Portal ndie.pl został uznany za „islamofobiczny” w raporcie Tureckiej Fundacji ds. Badań Politycznych, Ekonomicznych i Społecznych (SETA). Raporty dla fundacji od lat sporządza zafascynowany islamem dr Konrad Pędziwiatr, socjolog, adiunkt w katedrze Studiów Europejskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

SETA ma ambicje wpływania na decyzje polityków europejskich i pełnienia funkcji forum dialogu międzynarodowego, po to, by Europa pozostała tzw. społeczeństwem otwartym, inkluzywnym, wciąż chętnie przyjmującym imigrantów. Turecki think tank chce także, dzięki rosnącej liczbie tureckich imigrantów, wywierać coraz większy wpływ na lokalne wybory w poszczególnych państwach. SETA złożona jest przez tureckich islamistów, którego podstawową działalnością jest wspieranie rządu AKP poprzez analizy, ale także przez uzasadnianie działań dążącego do islamistycznej dyktatury prezydenta Erdogana.

SETA zajmuje się również działalnością antykurdyjską. Pod koniec 2016 roku jej filia w Waszyngtonie podjęła starania, by prezydent elekt Donald Trump uznał syryjską Kurdyjską Unię Demokratyczną (PPYD) za organizację terrorystyczną.

Raport na temat rzekomej islamofobii w Polsce dla SETA przygotowuje od wielu lat zafascynowany islamem dr Konrad Pędziwiatr, który wymienia m.in portal ndie.pl jako „islamofobiczny”. W zestawieniu znalazło się również wiele innych polskich portali jak i tygodników, które poruszają tematykę imigracji i islamizacji. Na liście nie ma mediów wydawanych przez zagranicznych wydawców. Z kolei chwalone za walkę z islamofobią jest „Tygodnik Powszechny” oraz miesięcznik „Znak”.

Pędziwiatr w najnowszym raporcie o islamofobii w Polsce sugeruje, że jesteśmy jednym z najbardziej uprzedzonych wobec muzułmanów narodów w Europie. Zdaniem Pędziwiatra, pisanie o islamskiej inwazji i zagrożeniu dla obecnych obyczajów powinno być surowo karane, ale politycy nie chcą tego robić.

Socjolog winą za zmianę nastrojów poza prawicowymi mediami – obarcza także Kościół i obecność katolicyzmu oraz pamięć o bohaterach narodowych w przestrzeni publicznej. Przywołuje pojęcie „sakralizacji społeczeństwa” i przytacza stanowisko Michała Buchowskiego, któremu przeszkadzają krzyże w szkołach, pomniki bohaterów narodowych, religia w szkołach, „restrykcyjne” prawo aborcyjne. Wszystko to ma się przyczyniać do rozwoju czegoś w rodzaju nacjonalizmu katolickiego, dla którego islam jest zagrożeniem.

Pędziwiatr domaga się od władz zdecydowanej walki z „islamofobami”; przykładnego, surowego ich karania, na równi ze sprawcami wszelkich przestępstw zaliczanych do postępowego katalogu „mowy nienawiści”; reaktywowania rady do spraw walki z rasizmem i ksenofobią lub powołania nowego organu w celu zajęcia się kwestią „rasowej ksenofobii” na najwyższym poziomie; ustanowienia nowego mechanizmu gromadzenia danych dotyczących przestępstw związanych z nienawiścią i zatrudniania przez organy państwowe osób odpowiednio przeszkolonych do rejestracji tego typu występków.

źródło: pch24.pl

Dodaj komentarz

131 komentarzy do "Turecka fundacja sporządziła raport o „islamofobii” w Polsce"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Naczelnik
Gość
Naczelnik

Brawo NDIE.PL. Jestem z Was dumny.

Banan
Gość
Banan

No ja jestem islamofobem i ksenofobem, nie zaprzecze. I wolno mi byc. A nawet mysle ze powinno sie karac Polakow ktorzy nie sa islamofobami a nawoluja do osiedlania muslimow w Europie. Kary powinny byc przykladnie surowe. Reszta tych bredni mnie nue dotyczy bo jestem ateista.

inka
Gość
inka

Ze takich debili i s….w święta polska ziemia nosi

bARBAAR
Gość
bARBAAR

PRECZ Z ISLAMEM! NIECH ŻYJE CHRZEŚCIJAŃSTWO! JEDYNA I PRAWDZIWA WIARA!

ona
Gość
ona

To niech pedzi-wiatr wywiewa do musli juz dzis!

Snake Plissken
Użytkownik
Nowicjusz

Jestem, Bylem i Bede ‚iSSlamofobem’, kazdy dzien tylko utwardza moja postawe wobec tego zbrodniczego system!

strzała
Gość
strzała

Jestem rasistą i się do tego przyznaje.Takie jest moje prawo w demokratycznym kraju.Żadnego islamu w Polsce nam nie potrzeba.

seba
Gość
seba

strusia do malmo wysłać

1 6 7 8
wpDiscuz