foto: commons.wikimedia.org/Bartosz Zielinski

Publicysta Tomasz Terlikowski zaapelował w swoim felietonie o to, by słuchać w kwestii tzw. uchodźców papieża Franciszka, który od dawna nawołuje do przyjęcia w Europie przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

„Mam wrażenie, i to się także nie zmienia, że warto słuchać papieża z dalekiego kontynentu, gdy mówi o kwestiach społecznych i ekonomicznych, gdy przypomina, że sprawiedliwość jest istotnym elementem społeczeństwa, a gościnność i solidarność postawą chrześcijan. ‘Migranci to nasi bracia i siostry szukający lepszego życia z dala od biedy, głodu czy wojny’ – pisał na Twitterze kilka dni temu Ojciec Święty. A nasze skojarzenia natychmiast pobiegły ku islamskim migrantom z Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu” – pisze Terlikowski, który najwyraźniej zapomina, że zdecydowana większość tzw. uchodźców to właśnie islamscy migranci z Afryki Północnej czy Bliskiego Wschodu, i o nich także mówi w swoich kazaniach papież.

„Franciszek jest papieżem całego Kościoła, a problem z migracją akurat z tych terenów mają głównie kraje południowej i zachodniej Europy, a nie na przykład Amerykanie czy nawet my, Polacy (muzułmańskich migrantów ze wspomnianych krajów chcą u nas wprawdzie osadzić politycy unijni, ale nic nie wskazuje na to, by chcieli tego sami uciekinierzy). Nie oznacza to jednak, że wezwania te nie są skierowane także do nas. (…) Wyzwanie migracji dotyka także Polski i my także powinniśmy pamiętać, że migranci to nasze siostry i nasi bracia. Do nas nie przyjeżdżają jednak masowo Afrykańczycy czy Arabowie, ale Ukraińcy, którzy także uciekają, czasem przed biedą (z którą w Polsce w większości przypadków nie mamy już w takiej skali do czynienia), a czasem – choć niewątpliwie rzadziej – nawet przed pełzającą wojną” – uważa publicysta.

„Zamiast debatować nad tym, jak ściągnąć do siebie kolejne grupy migrantów islamskich albo jak do tego nie dopuścić, lepiej zająć się pracą nad tym, jak sensownie integrować o wiele bliższych nam kulturowo i przecież już obecnych w Polsce Ukraińców (ale także choćby Wietnamczyków). To jest obecnie główne wyzwanie. I nie chodzi mi tylko o struktury państwowe, oświatowe (bo z perspektywy dobra migrantów i ich rodzin lepiej byłoby ułatwiać ukraińskim pracownikom ściąganie całych rodzin do naszego kraju), ale także o parafie, wspólnoty religijne itd.” – pisze naiwny Terlikowski, który chyba naprawdę wierzy, że Franciszek mówił o przyjęciu Ukraińców.

„To jest dla nas wyzwanie realne, z którym musimy sobie radzić. Dyskusję o migrantach z Afryki czy Bliskiego Wschodu warto zaś zostawić na potem, gdy będzie ona dotyczyć konkretnych osób, a nie medialnych fake’ów. To zajmowanie się sprawami realnymi jest bowiem znamieniem chrześcijaństwa” – kończy.

źródło: rp.pl

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

82
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
44 Comment threads
38 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
58 Comment authors
Precz z PiSem i katolickimi/islamskimi oszołomamiMzzmarju73maxmyślący Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Gość

Bynajmniej nie uważam, aby muzułmanie byli moimi braćmi i siostrami. To są moi wrogowie, chcą mojej śmierci, ponieważ jestem chrześcijaninem. Papież niech nie rozporządza naszą europejską ziemią. Jak jest chętny, to niech weźmie sobie imigrantów do swojej Argentyny. Jak Papież jest taki przyjazny wszystkim, to czemu Watykan stoi obwarowany murem… Czytaj więcej »

michnikuremek
Gość

Nie będziemy słuchać łajdaka o imieniu Franciszek.

