Brytyjski rząd zamierza zmusić uniwersytety do cenzurowania wypowiedzi feministek i prawicowych mówców, by nie urazić muzułmanów.

Rząd w Londynie chce za wszelką cenę udowodnić, że nie jest anty-islamski. Vince Cable, były minister handlu i przemysłu z partii Liberalnych Demokratów, powiedział, że nowa strategia przeciwdziałania ekstremizmowi, „Prevent”, zobliguje instytucje do cenzurowania wszystkich „skrajnych” mówców podejrzanych także o antymuzułmańskie poglądy.

W ramach nowej strategii „Prevent” rząd zdefiniuje jako ekstremistę każdego, kto „nie respektuje praw człowieka, równości wszystkich wobec prawa, demokracji i pełnego udziału w życiu społeczeństwa.

Z kolei Sir Vince jest sceptyczny co do nowego rozporządzenia, uważa, że teraz na uczelniach ograniczy się swobodę wypowiedzi i dyskusji. „Zamiast intelektualnej stymulacji nastąpi miałka wymiana bezpiecznych i poprawnych politycznie poglądów” – wyjaśnia.

źródło: dailymail.co.uk

24
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
8 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
KarbulotprawyobywatelNemosayTheCrusaider Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Harry
Gość
Harry

Może nie za 5, 10 lat, ale za 30, 40 kto wie. Skoro muzułmanka rodzi więcej dzieci niż brytyjka, będzie ich coraz więcej. Z czasem będą stanowili większość i przejmą władzę w sposób demokratyczny i demokratycznie zniosą demokrację i wprowadzą szariat. Już teraz Niemcy powolutku stają się mniejszością we własnym… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

To się dzieje już – wystarczy spjrzeć na statystyki: en.wikipedia. org/wiki/List_of_cities_in_the_European_Union_by_Muslim_population http://www.gatestoneinstitute. org/5177/no-go-zones-britain In July 2011, „Muslims Against Crusades,” a group founded by Choudary, launched a campaign to turn twelve British cities — including what it calls „Londonistan” — into independent Islamic states. The so-called Islamic Emirates would function as… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Aha, jeszcze jedno – byli tacy co mówili, że Cesarstwo Rzymskie, III Rzesza albo ZSRR nigdy nie upadną… Nigdy nie mów nigdy.

SF
Gość
SF

W ramach nowej strategii „Prevent” rząd zdefiniuje jako ekstremistę każdego, kto „nie respektuje praw człowieka, równości wszystkich wobec prawa, demokracji i pełnego udziału w życiu społeczeństwa.

To jest słownikowa definicja islamu.

Karbulot
Gość

Tak. Bo stada muzułmanów studiują na uniwersytetach, że czują się urażeni wypowiedziami innych studentów. Powinni wprowadzić taki zakaz jeszcze w sklepach monopolowych, chlewniach i zakładach przetwórstwa mięsnego. A także w barach dla gejów. Wszak w tych miejscach można spotkać tak samo dużo muzułmanów co na uniwersytetach.

TheCrusaider
Gość
TheCrusaider

Mieszkałem w Londynie rok i mogę co nie co, na ten temat powiedzieć. Rodowici Angole/Londyńczycy są w mniejszości w swojej stolicy! Jest ich 48%, reszta to imigranci: Polacy, Węgrzy, Ukraińcy, Rumunii, Włosi, Hiszpanie (jest ich naprawdę sporo!), Hindusi, Turkowie, Pakistańczycy, Chińczycy, Żydzi, Francuzi, Nigeryjczycy itd. Zgadnijcie która grupa z tych… Czytaj więcej »

kangoo
Gość
kangoo

Eksterminacja Europejczyków to już fakt. Społeczeństwo angielskie powinno dokonać zbiorowego samobójstwa, żeby nie przeszkadzać muzułmanom. Anglicy sami kneblują sobie usta, a wolność słowa to mit. Równiez w Polsce policja jest po stronie wyznawców pedofila Mahometa (aresztowania patriotów mówiących prawdę o islamie). Kto się jeszcze nie boi ten leming.

