foto: pixabay.com

Bydgoskich kontrolerów biletów próbowano wrobić w rasistowski atak na czarnoskórej pasażerce. Ustalenia policji wyjaśniają przebieg zdarzeń. Wynika z nich, że to pasażerka nazywała kontrolerów „białymi świniami”.

Do rasistowskiego ataku doszło w weekendy w Bydgoszczy. Na nagraniu wideo widać przepychanki kontrolerów z czarnoskórą pasażerką. Świadkowie twierdzą jednak, ze konflikt zaczął się wcześniej. Taką wersję podtrzymują również kontrolerzy.

Podczas zajścia jeden z kontrolerów został uderzony w twarz i podrapany, pasażerka uszkodziła mu również okulary, drugi został kopnięty w krocze.

Kontrolerzy starali się wytłumaczyć kobiecie zasady kontroli, ta jednak nie przyjęła tych informacji do wiadomości, nie miała ważnego biletu uprawniającego ją do przejazdu.

Kontrolerzy stanowczo zaprzeczają, co podały niektóre media, by padało słowo „czarnuch” próbując wrobić pracowników w rasistowski atak. Nagrania i zeznania świadków pokazały, że to kontrolerzy padli ofiarą ksenofobicznego i rasistowskiego ataku. Pasażerka krzyczała w ich stronę „get the f… out white pigs”.

źródło: polskatimes.pl

92
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
44 Comment threads
48 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
66 Comment authors
timiWolny Dziad ObywatelskimefistoZenekkacu1980 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o