W Warszawie powstaje specjalna grupa, która ma się zająć przyjmowaniem w stolicy islamskich imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

– Dla cudzoziemców ważna jest nauka języka polskiego, nauka kultury, a także pomoc w znalezieniu pracy lub w odnalezieniu się na rynku pracy – mówi wicedyrektor Centrum Komunikacji Społecznej Karolina Malczyk. Nowy zespół ma także opracować kampanię informacyjną dla warszawiaków.

Warszawski ratusz planuje przygotować także bazę wolontariuszy, którzy mogliby pomagać uchodźcom np. w tłumaczeniu, w zbiórkach ubrań czy śpiworów. W skład zespołu powoływanego przez stołeczny ratusz wejdą między innymi przedstawiciele Biura Pomocy i Projektów Społecznych, Biura Polityki Lokalowej i Rewitalizacji, Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Urzędu Pracy, a także osoby z organizacji pozarządowych. Ratusz planuje powołanie zespołu pod koniec tego miesiąca. Nabór do wolontariatu rozpocznie się później.

Jak informowała w czwartek „Gazeta Wyborcza”, do Warszawy ma trafić co najmniej 500 uchodźców. Czy powoływanie specjalnej grupy nie oznacza przypadkiem, że imigrantów będzie w rzeczywistości znacznie więcej?

Pruszków będzie protestował

W najbliższy wtorek w Pruszkowie odbędzie się antyimigrancka demonstracja. Zorganizowany przez narodowców protest wobec przyjmowania imigrantów z Bliskiego Wschodu oraz Afryki rozpocznie się o godzinie 15:00 pod Urzędem Miejskim (ul. Kraszewskiego 14/16).

Organizatorzy z Narodowego Pruszkowa i ONR Pruszków uzasadniają swój protest tym, że „na XI Sesji Rady Miejskiej w Pruszkowie, która miała miejsce 24 września, z inicjatywy Samorządowego Porozumienia Pruszkowa została podjęta uchwała intencyjna w sprawie przyjęcia dwóch rodzin imigrantów z Syrii”. Uchwała jest tym bardziej bulwersująca, że na mieszkanie w Pruszkowie oczekuje 60 polskich rodzin.

fronda.pl/ Pruszków

33
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
8 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Nemo1683.09.12LilithdodidoR456 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Asgard
Gość
Asgard

Niech najpierw podpiszą lojalkę o poszanowaniu gospodarza – popełni jakieś wykroczenie i wypad.

Druga lojalka, że islam nie stoi ponad prawem polskim. Tacy goście muszą mieć tego świadomość.

Potem dopiero nauka.

lolo
Gość
lolo

Wiesz, ciołku, że w Polsce dzisiaj obowiązuje cisza wyborcza. I mogą przyczepić się do administratorów portalu. I będą uzasadnione podstawy, nawet jak Ci nie odpowiadają. No trol

R456
Gość
R456

Nasze prawo, nigdy nie będzie ich prawem. Islam im tego zabrania, a kara jest śmierć doczesna i gwarantowane piekło. A oni boją się Allacha. A pro -po, czy wiecie, że po śmierci praktycznie wszyscy Muzułmanie pójdą najpierw do piekła ? I nikt z nich nie ma pewności, czy z niego… Czytaj więcej »

dodido
Gość
dodido

Ludzie są doprawdy naiwni. Myślą, że jak przyjdzie „nową” władza to się wszystko zmieni, raj polski będzie. Nic się nie zmieni, gdy to zrozumienie będziecie w stanie wziąć sprawy we własne ręce. Zmiany muszą się zacząć od nas, od dołu .Myślicieli, że inni jak KORWIN, Kukiz, PiS czy inną partia… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Dobre. Nie ma to jak ponury żart. Ile potrzeba czasu aby nauczyć się języka polskiego (w stopniu komunikatywnym)? Bez języka na rynku pracy się nie odnajdą, zresztą o jakim rynku pracy mowa? Nauka kultury? Niech zrobią próbę na tym ośrodku dla uchodźców, gdzie biedni Czeczeńcy dyskryminowali resztę i ustanowili sobie… Czytaj więcej »