Rafał Karkosz
Gość
Rafał Karkosz

Caritas za pomocą tzw. „korytarzy humanitarnych” sprowadza do nas muzułmanów, wbrew stanowisku rządu polskiego. Kościół Katolicki w porozumieniu z włodarzami miast, z nadania PO-PSL prowadzi działalność kolaboracyjną, stręcząc nam uchodźców. Doskonale to widać w metrze i kolejce podmiejskiej. Wszędzie jest pełno tego ciapatego g..na. Biskupi zadarli sutanny do góry i… Czytaj więcej »

Rafał Karkosz
Gość
Rafał Karkosz

Dodam tylko, że… Widzicie do czego prowadzi słuchanie Francy?! Człowiek staje się bezmyślnym zwierzęciem, które wchodząc do rzeźni nie wie, że zaraz zginie. Terlikowski weź podejdź do najbliższej futryny od drzwi i z całej siły weź się jeb..j tą swoją durną łepetyną. Jeśli coś Ci zagrzechocze pod czaszką, to być… Czytaj więcej »

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

Norymberga dla rezunów z oun-upa, dodałbym. Terlikowski zapomina o islamizacji, o terroryźmie, ktróry grozi nam ze strony nachodźców muslimskich i ukradlińskich. Żadnych imigrantów, przyjmijmy repatriantów!

Precz z PiSem i katolickimi/islamskimi oszołomami
Gość

@Rafał Karkosz – przywracasz mi wiarę w ludzi. Nie mogę patrzeć na tzw. prawicowców, którzy z jednej strony krzyczą „Nie dla Islamizacji Europy”, a z drugiej bronią KK, który ustami m. in. papieża, Caritasu i Episkopatu Polski każe nam tych tzw. uchodźców przyjmować.

maru2
Gość

Tym bardziej że dogmat nieomylności papieża, o ile się orientuję, przestał już dawno obowiązywać.

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

papiiez to lewak wprowadzony celoow na tron gdy juz planowano islamziacje (stad benedykt musial odejsc bo ostrzegal przed islamem) po drugie papiez pochodzi z ameryki poludniowej, on ma w doopie Europe..nie kocha tego kontynentu,. nie rozumie go ani nas, mysler ze w Europie poludniowej pogoniliby go gdyby chcial im sprowadzac… Czytaj więcej »

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

*mialo byc w ameryce poludniowej, a nie w europie poludniowej;)

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

takija a’la franciszek
albo zwyczajnie pali frana…

AntyHegemon
Gość

Kolejny katolik, który widzi w papieżu Boga i chce iść jego śladami. Franciszek, to nie Bóg, a Terlikowski to nie prawdziwy chrześcijanin, skoro idzie za obłudą i zniszczeniem. Jakby Ukraińcy zaczęli ściągać swoje rodziny, to by nam się tu zrobił Donbas i walka o tereny. To, że ktoś jest bliski… Czytaj więcej »

Amen
Gość
Amen

dałby dobry przykład i przyjął jakąś rodzinę z Indi …CYGANIE CZEKAJĄ!!!!

Patriota
Gość

Terlikowski to zwykły fanatyk, nic poza tym. Choćby papież kazał mu skoczyć w ogień to on skoczy bo papież to świętość i zapewne ma swoje powody aby mu kazać to zrobić. Ten człowiek jest dużo bardziej niebezpieczny niż lewactwo bo lewactwo się nie kryje pod płaszczykiem wiary w Boga. Ten… Czytaj więcej »

Maciek
Gość
Maciek

On jest gorliwym katolikiem. Na tyle gorliwym że stawia bieżącą politykę Watykanu nad interes swego kraju.

aqw
Gość

@AntyHegemon Ukraińcy już ściągają swoje rodziny, a wielu wystepuje o przyznanie polskiego obywatelstwa

AntyHegemon
Gość

@aqw Ja wiem, ale nie jest to masowe zjawisko. Nie jest to, coś takiego jak łączenie muzułmańskich rodzin baw Zachodzie. Ukraińcy szukają swych polskich korzeni. Przeczesują archiwa państwowe w celu uzyskania karty Polaka i co za tym idzie obywatelstwa. Znam taką rodzinę, pracowałem z nimi, ale oni akurat wracają po… Czytaj więcej »

aqw
Gość

@AntyHegemon Jest szansa, ze będą przez nasz kraj ciągnąć dalej na zachód, ale wszystko może się zmienić. Mogą chciec rozbić nasza homogeniczność etniczną najpierw Ukraińcami a potem islamistami

myślący
Gość
myślący

już to zrobili – w niektórych miastach np. we Wrocławiu liczba banderowskiego pomiotu przekroczyła 10% mieszkańców; „pojawiły się” roszczenia polityczne; pełnomocnik ds. mniejszości narodowej; dotacja Prezydenta na działalność antypolskiej organizacji wspierającej interesy mniejszości przeciwko Narodowi Polskiemu; itd. –> neokomunizm i niszczenie Polskiego Państwa Narodowego za pomocą banderowskiej imigracji idzie pełną… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

@antyhegemon;
„w celu uzyskania karty Polaka( Ukraincy)), a potem w szeregi milicji, wojska, do sejmu?, Jak to jest? czy ktos wie cos na ten temat?

