Coraz więcej Niemców występuje o możliwość noszenia przy sobie broni hukowo-alarmowej. „Ludzie czują się niepewnie” – mówi przewodniczący konferencji ministrów spraw wewnętrznych.

Wciąż rośnie liczba Niemców występujących o tzw. małe pozwolenie na broń. Dokument pozwala m.in. nosić przy sobie broń hukowo-alarmową i użyć jej w razie konieczności. Pod koniec października bieżącego roku liczba tego typu pozwoleń wynosiła około 449 tys. To wzrost aż o 63 proc. w porównaniu z końcem 2015 roku, gdy pozwolenie to posiadało około 275 tys. osób.

„Ludzie czują się niepewnie” – powiedział Klaus Bouillon, przewodniczący konferencji ministrów spraw wewnętrznych. Zaznaczył on, że państwo musi zrobić w kwestii bezpieczeństwa więcej niż dotychczas, to znaczy zwiększyć liczbę policjantów, zadbać o lepsze wyposażenie policji, a jednocześnie skutecznie zwalczać międzynarodowe grupy przestępcze i rozbudować monitoring miejsc publicznych.

W wielu niemieckich landach zainteresowanie pozwoleniem na broń wzrosło już na początku tego roku. Według ekspertów powodem były ekscesy w pobliżu dworca głównego w Kolonii podczas nocy sylwestrowej, kiedy ofiarami molestowania seksualnego i kradzieży padło wiele kobiet, a siły policyjne nie były w stanie opanować sytuacji. Kolońska policja odnotowała ponad tysiąc zawiadomień o przestępstwach, których sprawcami byli tzw. uchodźcy.

Pozwolenie na broń hukowo-alarmową może uzyskać w Niemczech każda pełnoletnia osoba. Nie jest ono wymagane przy kupnie tego typu broni.

źródło: dw.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

64
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
20 Comment threads
44 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
hahahahahaeasyriderbkkkkMackomentator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
888
Gość
888

Drodzy niemiaszki na broń to już jest za późno. Idziecie na dno razem z waszą kochaną (podobno 60 proc poparcie) przywódczynią, tak samo jak 70 lat temu pociągnął was w przepaść inny wasz „wódz”

888
Gość
888

Meine liebe Deutsche, auf Waffe es ist zu spät. Ihr geht mit ihre liebere Führerin (etwa 60 % für Ja-Stimmen) auf Boden. Genauso vor 70 Jahre Ihr Führer ist Ihr in der Abgrund gezogen.

Na wszelki wypadek niech powyższy tekst będzie po niemiecku, może jakiś Niemiec to przeczyta.

ZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Gość
ZZZZZZZZZZZZZZZZZ

I slabsze szkopy, tym wieksza szansa dla na.

Ramsay Bolton
Użytkownik

Dokładnie; po co iść na wschód? Czy naprawdę tak bardzo potrzebujemy mściwych ukraińców i ich stad wychudzonego bydła? Za Odrą czekają fabryki, rozwinięte miasta itp. Gdyby tak zdrajca bierut nie oddał Obwodu Królewieckiego, a stalin nie wziął Lwowa to 4 rozbiór byłby samozaoraniem dla ruskich.

888
Gość
888

Mi też się marzy granica przesunięta o kilkadziesiąt kilometrów na zachód, te Rudawy, Rudawy (Erzgebirge).

easyrider
Użytkownik

Królewiec i Wilno były stracone ale co do Lwowa Stalin pewnie by odpuścił, gdyby ówcześni nasi sojusznicy-zdrajcy odrobinę bardziej się potargowali.

Patriota
Użytkownik

Nigdy nie wiadomo wink

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tego typu sprawami.
Film (3 części, łącznie około 35 minut)
youtube.com/watch?v=IVvnVGz1ZBA
lub artykuł
wolna-polska.pl/wiadomosci/wielka-katastrofa-planowana-2017-oficjalny-program-zniszczenia-niemiec-plany-o-trzeciej-wojnie-swiatowej-2016-11

Świadectwo Pani inżynier Emilii Dominikas, która budowała tajne podziemne bazy w Niemczech. Chora na białaczkę w ostatnim stadium, zdecydowała się ujawnić prawdę. Prawdopodobnie już nie żyje.

