Poseł Dominik Tarczyński był gościem na antenie brytyjskiego „Channel 4”. Razem z prowadzącą i niemiecką polityk Barbarą Lochbihler komentowali decyzje włoskich władz, które nie przyjęły statku z imigrantami. Rozmowa zeszła na stosunek polskich władz do uchodźców i… zaczęła się kłótnia.

Prowadząca program Cathy Newman dopytywała, czy „skoro ci ludzie ją są w takiej sytuacji, czy europejscy politycy nie mają moralnego, humanitarnego obowiązku” zająć się tym problemem. „Czy nie czuje Pan wstydu, gdy myśli o dzieciach i kobietach w ciąży, które znajdowały się na statku? Czy nie wstydzi się pan za polską politykę, która zakazuje przyjmowania uchodźców?” – dopytywała Tarczyńskiego prowadząca.

Tarczyński odpowiedział, że nie. „Po pierwsze wstydzić powinni się rodzice tych dzieci, którzy nie powinni pozwolić im tam przebywać. Rodzice ci nie powinni w ten sposób narażać tych dzieci. Ta sytuacja jest absurdalna” – odparł.

„To nie są uchodźcy tylko nielegalni imigranci. To jest kwestia prawa. Jest różnica między migracją a nielegalnymi uchodźcami. Trzeba pamiętać, że jeśli próbuje się w sposób niezgodny z prawem przekraczać granice, to trzeba się liczyć z tym, że można zostać zabitym” – dodał.

Prowadząca zapytała też Tarczyńskiego, ilu uchodźców przyjęła Polska. „Zero” – odparł krótko. „Jeśli pyta mnie pani o nielegalnych muzułmańskich imigrantów, to ani jeden nie przybył do Polski” – wyjaśnił.

„Juncker powiedział że jesteście rasistami, więc jesteście z tego dumni, że nie wzięliście uchodźców?” — pytała dziennikarka prowadząca program.

„Tak, ponieważ to jest to, czego społeczeństwo polskie oczekuje od naszego rządu. Dlatego ten właśnie rząd został wybrany. To dlatego Polska jest taka bezpieczna. To dlatego nie było w naszym kraju ani jednego ataku o charakterze terrorystycznym. Popatrzmy na ulice w Polsce. Możecie nazywać nas populistami, nacjonalistami, rasistami. Nie obchodzi mnie to, obchodzi mnie moja rodzina i mój kraj” – stwierdził Tarczyński.

„Weźcie ich wszystkich do Niemiec” – zaproponował Tarczyński niemieckiej posłance, która również uczestniczyła w programie.

źródło: wpolityce.pl

120
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
37 Comment threads
83 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
59 Comment authors
Olek nie mylic z BolekTaishiMooseaxelB38 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o