swastykę.

lolo
Gość
lolo

Ale ponieważ Hitler miał spore inklinacje do Islamu to kto wie czy ta swastyka nie będzie na zielonym tle?

Asia
Gość
Asia

Aktualizacja: Zamach w kalifacie francuskim, czyli jawny jihad…

Do lolo: ja się pytałam co zrobią muzulmany, a nie Europa, a Ty taki wykład walnąłeś lol

lolo
Gość
lolo

Masz rację i w sumie mój błąd. Ale powiedz mi czy o tym co zrobią muzułmanie nie mówimy tu cały czas? Zresztą jak widać zrobili. To była tylko kwestia czasu wg. schematu: nie czy zrobią ale kiedy? Na mój gust z punktu widzenia strategii muzułmańskiej trochę chyba za wcześnie. Ja… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Granice wytrzymałości Duńczyków zostały przekroczone. Dobry sygnał, że kolejne państwo przejrzało na oczy. Jednak co zmieni polityka Danii w kwestii imigrantów? To trochę jak budowa muru, a problem nadal nie rozwiązany bo imigranci dalej napływają (dosłownie napływają promami z Turcji). UE nie wypracowała żadnego mechanizmu aby zatrzymać falę imigrantów. To… Czytaj więcej »

Patriot
Gość
Patriot

Dla tych co nie wiedzą Makrela oświadczyła dzisiaj w telewizji ZDF że Niemcy nie będą ustalać górnej granicy „uchodźców” oraz nie będą ich dzielić. „nie może tak po prostu określić, kto może przyjechać do Niemiec, a kto nie może”. Szykuje się wojna…

lolo
Gość
lolo

Chociaż na usta ciśnie się „głupia baba” (szanowne panie, p. Merkel należy jak na razie to rodzaju żeńskiego, choć jej nazwisko równie dobrze brzmi „po męsku” w j. polskim), to jednak nie da się takich decyzji – biorąc pod uwagę wszystkie fakty związane z uchodźcami – wytłumaczyć głupotą. Po prostu… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ps. Dzięki za informację.

Anna
Gość
Anna

skąd Wasz portal bierze informacje? nigdy nie podajecie linków źródłowych…