Pozdrawiam

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Szkopy będą mieć wojnę domową u siebie to pewne, nie wiadomo tylko kiedy. Wystarczy, że państwa niemieckiego nie będzie stać na wypłacanie zasiłków dla rozmnażających się w tempie geometrycznym muzułmanów, których liczba przewyższać będzie liczbę rodowitych Niemców. I tu nie pomoże nawet to, że Niemiaszki ściągać będą kasę na nich… Czytaj więcej »

PolishWoodpecker
Gość
PolishWoodpecker

Rozmawiałem z znajomym Niemcem który jedzie w podróż służbową do Drezna (Mieszka mad Renem – więc daleko). Żalil się, że będzie bał się odwiedzić świąteczny kiermasz. Mówię- słusznie, tam jest zagłębie islamskich fluchtingow. On na to- Nie! Boję się tych fasizmuz und nacjonalismus z AfD!!! ….. zaproponowałem, aby przed wyjściem… Czytaj więcej »

PolishWoodpecker
Gość
PolishWoodpecker

P.S. Abym został dobrze zrozumiany. Zapewne ogromny procent osób starających sie o pozwolenie o broń nie robi tego z obawy przed islamskimi zwyrodnialcami, ale prze demonizowanymi w niemieckich mediach ,, rasismus und nacionalismus aus AfD,,. Założę się, że jak wmpodaniu napiszesz, że obawiasz się nacjionalistycznych rasistow z AfD -to pozwolenie… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Bardzo ciekawe.

aasdfa
Gość
aasdfa

A ja myslalem ze na azyl w Polsce …. juz niedlugo bracia Niemcy, zostaniecie wygnani z wlasnych domow, wasze corki i zony bedza gwalcone 5 razy dziennie. Czas sie obudzic i zobaczyc do czego prowadzi was aniela. Krew bedzie sie lala strumieniami jesli teraz nie zareagujecie i to bynajmniej nie… Czytaj więcej »

Ramsay Bolton
Użytkownik

To na takie badziewie w demokratycznych, cywilizowanych Niemczech trzeba mieć pozwolenie? U mnie sąsiad takim gów.nem jastrzębie i sójki straszy.

ocoloto
Gość
ocoloto

pozwolenie musisz mieć jeśli chcesz posiadać i używać w miejscach publicznych, na zakup i posiadanie w domu nie potrzebujesz pozwolenia

Lupus Canis
Użytkownik

Zwróć uwagę na użyte sformułowania typu zwiększenie liczby policjantów i doposażenie ich, rozbudowa monitoringu. To są działania zmierzające do jeszcze większego ograniczenia wolności. Pan minister ani słowem nie zająknął się o liberalnych regulacjach w dostępie do broni palnej. „Siła partii wyrasta z luf karabinów, a zatem partia musi kontrolować całą… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Niom, też mam hukowca. Używam go dosyć regularnie do dwóch celów: straszenie ptaków (szkodników, nie że wszystkich) i po rezurekcji:) (tradycja, niestety zanikająca, przypominam ją, by ją wskrzeszać).

ZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Gość
ZZZZZZZZZZZZZZZZZ

Raz na 50-100 lat szkopy musza cos odpieprzyc, taka juz ich natura. Z naszego doswiadczenia wiemy to juz od Ottona I, czyli od 1002 roku, kiedy szwabske „parcie na wschod sie zaczelo”

Perun
Użytkownik

Taką bronią, to mogą sobie postrzelać… do wiwatu. Co zrobią, kiedy niemcy już nie incydentalnie (bo to już ma miejsce), ale hurtowo będą się „zatruwać ołowiem” częstowani przez nachodźców? Swoją drogą, to posiadanie broni nie powinno być przywilejem, a obywatelskim obowiązkiem. Ale władza się strasznie tego obawia, obywatelskiego ruszenia na… Czytaj więcej »

komentator
Gość
komentator

Co racja to racja.
Ale skoro już starają się o pozwolenie na noszenie straszaków, to może jeszcze do kolekcji pozwolenia na noszenie kredek i rysowanie na asfalcie?