Asgard
Gość
Asgard

To miecz obusieczny – można także wykorzystać to przeciwko islamistom. Ich religia daje dużo powodów by skierować pozwy o mowę nienawiści, rasizm, dyskryminację. Dziwie się tylko, czemu na zachodzie tego nie robią.

4rchie
Gość
4rchie

Można.
Tylko chciałbym zobaczyć policjanta który takie zgłoszenie przyjmie, prokuratora który skieruje akt oskarżenia i sędziego który skaże muslima…

R456
Gość
R456

Gdyby sądy uznały to za mowę nienawiści, to musiały by przyznać, że sam Koranh i Hadisy są jej źródłem. Dopóki nie zacznie się w Europie wojna domowa o przetrwania autochtonów, do tej pory nigdy tego nie zrobią.

say
Gość
say

Wojna w Europie pod koniec przyszłego roku.

prawyobywatel
Gość

Właśnie nie mogę tego pojąć, że żadne organizacje społecznościowe tego nie robią, może ten pomysł należałoby szerzej nagłaśniać i zasypywać sądy pozwami? Wydaje mi się, że to może byc dobrym rozwiązaniem.

Karbulot
Gość

Ten libijski lekarz z Poznania, chyba żyje w jakimś innym świecie. Z chęcią bym z nim porozmawiał, a zadałbym mu o wiele ciekawsze pytania niż pierdoły komu kibicuje na meczu. Problem z muzułmańskimi imigrantami nie wywodzi się z naszej ksenofobii, rasizmu czy nienawiści do innych. Bo gdyby tak było, byśmy… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Oh, miało być pod odpowiedzią Lilith a wysłałem jako podstawowy post.

Jakub
Gość
Jakub

Nigdy nie bedzie tak, ze Francja czy Anglia stana sie republikami islamskimi czy cos. Gruba przesada. Imigracja stanowi problem, ale jest czesto wyolbrzymiana przez srodowiska konserwatywne.

TOm
Gość
TOm

Hahahha smile

Wystarczy wskaźnik narodzin nic więcej…

Mateusz
Gość
Mateusz

Jak Ci zgwałcą żonę czy córkę albo obydwie, to też powiedz, że to wyolbrzymienie.

Asgard
Gość
Asgard

Weź pod uwagę prostą zależność. Ich rodziny, chmary mają kilka dzieci, te dzieci mają znowu kilka, podczas gdy w Europie nowy model to para i kot. Nie ma żadnej przesady. Jeśli nie zatrzymamy tego np. nakazami jak kontrola urodzeń Chińczycy lub inne rozwiązania zwyczajnie nas zastąpią dzikusy.

Tokra
Gość
Tokra

zgadzam sie w 100%

JOT 23
Gość

Jesteś kabotynem…pejsaty Jakubie…

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Glupek z ciebie. Nie potrafisz wyciagac wnioskow. Na szczescie nie kazdy Polak jest glupi, wiec bedziesz mial czas zeby zmadrzec

Asia
Gość
Asia

Jakubie, przeczytaj sobie w jakim czasie Indonezja stała się muzułmańska….

Nemo
Gość
Nemo

Niestety mylisz sie. Wymienione kraje sa juz po czesci islamskie. Uwaga komentatorow medialnych koncentruje sie na Niemczech ,wiec nie zauwazaja (gapy?) gnijacych, innych czesci europejskiego pan-organizmu. Istnieja liczne dowody ,ze islamizacja to od dawna realizowany plan elitarnych ezoterykow ,a bezgraniczna tolerancja i „przyjazne gesty” politykow w kierunku wyznawcow proroka ,to… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Z jednej strony ta cenzura zaczyna pojawiać się wszędzie (uderza głownie w krytyków islamu oraz polityki imigracyjnej), z drugiej strony z wyjątkową gorliwością promuje się wypowiedzi wyznawców islamu lub apologetów islamu. Wyjątkowa dbałość o to aby nie urazić słowem muzułmanów, ale brak reakcji na działania muzułmanów uderzające w społeczeństwo europejskie.… Czytaj więcej »