fot. youtube.com

Wiem, że to teraz bardzo trudne, ale powinniśmy spróbować oddzielić islam od ekstremizmu, interpretację od religii. Atak terrorystyczny nie jest dowodem na tezę, że islam zabija. To dzieło tych, którzy znajdują się na szerokim marginesie islamskiego ekstremizmu – mówi portalowi naTemat.pl Selim Chazbijewicz, polski Tatar, były przewodniczący muzułmańskiej gminy wyznaniowej w Gdańsku.

Jako wyznawca islamu, a jednocześnie normalny, przeciętny Europejczyk, jestem tym, co się zdarzyło w Paryżu zszokowany i zbulwersowany. Tak naprawdę trudno znaleźć odpowiednie słowa. Wiem, że to teraz bardzo trudne, ale powinniśmy spróbować oddzielić islam od ekstremizmu, interpretację od religii. Atak terrorystyczny nie jest dowodem na tezę, że islam zabija. To dzieło tych, którzy znajdują się na szerokim marginesie islamskiego ekstremizmu – deklaruje polski Tatar w rozmowie z portalem naTemat.pl. Według Chazbijewicza Francja sama wyhodowała sobie terrorystów:

Francja pod rządami prezydenta Hollande’a, polityka o liberalno-socjalistycznych poglądach, za bardzo przyzwalała i przyzwala na nadmierne demonstrowanie obcości kulturowej. Tolerancja stała się najwyższą wartością i jest wypaczana, bo prowadzi do niewydolności państwa. Zwróćmy uwagę na tzw. strefy szariatu, czy to we francuskiej Marsylii czy chociażby w Londynie. W nich króluje przestępczość, a mimo to służby nic nie robią. W tym sensie Francja sama wyhodowała sobie terrorystów, na czym – i na to warto dziś zwracać szczególną uwagę – cierpią normalni muzułmanie, których jest większość – mówi. Były przewodniczący muzułmańskiej gminy wyznaniowej w Gdańsku przestrzega też przed wywoływaniem antyislamskich nastrojów:

14
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
6 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
RafalbkArdanStefanJack Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Panie profesorze: pan może nazwać się europejskim muzułmaninem. Nie oszukujmy się: Polscy Tatarzy to poprostu Polacy wyznający Islam. Ale ogromna większość muzułmanów europejskich wogóle nie chce być Europejczykami i a spora liczba chciała by w Europie kalifatu. Obawiam się, że za pańskie teorie niejeden z nich chętnie urezał by panu… Czytaj więcej »

Ardan
Gość
Ardan

Panie Chazbijewicz, każde inne religie mogą współżyć miedzy sobą, mieszać się i mieszkać w sąsiedztwie, po za islamem. Dlaczego nie islam? Bo w Koranie wasz prorok nakazuje walkę z niewiernymi a niewierni to cała reszta świata, wiec przestańcie pieprzyć że jeden prezydent jest winien zamachów, gwałtów, rozbojów i zniszczeń które… Czytaj więcej »

Niepoprawny_Politycznie
Gość
Niepoprawny_Politycznie

„Jak jesteście w małych grupkach lub przed regularnym wojskiem to siedzicie cicho, ale jak tylko jest was więcej lub macie przewagę z bronią w ręku wtedy pokazujecie prawdziwe oblicze islamu.” nie zawsze, oni atakują właśnie małymi grupkami, i są bardzo skuteczni, bo tego się uczą. nawet w wieku podstawówki i… Czytaj więcej »

Ardan
Gość
Ardan

Chodziło mi o muzułmanów mieszkających wśród nas, a oni z kałachami w szkołach nie siedzą. Jeżeli jest ich mała grupa (w danym mieście czy regionie) to siedzą cicho, natomiast gdy maja jakąkolwiek przewagę włączą im się agresja antyspołeczna.

Stefan
Gość
Stefan

Bardzo to niesprawiedliwe stwierdzenie w stosunku do Pana Chazbijewicza. Nie kto inny jak on właśnie i polscy Tatarzy przestrzegali przed budową w Polsce sponsorowanego przez wahabitów meczetu. Na dodatek polscy Tatarzy to są przecież normalni Polacy, którzy za swoje podejście do rzeczy są na celowniku tak samo jak każdy jeden… Czytaj więcej »

Ardan
Gość
Ardan

W takim wypadku Pan Chazbijewicz powinien pisać tylko w imieniu polskich Tatarów a nie całego społeczeństwa islamskiego.

Jack
Gość
Jack

Te zniszczenia nie trwają od kilkudziesięciu lat, lecz odkąd Mahomet począł rozwijać swoją totalitarną ideologię w tzw. okresie medyńskim czyli od roku 622. Mamy więc tradycję permanentnej próby podboju świata trwającą prawie 1400 lat! Co 5 minut na świecie mordowany jest Chrześcijanin. Bandyckie Boko Haram wyrżnęło w tym tygodniu ok.… Czytaj więcej »

Ardan
Gość
Ardan

O tym to ja wiem, w tym czasie to i chrześcijaństwo siało zniszczenie, ja piszę o okresie w którym Europa zaczęła być powiedzmy „cywilizowana”, pomijając dwie wojny światowe które zdewastowały większość państw europejskich (i nie tylko). Natomiast faktem jest że każdego dnia na całym świecie mordowanych jest (+-)541 osób (około… Czytaj więcej »

Sir James
Gość
Sir James

Po raz kolejny mówię – DOŚĆ JUŻ PIEPRZENIA MUZUŁMANÓW I ICH ORGANIZACJI!!! Za każdym razem potępiają, przepraszają, tłumaczą a może zamiast pierd*lić powinni zrobić porządek między sobą?! Nie chcą tego zrobić? Dlaczego? Bo każdy prawdziwy muzułmanin popiera zabijanie niewiernych, którzy nie przeszli na islam!!! Dość już mydlenia oczu, gdy ciągle… Czytaj więcej »

Niepoprawny_Politycznie
Gość
Niepoprawny_Politycznie

„Tolerancja stała się najwyższą
wartością i jest wypaczana, bo prowadzi do
niewydolności państwa.”- tu ma rację, stop tolerowania islamu
„Proszę nie zapominać, że antyislamska histeria może skutkować czymś takim jak działalność Breivika” no i dobrze by było… gdyby Brevik zabijał muslimów to by był bohaterem

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Jeśli twój sąsiad wpuścił swoje krowy na twoje pole a one zjadły twoje uprawy, to kto jest winny i kogo będziesz winił za szkody?

Niepoprawny_Politycznie
Gość
Niepoprawny_Politycznie

ja sąsiada, sąsiada grin a muslim pewnie by go zabił i zgwałcił te krowy wink

bk
Gość
bk

Panie Chazbijewicz, co ja bym dała za to, żeby muzułmanie w Europie wzięli sobie na przewodików duchowych osoby takie jak Pan zamiast tych oszołomów łkanących ludzkiej krwi! No, ale jest, jak jest. Dziękuję, że zabrał Pan głos. Tym bardziej, że głosząc w/w tezy staje się Pan obiektem ataku swoich „współbraci”… Czytaj więcej »

Rafal
Gość
Rafal

Co on gada zaklamuje rzeczywistosc !!! Brzydze sie takimi ludzmi!!! A co w koranie nie ma wersow miecza ??? Nie ma dzichadu??? Sa spokojni islamisci ok.. Tak jak byli spokojni Nazisci. Ale nie ma spokojnego islamu ta regilia to zlo zabija wszystko o inne tak jak wczesniej nazim