Kobiety w islamie

Małżeństwo w islamie nie jest sakramentem a kontraktem, kobieta może co najwyżej zawrzeć w kontrakcie małżeńskim przepisy na wypadek rozwodu.

Islam kosztem kobiet uprzywilejowuje mężczyzn mających możliwość łatwego rozwodu. Muzułmanin może rozwieść się poprzez trzykrotne poinformowanie żony że jest porzucona przy obecności dwu świadków mężczyzn (bez podania przyczyn). Muzułmanka nie może się rozwieść, może co najwyżej poprosić męża o rozwód. Islam daje muzułmanom możliwość poligamii i dziedziczenia większych spadków (kobieta może odziedziczyć tylko połowę tego co mężczyzna).

W świecie muzułmańskim żona jest własnością męża, ma obowiązek świadczeń seksualny, od męża może spodziewać się tylko utrzymania. Kobiety w świecie islamu są dane mężczyznom na własność dla przyjemności. Islam uprzedmiotowia kobiety w relacji z mężczyznami. Pozycje kobiet jest określona tym do jakiego mężczyzny należą (muzułmanki są czyimiś córkami albo żonami).

W islamie kobiety są dyskryminowane również tym że mężczyzna może mieć cztery żony a kobieta tylko jednego męża. Muzułmanka nie może poślubić nie muzułmanina (muzułmanin może poślubić chrześcijankę lub żydówkę), dzieci ze związku muzułmanina i niewiernej wychowywane są w islamie a nie religii matki. Prawa rodzicielskie mają tylko ojcowie, po rozwodzie dzieci zostają przy ojcach. Islam zmusza kobiety do noszenia dyskryminującego ubioru, fundamentaliści islamscy nakazują kobietom noszenie burek. Zakryte ciało i twarz (głównie w Arabii Saudyjskiej i Iranie) pozwala kobietom na pracę w męskich zawodach, chroni przed napastowaniem seksualnym. Im muzułmanka jest bardziej wykształcona tym dyskryminacja kobiet w świecie islamu jest dla niej cięższa. Droga kariery jest w świecie muzułmańskim jest zamknięta dla kobiet, muzułmankom trudno jest porzucić narzucone im role społeczne.

Jan Bodakowski

6 komentarz do “Kobiety w islamie

 1. Wspólczuje tym biednym kobietom, to kobiety powinny mieć więcej przywilijow, my rodzimy mężczyzn. Osobiście za*ebalabym każdego „faceta” muzułmana, zyda,hindusa…(w cudzyslowie, bo to ścierwa i śmieci a nie faceci)poluje na nich, obrzydle gnidy. W Polsce i tak nie zapanujecie, nie ma takiej opcji, smierdzace patałachy!!! Tfu!

 2. Większej bzdury niz ten artykuł na życiu nie czytałam. Czy autor tematu w ogóle ma jakiekolwiek pojęcie o islamie? Watpię. I przez takie szerzenie wypaczonych poglądów Polacy wciąż na tym tle pozostają kompletnymi laikami.
  Zacznijmy od tego, ze w islamie zarówno kobieta jak i mężczyzna ma prawo do rozwodu, ale musi być ku temu poważna przyczyna, a nie takie widzimisie. Poza tym, jesli mężczyzna rozwodzi sie z kobietą musi to zrobić w sposób kulturalny i nie moze pozostawić jej bez środków do życia. Po rozwodzie ma jeszcze przez rok czasu zapewniać byłej żonie mieszkanie i środki finansowe niezbędne do życia jesli kobieta nie jest w stanie utrzymać sie sama.
  W islamie kobieta ma prawo do pracy zarobkowej jesli ma taką ochotę, a zarobione przez nią pieniądze są tylko i wyłącznie jej własnością. Natomiast to mąż ma zarabiać na dom i rodzine i w żaden sposób nie moze zmuszać zony do podjęcia pracy jesli ona tego nie chce.
  Mąż ma obowiązek szanować żonę tak samo jak szanuje swoją matkę. Tak samo jak żona powinna szanować męża. Najważniejsze w małżeństwie jest, aby oboje dbali o harmonię w swoim związku, oboje starali sie przypodobać sobie wzajemnie. Dlatego tez obowiązkiem kobiety jest dbać o siebie, nie tylko o ciało, tak aby wciąż pozostawała atrakcyjna dla męża.
  Poza tym nawet jesli rozwód jest dopuszczony w islamie to nie znaczy, ze jest dobrze widziany i tylko w naprawdę ważnych sytuacjach Ale podkreślę jeszcze raz- obie strony mają prawo do rozwodu i kobieta nie musi pytać męża o pozwolenie na rozwód.
  Proszę nie przeklamywac tej religii. A najważniejsze – prZestancie wierzyć w te bzdury przedstawiane w telewizji czy w prasie. Zaczerpcie wiedzy z pewnych źródeł. Zanim dacie sie otumanić tym herezjom.

  Ps. Talibowie wcale nie prezentują tego czym jest islam w rzeczywistości. To jest sekta. A cz w Polsce nie mamy sekt? I czy tylko dlatego ktoś katolików ocenia jak barbarzyńców. Czy w kościele katolickim nie mamy wypaczenia, a wsród samych chrześcijan nie ma mordów i przemocy?
  Zastanówcie sie nad tym zanim zaczniecie ufać telewizji i prasie.

 3. wreszcie coś normalnego !
  Ludzie kochani kiedy otrząśniecie się z nawtykanych przez media herezji ?
  Naprawdę istnieją prawdziwe , szczere zródła , z których można się wiele dowiedzieć jeżeli oczywiście ktoś jest szczerze zainteresowany wiedzą o islamie !
  Naturalnie nie polecam wyrwanych z kontekstu interpretacji KORANU , ponieważ znajdziecie zapewne upadlające wersety , podobnie jakbyście zaczęli drążyć wokół Biblii i nie znając jej wyłapywali tylko fragmenty – można znalezć naprawdę mocne ! I tu nietety my Katolicy święci nie jesteśmy !!!!
  Pamiętajcie w każdym miejscu na świecie są negatywne i pozytywne charaktery !!!!!
  I doprawdy nie mylcie odłamów islamu z islamem !

Dodaj komentarz