fot. strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału SG rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przerzucaniem pochodzących z Bliskiego Wschodu uchodźców z Grecji do Polski i dalej do krajów Europy Zachodniej. Zatrzymano czworo Polaków i jednego Irakijczyka.

W ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie funkcjonariusze SG zatrzymali pięć osób oraz przeszukali osiem mieszkań na terenie Warszawy i okolic. Zabezpieczono kilkadziesiąt telefonów komórkowych, komputerowych nośników informacji oraz dokumenty stanowiące dowód w sprawie.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa wykorzystywała do tego celu loty czarterowe organizowane przez różne biura podróży. Osoby przekraczały również granice podróżując samochodami lub pociągami.

Wśród zatrzymanych był Irakijczyk (60 lat) oraz dwóch Polaków (60 i 61 lat) i dwie Polki (31 i 39 lat). Grupa zajmowała się organizowaniem przekroczeń granicy wbrew przepisom z Grecji do Polski, a następnie do krajów Europy Zachodniej. Wykorzystywano do tego celu loty czarterowe, organizowane przez różne biura podróży. Osoby przerzucano też samochodami i pociągami.

Wobec trójki zatrzymanych, na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo, Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Wobec jednej z osób prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz opuszczania kraju, natomiast Irakijczyk został zwolniony z uwagi na zły stan zdrowia. Wszystkim grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Szczecinie. Nie wyklucza się dalszych zatrzymań.

źródło: strazgraniczna.pl

28
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
10 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
PatiTomasznullableDamianCodec33 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

wedlug mnie 8 lat to za malo, kary powinny odstarszac, dozywocie, lub minimum 20 lat bez arunkowego zwolenienia. To dzialanie na szkode ojczyzny!

Se.r
Użytkownik

Za działanie na szkodę Ojczyzny powinna być czapa, a nie dożywocie na koszt polskich podatników.

bkkkk
Gość
bkkkk

No właśnie. Kara powinna być dotkliwa i nieunikniona zwł. dla zdrajców.

Daniel
Gość
Daniel

8 lat za mało ?Ja nie chce pracować na takiego lesera jak będzie w pierdlu gnić. Rozwiązania są dwa albo zdechnie szybko albo kula w leb.

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

takich organziacjhi jest sporo, przeciec po Warszawie chodzi coraz wiecej ciapatych..

Bielik
Użytkownik

Mam nadzieję że kibice nie pozwolą panoszyc się tym brudasą po Warszawie, mogą poćwiczyć sobie na nich przed ustawkami.

AntyHegemon
Użytkownik

@Rodeo Drive
Jeśli nie będziemy wpuszczać muzułmanów do Polski na studia i Polki nie będą tutaj zwozić swoich książąt orientu – to zjawisko smagłych twarzy znacznie się zmniejszy w każdym Polskim mieście.

shuboshi
Użytkownik

„Irakijczyk ze względu na zły stan zdrowia został zwolniony…” Dlaczego nie nie deportowano go do kraju pochodzenia? Jest na wolności i na jakiej zasadzie przebywa w Polsce?

Damian
Gość
Damian

Nigdzie nie napisano, że akurat on przebywa tu nielegalnie

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Cyt. „…pochodzących z Bliskiego Wschodu uchodźców z Grecji…” Czy Grecja jest z kimś w stanie wojny, że mają uchodźców a może graniczy Grecja z jakimś państwem gdzie toczy się wojna? Chociaż… może jest pod okupacją nielegalnych i agresywnych najeźdźców z Afryki? Jeśli rdzenni Europejczycy byliby solidarni to powinni pomóc Grekom… Czytaj więcej »

Pati
Gość
Pati

Grecja pakistanczykami i innumi była zalana od 20 lat

bkkkk
Gość
bkkkk

Bravi! Bravissimi!! Jeszcze powinni mieć zaplecze w postaci: przywrócenia kontroli granicznych, „muru” na granicy, rozkazu i pozwolenia strzelania do naruszających granicę państwową, i in.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Brawo @bkkkk Cały dzień będę czytała to piękne zdanie „Jeszcze powinni mieć zaplecze w postaci: przywrócenia kontroli granicznych, „muru” na granicy, rozkazu i pozwolenia strzelania do naruszających granicę państwową, i in.” Dzięki za ten portal, gdzie ludzie mogą swobodnie wyrazić swoje zdanie o całym tym obłędzie i horrorze, który dzieje… Czytaj więcej »

Janek
Gość
Janek

O kurcze „Rozbito” a ja przeczytałem ZAbito….

Merek
Gość
Merek

Głodnemu chleb na myśli ale zapewniam Cię że ja tez taki głodny.

NIE
Gość
NIE

Zawsze znajdzie sie gnida ktora nasra do wlasnego gniazda …. ech, szkoda gadac ….

Klawisz
Gość
Klawisz

Irakijczyka wydalić z dożywotnim zakazem na wjazd do Polski, a „Polaków” rozstrzelać za zdradę. W końcu mamy wojnę.

w.....y
Gość
w.....y

8 lat max. 4 za dobre sprawowanie. 2 za wspolprace. 1 za skruche. 5 miechow w areszcie.Moze 0 zly stan zdrowia. I takim sposobem straca pare miesiecy z rzyciorysu a zarobia w tym czasie tyle ile Kowalski przez 20 lat tyry na budowie. Jesli ktorys z tych ” ocalonych ”… Czytaj więcej »

myślący
Gość
myślący

takich organizacji jest sporo a ilu przemyconych islamistów, którym już wydano po takim przemycie legalne papiery pobytowe, zostały one w ostatnich latach cofnięte ??!! no ! ZERO będzie prawidłową cyfrą; co więcej – dalszy ciąg odpowiedzi będzie brzmiał: nie ma praktycznie możliwości prawnych cofnięcia takich zezwoleń EOT i tyle w… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

„natomiast Irakijczyk został zwolniony z uwagi na zły stan zdrowia.” Mam poważny problem ze zrozumieniem motywacji polskiej prokuratury – Irakijczyk był wystarczająco zdrowy, aby działać w zorganizowanej grupie przestępczej, ale – zdaniem prokuratury – nie dość zdrowy aby go zatrzymać i wsadzić do aresztu z tego powodu? Ktoś może mi… Czytaj więcej »

Spisek
Gość
Spisek

W czasach, kiedy nasze państwo było niepodległe Polakom poobcinali by łby a Irakijczyka wbili na pal.

Dirk
Gość
Dirk

Co to muszą być za zdezelowańcy. Chodzi mi o tych Polaków, który chcą rozupcyć europę… To są zdrajcy i tyle w temacie

Marlonx
Gość
Marlonx

dziady

Publiusz
Użytkownik

W jednym ze swoich programow Gadowski mowil,ze upaincy dowoza pelnymi busami pod polska grance nachodzcow ,ktorzy dostaja sie na wybrzeze M.Czarnego,ale oczywiscie media i sluzby milcza ,bo banderland jest naszym …sojusznikiem!