foto: sdkuriren.se

Ludziom, którzy do nas przybywają i deklarują się jako np. muzułmanie, nie powinny przysługiwać żadne specjalne prawa. Dla Szwecji najważniejszy jest przekaz, jaki wysyłamy w świat. Jeżeli nadal będziemy sygnalizować, że nasz kraj to raj na ziemi, ludzie nadal będą tu przyjeżdżać – mówi Gabriella Hedarv z partii Szwedzcy Demokraci w rozmowie z portalem ndie.pl.

Ndie.pl: Jak postrzegacie politykę imigracyjną takich krajów, jak Polska, Węgry czy Czechy? Czy jest ona racjonalna?

Gabriella Hedarv (Szwedzcy Demokraci): My jako partia polityczna nie współpracujemy z ugrupowaniami politycznymi z powyższych krajów. Ponadto różnimy się między sobą w ujęciu historyczno-kulturowym. Jeśli jednak śledzisz różne media, nie tylko szwedzkie, polityka imigracyjna waszego kraju wydaje się być racjonalna i rozważna. Ograniczanie liczby imigrantów, nie udzielanie gwarancji tzw. uchodźcom na stały pobyt i utrzymywanie ich na zasiłkach przez całe życie wydaje się być jak najbardziej logicznym rozwiązaniem. Naszym zdaniem każde państwo powinno na pierwszym miejscu stawiać dobro swoich obywateli. Oczywiście powinniśmy pomagać, ale najlepiej jest udzielać ludziom pomocy w kraju ich pochodzenia.

Ndie.pl: Czy macie jakiś pomysł, jak zatrzymać kolejne fale imigrantów napływających do Europy, szczególnie z Afryki?

SD: Dla Szwecji najważniejszy jest przekaz, jaki wysyłamy w świat. Jeżeli nadal będziemy sygnalizować, że nasz kraj to raj na ziemi, ludzie nadal będą tu przyjeżdżać. Uchodźcy wykorzystują to, aby wieść u nas życie, o którym inni mogliby tylko pomarzyć. Musimy zatem wysłać światu zgoła inny sygnał. Po pierwsze, Szwecja jest przepełniona. Nie mamy już wolnych miejsc dla imigrantów. Zakwaterowanie ich stanowi dla nas ogromne wyzwanie, skoro nawet studenci nie mają gdzie mieszkać, a absolwenci muszą zostać w domach swoich rodziców, ponieważ nie ma dla nich dostępnych mieszkań. Widzimy olbrzymie cięcia w służbie zdrowia. Widzimy pozostawianych samym sobie starszych, schorowanych ludzi. Osoby niepełnosprawne znajdują się w tragicznej sytuacji, szpitale są pełne, a stomatolodzy nie mogą już przyjąć nowych pacjentów z powodu braku wolnych terminów. Potrzebujemy również lepszej kontroli granicznej. Trzeba stworzyć nowe regulacje dotyczące wiz, obowiązywać powinno zaostrzone prawo dotyczące udzielania azylu. Uzyskiwanie przez tzw. uchodźców obywatelstw powinno być trudniejsze i pod pewnymi warunkami. Krewni imigrantów nie powinni mieć gwarantowanego pobytu na stałe w naszej Ojczyźnie. Chętnie przyjmiemy jedynie tych, którzy są wykształceni i chcą pracować, szczególnie w zawodach, gdzie brakuje nam specjalistów. Naszym głównym celem jest to, aby każdy, kto żyje w Szwecji, przystosował się do naszych warunków i ich przestrzegał – w tym: kultury obowiązującej w przestrzeni publicznej, w zakładach pracy, szkołach etc. Nie chcemy kontrolować, jakie tradycje ludzie zachowują w swoich prywatnych domach. Nie chcemy też dociekać, jakiego są wyznania. Jesteśmy za wszelkimi demokratycznymi wolnościami, włącznie z wolnością wyznania.

Ndie.pl: Jak zamierzacie obronić Szwecję przed postępującym procesem islamizacji?

SD: Ludziom, którzy do nas przybywają i deklarują się jako np. muzułmanie, nie powinny przysługiwać żadne specjalne prawa. Albo jesz to, co masz na talerzu, albo chodzisz głodny (lub idziesz do sklepu z własnymi pieniędzmi). Nasze święta narodowe ściśle związane są z naszym dziedzictwem narodowym. Wolność słowa będzie ZAWSZE, bez wyjątków, chroniona przed przemocą i terrorem. W Szwecji kobiety mają takie same prawa, jak mężczyźni. Te prawa muszą być respektowane. Wszyscy powinni ich przestrzegać, niezależnie jakiej jesteś rasy czy wyznania. Nie będą powstawać meczety na naszych ziemiach. Jeśli chcesz modlić się do Allaha, rób to w swoim prywatnym domu bądź w domach swoich krewnych.

Ndie.pl: Jakie działania podejmujecie, aby chronić ludność etniczną w waszym kraju?