Thomas
Gość
Thomas

Niemcy się zbroją, podobnie zresztą jak obywatele innych „ubogacanych” krajów, a tymczasem komuchy z KE desperacko próbują przepchnąć dyrektywę mającą się przyczynić do rozbrojenia Europejczyków z legalnie posiadanej broni. Próbują to zrobić już od roku i tylko zdecydowany sprzeciw obywateli i naciski na parlamentarzystów sprawiają że jak dotąd udaje się… Czytaj więcej »

Janek Sobieski
Gość
Janek Sobieski

Jakoś nie mogę uwierzyć, że w germańskim kalifacie to już tylko zaprzańce i zdrajcy. Służby widzą co się dzieje i nic. Wojsko widzi co się dzieje i nic. Wnioski są proste. Po 1 szwab chce islamu. Po 2 szwab chce wielkich niemiec tym razem islamskich. Broń hukowa pyszne. Goście przywieźli… Czytaj więcej »

Karbulot
Użytkownik

Tłumaczenie ludziom, że ograniczenie dostępu do legalnej broni ma wyeliminować zamachy terrorystyczne świadczy, że oni maja chyba ludzi za durni. Ani jeden zamach terrorystyczny nie został przeprowadzony z legalnie kupionej na pozwolenie i zarejestrowanej broni. Islamiści mają dostęp do broni i w dupie mają, czy jest ona mniej czy bardziej… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

A do tego media i ałtorytety kształtują w ludzie totalną hoplofobię. Na szczęście idzie w tym zrobić mały wyłom. Podaję swój sposób z nadzieją, że inni zaczną go stosować i rzecz się rozszerzy. Otóż gdy w rozmowie z lemingami wyjdzie temat broni (posiadacz broni to krwawy wampir, zombie i notoryczny… Czytaj więcej »

kiszka
Użytkownik

Posiadacze są dość dokładnie badani tzn ja jak i zarówno moja żona mamy papier że z głową u nas ok. Czy to psychol z siekierą czy z bronią jeden czort. Przecież wystarczy butla gazowa by zrobić wielkie bumm. Gość ciężarówką zabił więcej osób niż gdyby miał broń.

bkkkk
Gość
bkkkk

Kiszko, ja to wiem, Ty to wiesz, ale lemingi tego nie wiedzą. I właśnie lemingom trzeba tę (podstawową) wiedzę kruszyć po kawałeczku jak chleb wróbelkom, czy cuś. Przeciętny członek społeczeństwa reaguje bowiem na hasło „Posiadanie broni”, jak arachnofob na pajączka – blokada myślenia, histeria, nieomal słyszalny pisk. I sami, niestety,… Czytaj więcej »

kiszka
Użytkownik

Rodzinka jak się dowiedziała że strzela my też drapala się w głowę ‚co im odbiło?” Teraz sami się pytają jak nam idzie. Nawet kilkilka osób na mówiłem na wswspólny wypad na strstrzelnicę. Przyznaję że znajdują się też zazatwardziali pacyfisci, ale to raczej ich problem nie mój.

komentator
Gość
komentator

Jak się dobrze zastanowisz, to te komuchy mówią prawdę z ich punktu widzenia. Obywatele to są osoby należące do tej właściwej nacji, a cała reszta to bydło, goje. I kiedy to zrozumiesz, to wszystko stanie się jasne

Jabol
Gość
Jabol

Pozwolenie na korkowce… Dobre.

HSR
Gość
HSR

Najnowsze oficjalne dane (koniec 2015 r.): w Polsce jest TYLKO 10 sztuk broni palnej w domach na 1000 mieszkańców (390 820 sztuk)! I tylko 5 pozwoleń na broń na 1000 mieszkańców (192 819 pozwoleń: można mieć więcej niż jedną sztukę broni na pozwolenie!). A ponieważ jedna osoba może mieć więcej… Czytaj więcej »

kiszka
Użytkownik

Polacy raczej nie rwą się do posiadania. Pozwolenie na broń sportową jest stosunkowo łatwo zrobić, ale większości się nie chce. Potrafią tylko jęczeć, że się nie da.

HSR
Gość
HSR

To że większość się (jeszcze) nie rwie to oczywiste! Ale po co komuś pozwolenie sportowe jak nie jest sportowcem, ha?! Normalny obywatel chce mieć broń na normalnych warunkach. Bez rżnięcia głupa! Bez obchodzenia prawa! Bez opłacania się jakimś komuszkom w związkach strzeleckich!

kiszka
Użytkownik

Jest sposób by posiadać broń, jest to sposób legalny i prosty. Antoś może da kałacha do domu wszystkim z WOP-u, właśnie przysłali mi wezwanie do WKU smile (jeszcze jeden AKMS w domu!!)