Nemo
Gość
Nemo

I znowu jasnie oswiecona feministka-aktywistka , wice-cos-tam ,z jakiegos Centrum Zbednej Administracji, ze swoimi filantropijnymi programami i humanitarnymi kampaniami. Najbardziej przykry jednak nie jest w tej historii ten udawany altruizm za sute wynagrodzenie. To tylko standartowa proba uzyskanie akceptacji obywateli oraz dzialania maskujace przygotowywanej wiekszej grandy. Niestety wkrotce zostana odkryte… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Co do nauki języka – pełna zgoda! Jest najważniejsza! Grunt, to dobrze się porozumieć! Trzeba zacząć od razu! No to na początek jedziemy, słownik minimum arabsko-polski (wymowa po arabsku) – znaczenie po polsku: (slah)- broń; (aightisab) – gwałt, gwałcić; (qutil) – zabić. Koniec słownika a-p na dziś. Słownik minimum polsko-arabski… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Bardzo pożyteczna jest ta Twoja działalność edytorska. Czy mógłbyś w przyszłości kontynuować?

lolo
Gość
lolo

Jakbyś ten podręczny słowniczek „przyjaźni polsko – „uchodźczej” wzbogacił o takie słowa jak odp… i takie tam podobne…
Wdzięczny Naród.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Czytanie ze zrozumieniem jest sztuką. Albo się posiada tę umiejętność, albo posiada się jej deficyt.

lolo
Gość
lolo

Najważniejsze jest porozumienie mieżdunarodnyje…

Nemo
Gość
Nemo

Nie tylko samym kebabem i koranem zyje wyczerpany bojownik po przejechaniu pulmanem polowy Europy. Wolontariusze musza wiec koniecznie zostac wyposarzeni w cos w rodzaju „vademecum islamofila” ,poradnika nienagannego zachowania sie w obecnosci drogich (drogi ,w znaczeniu: duzo kosztowac) gosci czy „ksiegi bon ton mahomedana”. Bo stara to prawda jak sam… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Nie chcę was martwić, ale rozmawiając pod artykułem: Polski Tatar Selim Chazbijewicz: „Polscy muzułmanie przebierają się za Arabów. Hidżaby trzeba zlikwidować” – na natemat.pl jest wręcz zalew „nie białych” i każdy pieje jaki to fajny jest Islam, i że Meczetu można sobie wejść i weźmy się za rączki – że… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Wiesz, przy okazji oszustwa to jeszcze do tego mojego tekstu o pochodzeniu Jezusa – wedle ciała – mogę dodać tylko to, że Żydzi w tej perspektywie nie są „narodem wybranym” ani w świetle pochodzenia ani w świetle przekazu wiary starotestamentalnej. To w zasadzie jest opisane w różnych miejscach. Ale najlepsze… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Hehe – to ma ręce i nogi. Chociaż, z tego co gdzieś przeczytałem po badaniach generycznych wyszło, że obecni Żydzi mają 10% genów od autochtonów tam wcześniej mieszkających. Więc jeśli to prawda, to są częściowo potomkami i spadkobiercami Semitów. To chyba trochę zmienia postać rzeczy ? Na to pytanie nie… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Żydzi Sefardyjscy zgoda. To są od biedy do uznania za potomków. Oni byli osiedleni we Francji, Hiszpanii, Włoszech. W roku 1807 +/-1 Żydzi Sefardyjscy zwrócili się do Napoleona aby wyrzucił Żydów Aszkeanzyjskich (Niemcy, Europa Wschodnia) z Francji bo im przeszkadzają robić interesy. Na zewnątrz Żydzi stanowią monolit. Ale wewnątrz żrą… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Nie wiedziałem, że to taki podzielony naród. Jeżeli to prawda, to ten tekst pod spodem wydaje się autentyczny.

jozefdarski.pl /3542-holokaust-mogl-byc-ograniczony

Z drugiej strony nasza Polska zostawiła Polaków na wschodzie – Rosja. Nikt ich tam nie morduje, ale jakoś naszych władz i może i samych nas, też nie obchodzi ich los …

