Materiał promocyjny wydarzenia fot. Facebook

Dziś w największych polskich miastach odbyły się marsze środowisk lewicowych – uczestnicy protestowali przeciw ksenofobii i rasizmowi. Organizatorami m.in Partia Zieloni, Razem, Nowoczesna i Platforma Obywatelska.

„Marzę, żeby w Katowicach chłopaki mogły iść za rękę i sobie okazywać uczucia nie bojąc się, że ktoś ich pobije. Marzę o Polsce, która będzie przyjmowała uchodźców” – mówi posłanka Monika Rosa z Nowoczesnej w rozmowie z portalem „Silesion”, która uczestniczyła w marszu w Katowicach.

Protestujący są przeciwni kolejnym atakom na tle rasistowskim w Polsce. Ich zdaniem rząd PiS zamknął i tak ledwo uchylone granice przed uchodźcami i tym samym łamie wszystkie normy pomoc humanitarnej.

„Protestujemy, ponieważ przemoc wobec obcokrajowców w naszym kraju wciąż rośnie, a państwo polskie wciąż łamie konwencje międzynarodowe ws. uchodźców” – komentował Marcin Czerwiński z Koalicji Wrocław Wita Uchodźców, który przemawiał na wydarzeniu we Wrocławiu.

“Musimy stanąć w obronie obcokrajowców, którzy są obrażani, zastraszani oraz bici.” – wyjaśniał Wojciech Browarny z partii Razem.

Podobne marsze odbyły się w Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Radomiu czy Toruniu.

95
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
40 Comment threads
55 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
53 Comment authors
ArmariaKrzysiek z AustraliiV73PgUpYamato Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o