888
Gość
888

Nie ma nowego artykułu proponuje abyśmy sami cos napisali. Świetną nowinkę dzisiaj przeczytałem – w Szwecji w meczecie ktoś wyrysował swastyki i napisał na ścianach żeby araby wynieśli się ze Szwecji. Oczywiście władze upatrują przestępstwo z nienawiści i intensywnie poszukują sprawców Nowina jak nowina, nie wiadomo czy to zrobili szwedzcy… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

To raczej prowokacja, nikt rozsądny nie malował by swastyki, nikt nie chce być kojarzony ze zbrodniarzami Niemieckimi zwłaszcza środowiska patriotyczne którzy i tak juz są szykanowani. Ciekawe że tak nie ścigają jak ktoś zniszczy kościół.

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

A Ty masz już broń ? a jak tak to czy umiesz jej używać???

kiszka
Użytkownik

Możemy zrobić ankietę:Którzy z Nas posiadają broń. Łapa w górę mam w dół nie mam. Ja mam, ale sobie łapy nie dam wink PS: Wiatrówka się nie liczy, huk-owiec też, czarnoprochowiec to minimum (0.22 też się liczy)

Passangerstanislawpaluch
Użytkownik

a kiszka z tą ankietą ! Albo prowokacja , bo kto się bedzie tym chwalił ? Myslę , że jesli ktoś ma , to pewnie na nielegalu i na pewno nie po to , żeby się tym chwalić. Dziecinada i tyle

kiszka
Użytkownik

To tylko łapa w górę lub w dół. Nie proszę o PESEL i adres. Znam ze 100 osób które mają broń i nie boją się podać swoje imię i nazwisko na zawodach (listy są dostępne on line w prawie każdym klubie). Chciałem zobaczyć ilu jest posiadaczy o podobnych poglądach i… Czytaj więcej »

Logic1
Użytkownik

Nie ma czegoś takiego jak „nielegalna bron” jest tylko bolszewickie myślenie albo nie.

easyrider
Użytkownik

Dokładnie tak. Powtórzę się ale w tej kwestii warto – broń zawsze była atrybutem wolnego człowieka. Dla liber-lewactwa wolność człowieka to tylko pusty slogan propagandowy, taki sam jak u komunistów „walka o pokój”. Typowe odwrócenie pojęć. Dlatego liber-lewactwo tak próbuje zohydzać samą myśl o posiadaniu broni. Wolny człowiek jest zagrożeniem… Czytaj więcej »

HSR
Gość
HSR

Pełna racja co do tzw. „nielegalnej” broni. Gdyby tylko chodziło o nasze bolszewickie prawo to bym je olał tak samo jak olewano „prawo” hitlerowskie w czasie wojny! Ale nie mam pewnego źródła gdzie mógłbym kupić broń nową, która nie była użyta wcześniej do popełnienia przestępstwa! I dlatego ja broni (jeszcze)… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Kiszko, nie mam broni, bo nie mam gdzie i za co z nią ćwiczyć:( A bez ćwiczeń broń jest tylko kawałkiem niebezpiecznego złomu (Niebezpiecznego, bo z pewnością zostanie uzyta przeciwko nieumięjącemu nic posiadaczowi). Tak więc w moim przypadku koło się zamyka: nie mam broni, bo nie mam z nią gdzie… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@bkkkk Ty jesteś ogarnięta dziewczyna i możesz zniwelować brak dostępu do broni oraz profesjonalnego przeszkolenia. Jest tyle materiału szkoleniowego dostępnego w necie, że bez problemu przyswoisz sobie zasady bezpiecznego posługiwania się bronią, chodzenia z nią, trzymania, wyciągania, przeładowywania, wymiany magazynka, postawy strzeleckie etc. Jeżeli nie masz dostępu do broni palnej… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Dzięki za konkretne rady. Dumałam nad tym czysto teoretycznie (ale ileż to głupot człek se może teoretycznie wykoncypować, gdy się nie zna). Twoje zdanie jako fachowaca mnie przekonało. Dobra, podumam więc jak tu w moją 48-mio godzinną;) dobę wsadzić jeszcze „zabawy z bronią”;). Tj. taki trening na sucho, o jakim… Czytaj więcej »

Thomas
Gość
Thomas

Do ćwiczeń na sucho polecam rosyjską wiatrówkę na CO2 – Bajkał MP654K Makarov. Jest to wiatrówkowa wersja prawdziwego Makarowa, wykonana na bazie ostrej broni palnej, przez co praktycznie nie różni się od prawdziwej broni. Waga, rozkładanie, odciąganie zamka, działanie mechanizmu spustowego, wymiana magazynka jak w ostrym. No i najważniejsze w… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