lolo
Gość
lolo

R456 Naszych władz czy może „naszych” władz? Co do nas, to obchodzi bo są apele i ograniczone możliwości pozarządowe. I ta sprawa toczy się przecież od wielu, wielu lat. Holokaustu – choć niektórzy to nazywają holokitem i mają uzasadnienie – mogłoby w ogóle nie być, gdyby bogaci Żydzi amerykańcy, głównie… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Nic o tym nie wiedziałem – nie spodziewałem się, ze istnieje taki dokument. Jak mało wiem. Ale to straszny błąd, że ludzie nie zrobili nic, aby zapanować nad niekontrolowanym wzrostem populacji i nie ustabilizować wzrostu populacji do rozsądnych wielkości. Zdaję sobie sprawę, że ludność regionów ubogich i niewykształcone nie chciały… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Co do zmian klimatycznych, to obecnie stosuje się geoiżynierię, która raczej szkodzi ludziom niż pomaga. Wg. mnie mamy do czynienia z ocieplaniem klimatu a bardziej z czymś co można nazwać rozchwianiem zjawisk klimatycznych. Z tym, że zbyt mało wiemy by z całą pewnością twierdzić, że to CO2 pochodzenia antropogenicznego. Nawet… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Czyli zgadzasz się, że ludzkość sobie już pozamiatała i nie jest w stanie nic zrobić, jak tylko z hukiem się rozpaść. Ja niestety mam taką opinię, a życie od tego nie jest wcale milsze. Osobiście jestem bardziej liberalny, bo nigdy nikt mi nie mówił, w co mam wierzyć. Dla mnie… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Powołanie samodzielnej grupy nie jest w tej sytuacji głupie! Choćby ze względu na prawidłowe i terminowe wywiązanie się z obowiązków podatkowych, i tak: – jeżeli ma im być udzielona pomoc cyt.”nauka języka polskiego, nauka kultury, (…) w znalezieniu pracy lub w odnalezieniu się na rynku pracy” to należy u każdego… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Nie żebym był przeciwny… ale nie można prościej, pałą?

abc
Gość
abc

Kolego, jak tylko przyjadą proponuję rozpoczęcie akcji pt. podatki płacą WSZYSCY. Nie może być tak, że występują grupy uprzywilejowane z powodu „bo tak, bo przyjechali”. Ja też mogę przyjechać gdzieś i co ? Nic nie dostaję za darmo, a jak już, to kopa. Pokażmy im naszą gościnność wobec darmozjadów i… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ale jakby to powiedzieć… pała to taki podręczny środek perswazji znakomicie wspomagający przyspieszenie procesów kojarzeniowych w korze mózgowej… Nooo, nie bądź taki pryncypialny… Ech rozmarzyłem się…

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Propozycja dobra, tyle, że nie można rozpocząć rozpoczętego. Działaj! Gościnność się sama im nie pokaże! Kolego.

R456
Gość
R456

Jeśli będziemy pasywni, to oni się rozpanoszą i wkrótce zacznie się łaczenie rodzin, szybkie mnożenie i wkrótce zgłoszą ofertę nie do odrzucenia- my chcemy szariah i naszych stref zamkniętych – to nasze demokratyczne prawo, a jak nie to zamieszki i co nam zrobicie islamofoby ?

lolo
Gość
lolo

Proponuję na początek zwiększyć pogłowie świń w Polsce. Oczywiście, tych normalnych polskich białych zwisłouchych. To jako dodatkowy środek perswazyjny. Nie zauważyłem abyśmy byli pasywni. Świadomość ludu się zwiększa „w tym temacie”. Jedno jest pewne – nie osiadać na laurach. Dzisiaj jednej znajomej uświadomiłem na czym polega przyjazność Islamu. Zwłaszcza dla… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ale tak przy okazji wyborów… Właśnie odkryłem pewną, ach, niezwykle interesującą rzecz… Otóż, w wyniku tychże wyborów niektórzy dotychczasowi wybrańcy narodu nie będą mieli IMMUNITETU PARLAMENTARNEGO. Właśnie mi się przypomniały „nocne Polaków rozmowy” na tematy różne. No można takiego byłego menża stanu wziąć w miejsce intymne i zapytać się go… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ps. Można się z innymi kolegami podzielić tą propozycją. Nie jestem egoistą. Nawet oddam prawa autorskie za darmo…

Lilith
Gość

Ostatnio było kilka debat dotyczących uchodźców oraz imigrantów (nie brali udziału politycy a cała reszta „znawców tematu”). Bardzo modny argument jest powielany, otóż to wstyd, że prawie 40 milionowy naród boi się 7 tysięcy tak zwanych uchodźców. Chyba celowo podpuszcza się Polaków podobnym tekstem. Tu nie chodzi o strach przed… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Cyt.”…wolontariat to nie zabawa, o czym chyba wielu zapomina” Zatem, podejdźmy to tematu poważnie. Jak ruszy nabór niezwłocznie aplikujmy. Co więcej, idea aż się prosi o rozpropagowanie w takich organizacjach społecznych jak ONR czy MW. Są pełne osób młodych, dynamicznych, zaangażowanych w sprawy ważne dla Polski. Każda odmowa zawarcia porozumienia… Czytaj więcej »