Małżeństwo w islamie nie jest sakramentem a kontraktem, kobieta może co najwyżej zawrzeć w kontrakcie małżeńskim przepisy na wypadek rozwodu.

Islam kosztem kobiet uprzywilejowuje mężczyzn mających możliwość łatwego rozwodu. Muzułmanin może rozwieść się poprzez trzykrotne poinformowanie żony że jest porzucona przy obecności dwu świadków mężczyzn (bez podania przyczyn). Muzułmanka nie może się rozwieść, może co najwyżej poprosić męża o rozwód. Islam daje muzułmanom możliwość poligamii i dziedziczenia większych spadków (kobieta może odziedziczyć tylko połowę tego co mężczyzna).

W świecie muzułmańskim żona jest własnością męża, ma obowiązek świadczeń seksualny, od męża może spodziewać się tylko utrzymania. Kobiety w świecie islamu są dane mężczyznom na własność dla przyjemności. Islam uprzedmiotowia kobiety w relacji z mężczyznami. Pozycje kobiet jest określona tym do jakiego mężczyzny należą (muzułmanki są czyimiś córkami albo żonami).

W islamie kobiety są dyskryminowane również tym że mężczyzna może mieć cztery żony a kobieta tylko jednego męża. Muzułmanka nie może poślubić nie muzułmanina (muzułmanin może poślubić chrześcijankę lub żydówkę), dzieci ze związku muzułmanina i niewiernej wychowywane są w islamie a nie religii matki. Prawa rodzicielskie mają tylko ojcowie, po rozwodzie dzieci zostają przy ojcach. Islam zmusza kobiety do noszenia dyskryminującego ubioru, fundamentaliści islamscy nakazują kobietom noszenie burek. Zakryte ciało i twarz (głównie w Arabii Saudyjskiej i Iranie) pozwala kobietom na pracę w męskich zawodach, chroni przed napastowaniem seksualnym. Im muzułmanka jest bardziej wykształcona tym dyskryminacja kobiet w świecie islamu jest dla niej cięższa. Droga kariery jest w świecie muzułmańskim jest zamknięta dla kobiet, muzułmankom trudno jest porzucić narzucone im role społeczne.

Jan Bodakowski

6
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
nathMaliKarolina Kozkakolagengtgf Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karolina Kozka
Gość
Karolina Kozka

Wspólczuje tym biednym kobietom, to kobiety powinny mieć więcej przywilijow, my rodzimy mężczyzn. Osobiście za*ebalabym każdego „faceta” muzułmana, zyda,hindusa…(w cudzyslowie, bo to ścierwa i śmieci a nie faceci)poluje na nich, obrzydle gnidy. W Polsce i tak nie zapanujecie, nie ma takiej opcji, smierdzace patałachy!!! Tfu!

Karolina Kozka
Gość
Karolina Kozka

Pluje * nie poluje razz jeszcze!

gtgf
Gość
gtgf
kolagen
Gość

Quality articles is the secret to be a focus for the visitors
to go to see the web site, that’s what this web page is providing.

nath
Gość
nath

wreszcie coś normalnego ! Ludzie kochani kiedy otrząśniecie się z nawtykanych przez media herezji ? Naprawdę istnieją prawdziwe , szczere zródła , z których można się wiele dowiedzieć jeżeli oczywiście ktoś jest szczerze zainteresowany wiedzą o islamie ! Naturalnie nie polecam wyrwanych z kontekstu interpretacji KORANU , ponieważ znajdziecie zapewne… Czytaj więcej »

Mali
Gość
Mali

Większej bzdury niz ten artykuł na życiu nie czytałam. Czy autor tematu w ogóle ma jakiekolwiek pojęcie o islamie? Watpię. I przez takie szerzenie wypaczonych poglądów Polacy wciąż na tym tle pozostają kompletnymi laikami. Zacznijmy od tego, ze w islamie zarówno kobieta jak i mężczyzna ma prawo do rozwodu, ale… Czytaj więcej »