@bkkkk Nawet na YT znajdziesz dużo filmików, gdzie pokazane są elementy wyszkolenia strzeleckiego w wykonaniu ludzi o bardzo wysokich umiejętnościach. Nie potrzebujesz poświęcać na to wiele czasu ale postaraj się robić to regularnie. Wystarczy nawet kilkanaście minut dziennie. Rozłóż to na etapy, rozpisz to sobie i realizuj krok po kroku.… Czytaj więcej »

Mac
Gość
Mac

W każdym mieście jest klub strzelectwo sportowego i strzelnica.mysle ze wszędzie znajdzie się ktoś kto da postrzelac ze swojej broni to nie jest nielegalne. To są tylko koszty amunicji i kwestia chęci. Ja jestem z lublina

bkkkk
Gość
bkkkk

No właśnie nie w każdym (mieście), Mac. Niestety. No i koszty… No nic, na razie trening na sucho, bardziej jako trening dyscypliny i samokształcenia. A dalej się zobaczy.

kiszka
Użytkownik

Koszty na początku są znaczne (ok. 3 tys pozwolenie z sejfem i używana bronią) ale to budżet roczny palacza !!! Fajki są droższe niż zdobycie pozwolenia i pierwszej broni!!! Nigdy (99%) nie uzyjesz broni do obrony własnej. Wypad na strzelnicę dwa razy w roku to raczej nie są kosmiczne wydatki.… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Kiszko. Nie palę. Kwoty, które wymieniasz dla mnie są już zaporowe. Na razie zostaje mi opisany wyżej „trening na sucho” przy pomocy najtańszej atrapy, a potem się zobaczy, co życie przyniesie.

kiszka
Użytkownik

Masz hukowca to możesz cwiczyc. Ale na prawdę nie wiem po co. Jeżeli tylko z obawy przed złem wszelkim to nie obawiając się nie przyda ci się to. Gdybyś zrobiła pozwolenie na broń to byłaby najlepsza promocja posiadania. „Pani bez zagrożeń zrobiła pozwolenie bo chciała”

bkkkk
Gość
bkkkk

Jak to po co Kiszko?!:) To tak jak ze sztukami walki – ćwiczysz, żeby NIE musieć walczyć:). Przypuszczam, że podobnie jest z bronią. Poza tym po co od razu iść w koszty – rozumniej jest najpierw spróbować „na sucho”, zobaczyć „Jak mi to leży/nie leży” i dopiero potem ewentualnie, już… Czytaj więcej »

kiszka
Użytkownik

Gdybyś to Ty miała pozwolenie i broń to by była reklama Ja ze sztuk walki ćwicze tylko unikanie i szybka ucieczka ( nigdy nie musiałem stosowac Dobra atrapa kosztuje 500-1000 zł miałem ich z 50. Zostało mi 6 i czasami strzelam z nich z dzieciakami. Na 10 m wystarczy do… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

Strzelanie dwa razy do roku mija się z celem. To nawet nie jest tyle, by podtrzymać nawyki strzeleckie. Jeżeli koszty ograniczają możliwości strzelania ostrą amunicją, to musi to być nadrobione treningiem „na sucho”. P83 nie zawracaj sobie głowy. To wyjątkowo nieudana broń. Lufa była obliczana na wytrzymałość ok. 1000 strzałów.… Czytaj więcej »

rafa
Gość
rafa

Niemiecki rzad wysuwa propozycje odebrania broni, zakazu grup mysliwskich, strzelania sportowego, nawel strzelanie z luku moze byc zakazane, ….. .Rozbrajaja obywateli. Widac, ze ten caly obecny bajzel na naszej planecie robia korporacje, globalisci by przejac wladze. Politycy sprzedali nas i pracuja dla nich. Europa to panstwa o mniej albo bardziej… Czytaj więcej »

leszek
Gość

No to koorwa jak to jest z tym ubogacaniem przez śniadych. Ubogacają czy zagrażają społeczeństwu.. hehe he he. A sprzedajni ciule z ke dalej próbują wciskać ich nam posiłkując się solidarnością . ?????? Żydzisko soros u nas też ingeruje tymi swoimy antynarodoqymi agencjami. !!!!

Logic1
Użytkownik

Pozwolenie na hukowiec ? To jest jeszcze lepiej niz w Polsce.

grzes
Gość
grzes

nie ma co sie rozdrabniac na hukowa alarmowa tu trzeba juz miec AK47