fuckinbundeskalifat
Gość
fuckinbundeskalifat

coraz wiecej ukrow w psiarni, wlasnie z takimi ”kartami Polaka”
Podlasie w ich mniemaniu jest ukrainskie
googluj znajdziesz

myślący
Gość
myślący

po co do sejmu, jak już mają ukrofilską partię pn. PIS; wystarczy, że jak dotąd tacy „naturalizowani” ukraińcy zatrudniają się w wydziałach imigracyjnych urzędów wojewódzkich i (nie trzeba ich dużo, wystarczy po 1-2 w kazdym województwie) masowo wydają zezwolenia na pobyt dalszym swoim krajanom

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

Poczytaj o Wołyniu w latach II wojny, tam też była zgoda między nami a ukraińcami, czy Rusinami. Nagle w 1943 roku ukry zapragnęli mordować z najgorszym okrucieństwem swych polskich sąsiadów. Namawiali ich do tego zbrodniarze z oun,n namawiali popi. Wymordowali Polaków w kościołach, w domach. Nikogo nie oszczędzili, nawet niemowlęta… Czytaj więcej »

Lolo
Gość
Lolo

No i tu niestety smutna prawda ale cała wizja Boga jaka jest dziś znana chrześcijanom to wytwór kościoła i takich jak Franciszek. Wiem że dostanę dziesiątki łapek w dół, ale niestety, ten kto uważa inaczej nie zna swojej wiary i nigdy jej nie zgłębił, skąd pochodzi i jak powstała. Opracowań… Czytaj więcej »

888
Gość
888

Faktycznie gość albo naiwny albo nie kumaty. Papież nawołuje do przyjmowania muzułman a nie Ukraińców. Ukraińców, Wietnamczyków, Chińczyków… to oni wszyscy: Papież, KE, Soros i jego banda, mają daleko … gdzieś. A to z tego prostego powodu że za nimi nie idą petrodolary z Arabii Saudyjskiej i innych bogatych państw.… Czytaj więcej »

easyrider
Gość

@888 Marek Majewski Ale Terlikowski? K… coś z nim się stało. Przewerbowali go? Przeprogramowali mu mózg? Coś go opętało?

888
Gość
888

@easyrider
Najwyraźniej coś go opętało. Ja zawszę w takich sytuacjach doszukuję się działającego cuda pieniądza. Choć w jego przypadku ciężko nawet to mu przypisać.

Królowa Bona
Gość
Królowa Bona

Jak niewiadomo o co chodzi .To Napewno chodzi o pieniądze!! Słowo święte na środę!

aqw
Gość

@easyrider Od kilku lat podejrzewam Terlikowskiego o bycie śpiochem czy kretem. Nie wierzę w to że jest zwyczajnie głupi.

myślący
Gość
myślący

po prostu jesteś naiwny i wierzysz w niezależnych, dziennikarzy publicystów itd. podczas gdy w 99% są to ludzie biorący wynagrodzenie od swoich pracodawców i piszący teksty na zamówienie mocodawców (w tym przypadku legalnej władzy KrK – który to KrK obecnie został już przejęty przez komunistów)

myślący
Gość
myślący

nihil novi – Terlik ma wielodzietną rodzinę na utrzymaniu, a wynagrodzenie dostaje od i za wsparcie katolickiej feudalnej utopii; zawsze będzie gadał to, co katolicka władza hierarchiczna nakaże

przeraza
Gość

już dawno temu uważałam, że temu człowiekowi coś uciska mózg (może źle dobrane okulary), teraz moja diagnoza się potwierdza

gvvfgf
Gość

zamknij gembe debilu
jestes gruby i brzydki, to ciebe muzle nie omacajom
polki beda muszec placic z twoje dziecinne poglady

Obywatelka Ziemi
Gość

Bardzo ladne, bardzo. Tyle milosci, wspolczucia, checi pomocy.
Rozumiem, ze przyjmuje do siebie rodzine uchodzcow, bedzie za nich odpowiedzialny prawnie i finansowo dopuki sie nie zintegruja, nauczy polskiego, znajdzie prace ect. ?
smile

Violanta
Gość
Violanta

Terlikowski zwiedziony przez antychrysta.

michnikuremek
Gość

A może przez pieniądze z Zatoki Perskiej?

andreas
Gość
andreas

To juz Terlikowski zrezygnowal z uswiadamiania seksualnego?

Marcin Opus
Gość

@andreas
Teraz uchodźcy (hi hi hi) będą go uświadamiać.