SD: Staramy się informować naszych obywateli o kwotach, które są przeznaczane na uchodźców. Nie tylko o kosztach ekonomicznych, a w całościowym ujęciu, ile trzeba wydawać na sektor bezpieczeństwa, na ochronę naszych dóbr kulturowych… etc. Kiedyś Szwecja jako typ państwa opiekuńczego była stawiana za wzór. Teraz równamy w dół i to na wielu poziomach – począwszy od szkolnictwa i rezultatów egzaminów szkolnych, poprzez finanse, a na statystykach skończywszy. W tych niechlubnych statystykach niestety nasz kraj ostatnio przoduje. Pracujemy na rzecz informowania (otwierania oczu) społeczeństwa. Podejmujemy kolejne kroki w naszej pracy parlamentarnej. Docieramy do ludzi poprzez media społecznościowe. Dzięki różnym działaniom PR staramy się, aby było o nas głośno, nawet w mainstreamowych mediach.

Ndie.pl: Co sądzicie o idei multikulturalizmu? Czy to dobrze funkcjonuje na przykładzie Szwecji?

SD: Uważamy, że to ideologia z wbudowanym konfliktem. Nie tego potrzebuje nasz kraj. Niestety ta ideologia nie działa, oczywiście są osoby które na niej żerują. Chociażby tzw. uchodźcy. Korzystają z niej napływowi kryminaliści, którzy tworzą swoje gangi i strefy tzw. no-go-zones, do których nawet policja nie ma wstępu. Są to strefy, gdzie tzw. uchodźcy szybko wzbogacają się, czerpiąc zyski z nielegalnych źródeł. Paradoksalnie idea multi-kulti im na to pozwala.

Ndie.pl: Czy ludzie czują się bezpiecznie, chociażby w Twojej okolicy?

SD: Szczerze, ja żyję na wsi. Tutaj nie dzieje się nic złego. Ale w większości dużych i małych miast ludzie czują się zdecydowanie mniej bezpiecznie, szczególnie kobiety. Codziennie w wiadomościach słyszymy o nowych morderstwach, gwałtach, rozbojach, strzelaninach. Wielu z nas, aktywnych działaczy „Szwedzkich Demokratów” robi to, bo chcemy dobrej przyszłości dla naszych dzieci. Chcemy, aby dorastały w bezpiecznym i dobrze prosperującym kraju, a nie w chaosie, w jaki w ostatnim czasie zamienia się Szwecja. Nam zależy na godnym i bezpiecznym życiu.

Dla portalu ndie.pl z Gabriellą Hedarv z partii Szwedzcy Demokraci rozmawiała Karolina Tchórzewska.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

32
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
ostatni optymistaFrozenlakeRemik71sweden yes!jotka:na_pohybel_saracenom Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Levi Pulliam
Gość

Brawo Wy! grin Nie wiedziałem, że kontakty ndie.pl sięgają aż do krain pedalstwa i dewiacji na dalekiej północy. Nie wiedziałem także, że istnieje tam jakiś ruch oporu… I know nothing oops

Rowena McGavin
Gość

Oby juz nie bylo za pozno dla szwedzkiego ruchu oporu

gieno
Gość
gieno

jak to by powiedział pewien mędżec są ta tym świecie rzeczy które się fizjologom nie śniły

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

P. Merkel i tak nie posłucha. W razie czego ewakuuje się do Paragwaju, gdzie ma już przygotowaną hacjendę. A pewnie nie ona jedna z tych wszystkich „umiłowanych przywódców” ma zapewnione ustronne zabezpieczenie. A reszta gorliwie ich popierających zostanie na lodzie bo wierzyli, że to wszystko tak na prawdę. Słusznie o… Czytaj więcej »

Rowena McGavin
Gość

Myslisz, ze doczekamy sie powtorki ucieczki niemieckich dostojnikow jak w 1945 roku do ameryki poludniowej? smile

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

@Marcin Podejrzewam, że nie tylko niemieckich. Zwłaszcza tych z tzw. korzeniami. Ale oczywiście tych mocniej umocowanych, bo doły i tak na równi z pozostałymi bez korzeni dostaną w d… Fragment pt. „Komuna Paryska, rewolucja masońska stłumiona przez masonów”: „Po upadku Drugiego Cesarstwa i po zawarciu rozejmu miedzy Francją a Niemcami,… Czytaj więcej »

lolo (który nie pisze)
Gość
lolo (który nie pisze)

