W Sztokholmie instalują mikrofony, które pomogą wychwycić dźwięki strzałów czy krzyk gwałconych kobiet

Po raz pierwszy szwedzka policja zainstaluje mikrofony wykrywające dźwięki w celu monitorowania przestępczości. Mikrofony będą reagować m.in na eksplozje, strzały czy krzyki.

Pierwsze takie mikrofony zostaną zainstalowane w Järva na przedmieściach Sztokholmu, miejsce to uważane jest nieoficjalnie za strefę „no go”. Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się w innych dzielnicach i miastach. „Mikrofony zareagują na strzelanie, eksplozje, uderzenia szkła i krzyki” – powiedział w rozmowie z SVT Joakim Söderström, odpowiedzialny za nadzór kamer policyjnych.

Söderström podkreśla, że ​​nie chodzi o nagrywanie rozmów ani naruszanie prywatności ludzi. „Mikrofony te są tak inteligentne, że nagrywają tylko niektóre częstotliwości. Nie rejestrują rozmów” – wyjaśnia. Policja uważa, że pozwoli to szybciej reagować na zagrożenia terrorystyczne, czy napady.

Szwecja przoduje w liczbie ulicznych strzelanin. Kraj ten w stosunku do liczby ludności notuje cztery do pięciu razy większą liczbę zgonów w wyniku strzelanin niż w sąsiedniej Norwegii lub Niemczech. Przestępczość porównywalna jest z południowymi Włochami. Z kolei na szwedzkich festiwalach ataki na tle seksualnym wzrosły o 1000 procent.

Jak wyjaśniał oficer policji Peter Springare z Örebro, większość spraw którymi się zajmuje jak gwałty, napady, handel narkotykami, dotyczy osób o imieniu „Mahomet”, „Mohamad”, „Mohammed Ali „itp.  Springare odważył się o tym napisać na Facebooku tylko dlatego, że niedługo przechodzi na emeryturę.

źródło: svt.se

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

33 komentarz do “W Sztokholmie instalują mikrofony, które pomogą wychwycić dźwięki strzałów czy krzyk gwałconych kobiet

 1. po co te mikrofony przecież to jest nowoczesny postępowy kraj multi kulti z ludźmi cenniejszymi niż złoto nie to u nas gdy jest łamana demokracja i praworządność kraju a ludzie (rodziny) którzy świętowali święto niepodległości z noszoną dumnie flagą narodową to neonaziści i faszyści

  1. Jak to po co? Żeby robić statystyki i następnie reagując zmniejszać przestępczość. Bo jeśli się okaże, że w listopadzie mikrofony zarejestrowały:
   A. 5677 strzałów
   B. 48 wybuchów
   C. 13556 krzyków gwałconych kobiet

   Aby zmniejszyć przestępczość w miesiącu grudniu zmniejszy się czułość mikrofonów i osiągnie się nowe, imponujące wyniki:
   A. 5043 strzały
   B. 47 wybuchów
   C. 10677 krzyków gwałconych kobiet

   W podobnie postępowy sposób zmniejszono już w Szwedystanie procent gwałtów popełnianych przez „cenniejszych niż złoto”. W sytuacji, gdy biała kobieta zgłaszała, że mąż Sven gwałci ją od roku, do statystyk zaczęto wprowadzać 365 gwałtów.

  2. coś tu nie gra
   Wszystko tu gra. Idzie tylko o władzę absolutną, taką jaką opisał Orwell w powieści „Rok 1984”. Liber-lewackie elity muszą mieć powód by stopniowo zwiększać poziom inwigilacji społeczeństw. Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa jest idealnym pretekstem. A, że sami zagrożenie sprowadzili to już inna bajka…

 2. Reality show „Big Brother” w Szwecji staje się rzeczywistością. Kiedyś takie rzeczy to tylko w kinach.
  Swoją drogą niezła inwigilacja tam będzie, ludzie chyba zaczną się uczyć języka migowego….by wyrażać swoją opinię na pewne wiadome tematy.

  Właśnie do tego zmierza Europa, pełnej kontroli społeczeństwa.

 3. I jak niby ma pomoc taki mikrofon obronic przed przestepca? Zanim sie chlopcy zbiora, dojada, to juz bedzie po wszystkim, a wiemy, ze potem nawet jak zlapia gwalciciela/morderce to maja nakazane nic mu nie zrobic! Nie wiem po co wydawac pieniadze podatnika????Kto zyska na mikrofonach? No moze tylko bedzie latwiej wychwytywac „mowe nienawisci”.

 4. Kiedys byly opaski, pancerne majty teraz mikrofony, no naprawde potezne oręże wytoczyli Szwedzi …. hohoho
  Ciekaw jestem tylko co zrobia gdy uslysza gwalt , moze wam nie wystarczyc policjantow, skoro wy do obezwladnienia jednego degenerata potrzebujecie 20 ludzi …… brawo, naprawde nie sadzilem ze cos tak idiotycznego moze sie urodzic w ich glowach tymczasem zycie zaskakuje jak zawsze, Enstein mial racje, nie zbadane sa jedynie rozmiary kosmosu i ludzka glupota

 5. A w tej szwedzkiej centrali monitoringu, gdy dyspozytorka usłyszy krzyki kobiet z trzech, czterech miejsc jednocześnie to poinformuje ofiary: Niestety wszystkie patrole w tej chwili są zajęte proszę o chwilę cierpliwości. Przecież więcej ich nie stworze, proszę czekać ! grin

 6. A nie lepiej kastrować każdego muzułmanina? Po pierwsze nie będzie mieć ochoty na gwałt a po drugie szczury nie będą się rozmnażać. Wymyślić jakieś szczepienia dla muślinów i wtedy ciach ciach i po problemie. Islamskie wory pełne jaj spalić by nikt już nie wykorzystał tego spieprzonego kodu genetycznego.

 7. Tego już nawet komentować się odechciewa, normalni Szwedzi muszą zacząć żyć jak w średniowieczu, budować mini twierdze nie domki jednorodzinne, a na zakupy jeździć pojazdami opancerzonymi samemu będąc w pełnej zbroi, przynajmniej do czasu wybuchu wojny kulturowej w krajach ubogaconych, bo że ta nastąpi nie ma najmniejszej wątpliwości, pytanie tylko kiedy.

Dodaj komentarz