Walczył przeciwko Państwu Islamskiemu i zginął – teraz jego dziewczyna jest nękana
W Syrii zginął Brytyjczyk walczący u boku Kurdów przeciwko Państwu Islamskiemu. W mediach został okrzyknięty bohaterem – nie wszystkim się to podoba. Dziewczyna nieżyjącego już Konstandinosa Scurfielda dostaje pogróżki na Facebooku i jest zastraszana na ulicy.
Pochodzący z Barnsley mężczyzna zginął mając 25 lat u boku kurdyjskich sił oporu w północno-wschodniej Syrii na początku tego tygodnia. Uważa się, że zginął podczas ataku moździerzowego blisko miasta Al-Hasaka.
23 letnia Jemma Weston dostaje pogróżki na swoim prywatnym koncie na Facebooku, a także na ulicy pada ofiarą mowy nienawiści. Wszystko zaczęło się od opisania przez media związku Pani Weston z Scurfieldem. Mężczyzna w Wielkiej Brytanii opisywany jest jako bohater.
Kobieta w rozmowie z dziennikiem Telegraph przyznaje, że obawia się ataków na jej osobę. W okolicy gdzie mieszkam jest wiele osób, które są zadowolone z jego śmierci – mówi.
Jemma Weston otrzymuje także wiadomości na Facebooku z pytaniami, czy to, aby na pewno ona jest tą dziewczyną poległego w Syrii żołnierza. – Relacjonuje, że stara się nie odpowiadać na te wiadomości.
Para poznała się na uniwersytecie w Nottingham, gdzie oboje zapisali się na kurs sztuk scenicznych.
Ojciec tragicznie zmarłego mężczyzny to archeolog, a matka początkujący pisarz – są dumni z syna, że miał odwagę przeciwstawić się reżimowi ISIS.
Jak informuje opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, w walce przeciwko dżihadystom zginęła również obywatelka Niemiec w wieku około 20 lat w północno-wschodniej Syrii, w rejonie miejscowości Tall Tamer.
źródło: telegraph.co.uk
Sledzic po IP i deportacja.
A po co deportacja ? kule w łeb skurwysynom !
Nie ma tam nikogo, kto by wziął tę dziewczynę pod ochronę?
tylko po co ?
Nie rozumiem pytania. Jak to po co? PO to, żeby mogła wyjść na ulicę pewna, że nikt jej maczetą nie zacznie „multikulturalizować”.
Muzułmanie podobno są pokojowo nastawieni
To prawdziwe bohaterstwo nękać bezbronną kobietę
Tak. Jest to także wyraz umiłowania pokoju i poszanowania praw kobiet w islamie.