Kris11
Gość
Kris11

To zwykły bubek, bohater gó….nej. Chłopie, jedż z misją pomocy i nawracania do Afganistanu czy Syrii i udowodnij jakim to dobrym katolikiem jesteś.

janek
Gość
janek

TERLIKOWSKI ODLECIAŁ

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko

Terlikowski to ma chyba jakąś schizofrenie. Raz walczy o nienarodzone dzieci, a raz chce przyjmować uchodzców, którzy będą się wysadzać.

allahuj
Gość

od dawna uważałem że to idiota, teraz kolejny raz mam dowód że się nie myliłem.
Taki Terlikowski do piet nie dorasta np o. Burzyńskiemu.

Archer
Gość

Alez moi drodzy Forumowicze. Przeciez Papiez Franciszek ma zupelna racje. Wystarczy popatrzec na to jak dziala a nie tylko sluchac tego, co mowi. Mowi on na uzytek eurolewactwa, bo gdyby nie mowil to co mowi, to zydomasoneria zgasilaby go jak gromnice. A jak dziala? Ano tak, ze do tej pory… Czytaj więcej »

spisek
Gość
spisek

„głośno chwalmy”?
Dwulicowość nic dobrego nie przyniesie.
Trzeba zło nazywać złem, nikt tego za nas nie zrobi.
Własną matkę byś sprzedał za miskę soczewicy?

Archer
Gość

Wlasna matke to moze nie, spisek, ale polityka to jednak sztuka udawania i kompromisu i tego nic nie zmieni. W latach ’70 zachodnia Europa, a zwlaszcza Francja, glosno chwalila komunizm, ale u siebie go nie wprowadzala. Im komunizm potrzebny byl na wschodzie, gdzie Ruscy trzymali spora czesc Niemiec za pysk… Czytaj więcej »

ania
Gość
ania

Sorry, ale dałam ci minus za niewiedzę o komunizmie we Francji w latach 70-tych i szerzenie tu dezinformacji, myślę że nieświadomie. Otóż Francja tamtych czasów to nie tylko lewicowi intelektualiści, którzy opanowywali umysły ludzi, ale także, niestety, jak najbardziej praktyczne komunistyczne rozwiązania gospodarcze: Stanisław Michalkiewicz co jakiś czas przypomina jak… Czytaj więcej »

Archer
Gość

Nie ma problemu, Aniu. jeden minus gorszy niz nic. Znam ten przyklad powtarzany czesto przez pana S. Michalkiewicza i odpowiem na to, ze sam fakt niszczenia nadmiarowych zbiorow (bo tyczylo sie to nie tylko winogron – o czym pan Michalkiewicz juz nie wspomina), czy jaszcze pare innych zjawisk rodem wprost… Czytaj więcej »

myślący
Gość
myślący

nie bierzesz jednego pod uwagę – wykończenie krajów starej unii poprzez wykreowanie wszelkimi metodami jak największej ilości niepracujących pasożytów, to zaplanowana z góry robota tamtejszych komunistów, którzy są już wszędzie i rządzą (postNRDowska komunistka Merkel jest tu najlepszym jawnym przykładem); komuniści od zawsze i wszędzie dążą do zniszczenia systemu i… Czytaj więcej »

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Ci imigranci w ogóle nie chcą być w Polsce, więc lewakom z niemiec / ue i ich agentom z po, n, kod chodzi o to by zrobić u nas syf jak w Calais gdzie większość najeźdźców chce do UK
T. Terlikowski sam się pogubił

Irene
Gość
Irene

@Mr.??
Nie wszyscy nie chca, juz bylo pisane, ze czesc radykalow zrobi wszystko aby agarnac planete dla alacha, bez wzgledu na to czy obszar przejmowany roznymi sposobami nazywa sie Polska, czy nie.

test24
Gość
test24

Ja do Ukraińców nic nie mam. Pracują, uczą się języka, są względnie grzeczni. Ale czemu mielibyśmy im pomóc sprowadzać tu swoje rodziny? Jak chcą tu żyć ze swoja rodziną, to niech sobie sprowadzają i żyją za swoje. Czemu mieliby być uprzywilejowaną grupą w Polsce?

myślący
Gość
myślący

musisz po prostu zrozumieć, że tak od dziesiątek lat działa komunistyczny niezawszeujawniany „marsz przez kraje i instytucje”; komuniści – tak, tak w PISie też ich pełno – opanowali i dalej opanowują wszelkie władze, grupy instytucje wpływu i „niszczą niekomunistyczny system”; a nic tak nie niszczy sprawności państwa narodowego, jak kreowanie… Czytaj więcej »