Ps
Jest takie powiedzenie:
szatan porzuca swoje sługi jak je wykorzysta

rafa
Gość
rafa

Bogaci Niemcy kupuja posiadlosci poza Europa, inni buduja bunkry. To nie ma zapewne nic wspolnego z fala islamska, oni sa chrzy psychicznie wink

spisek
Gość
spisek

Szwedzi dopiero teraz zaczynają rozumieć, jak dobrą propagandę ma Polska. Kiedy Afrykan chce się dowiedzieć czegoś o naszym kraju to dostaje w Internecie takie obrazy: chłop orzący koniem pole, furmanka, polscy kibole, antysemickie i rasistowskie napisy na murach, grzebiący w śmietnikach bezdomni i ostrzeżenia Komisji Europejskiej o faszystowskim rządzie. Miód… Czytaj więcej »

nominator
Gość
nominator

Ten wywiad przypomina mi nieco głośny wywiad GW z nieżyjącym od kilkunastu lat księdzem Tishnerem. Podobnie jak on Szwecja nie żyje już od dłuższego czasu. Istnieje jeszcze za to niewielka grupa osób, które zdają się tego faktu nie zauważać.Darwin znowu triumfuje – jednostki głupie i nieprzystosowane muszą wyginąć. Osobiście nominowałbym… Czytaj więcej »

sweden yes!
Gość
sweden yes!

nominator. Szwedzi najgłupszym narodem w Europie ? Grubo się mylisz. To jeden z najmądrzejszych narodów w Europie. Jeśli Polska dysponowałaby takim PKB jak Szwecja na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci to dzisiaj muzułmańskie hordy nie kierowały by się na północ ale właśnie tutaj. Pasożyt woli żerować na dobrze odżywionym gospodarzu a nie… Czytaj więcej »

mat
Gość
mat

Jeden z najwybitniejszych socjologów w historii Felix Koneczny już na początku XX wieku stwierdził że aby istniało państwo to musi istnieć dominująca kultura który musi być wspierana z poziomu państwa, oczywiście możliwa jest tolerancja dla innych kultur ale musi istnieć jedna dominując, wspierana aparatem państwowym, w przeciwnym razie państwo upada,… Czytaj więcej »

Rowena McGavin
Gość

No i wlasnie wspieraja za Odra taka kulture, szkoda tylko, ze jest nia islam…

gqwwege
Gość
gqwwege

No to na co czekaja z tymi deportacjami bo nie kumam, potrzebne sa radykalne srodki inaczej nic was nie uratuje.

Spokoloko
Gość
Spokoloko

Juz za pozno. bye bye

mrmr
Gość
mrmr

WOW Ndie robi wywiady z politykami , ta strona jest już aż tak sławna ze chcą z wami gadać ?

Tehrror
Gość
Tehrror

Raczej o pogodzie by nie porozmawiali. Problem różnych koncepcji dżihadu dotyczy, aktualnie, większej części świata.
Przynajmniej Eskimosi nie mają tego problemu wink

krwawnik kichawiec
Gość
krwawnik kichawiec

To jest mały kroczek w dobrą stronę, ale teraz pewnie lewackie czuby zarzucą tej kobiecie:
– ksenofobię,
– faszyzm,
– rasizm,
– sadyzm,
– totalitaryzm
– zwiększanie globalnego ocieplenia.
I w ten sposób Jej polityczna kariera w Szwecji będzie zakończona.

bkkkk
Gość
bkkkk

Dzięki za ten wywiad!

Christena Ervin
Gość

Powoli (ale naprawdę powoluśku) zaczyna chyba ustępować obłęd poprawności politycznej na zachodzie. Oby jak najszybciej przejrzeli na oczy, zahamowali napływ wiecie czego, a potem włączyli im szybko wsteczny bieg. Syrię trzeba odbudowywać niedługo, i kto ma to robić, My?

krzych
Gość
krzych

multikulturalizm to zaplanowane dziecko ideologii narodowo-socjalistycznej.

mlstachurski
Gość
mlstachurski

naród kmieci car Piotr I wyrżnął całą szlachtę pod Połtawą, takiego kołtuństwa nie ma nigdzie w świecie, poczęci z kazirodczych stosunków zapijaczoni szwedzi bełkoczący na dworcach ze po niemiecku nie mówią ale hitlerowi dupe liżemy a inuitów możemy kastrować’

jotka:na_pohybel_saracenom
Gość
jotka:na_pohybel_saracenom

No niestety.Wpierdzielanie przez 70 lat do szwedzkich łbów socjalizmu(dłużej niż u nas!) i lewackie pranie mózgów zrobiło swoje.W Szwecji nie istnieje już pojęcie rodziny jaką znamy z „Pippi Langstrumpf”,”Emila z Lonnebergi” czy „Dzieci z Bullerbyn”…Padła ostoja społeczeństwa bo rolę tą przejęło Państwo totalne(totalitarne?).Chyna od odbudowy tego powinni zacząć o ile… Czytaj więcej »

jotka:na_pohybel_saracenom
Gość
jotka:na_pohybel_saracenom

Coś mi się widzi,że na naszych: ksenofobii, zaściankowości, nienowoczesności, rasizmie, wieśniactwie,niepostępowości, cebulactwie, alkoholiźmie, moherowych beretach i dziurawych skarpetach do sandałów jeszcze tak źle nie wyjdziemy…