foto: pixabay.com

W Warszawie ruszył głośny proces dotyczący ukraińskiej nastolatki, która podczas nauki w gimnazjum zetknęła się z radykalną grupą muzułmanów i przeszła na islam. Maria R. zerwała kontakt z rodzicami i została umieszczona w pogotowiu opiekuńczym. Pomocy prawnej rodzinie udzielił Instytut Ordo Iuris.

Oksana i Wiktor R. to znani na Ukrainie muzycy, którzy przenieśli się do Polski. Ich córka rozpoczęła naukę w gimnazjum. Podczas dodatkowych zajęć teatralnych, na które chodziła nawiązała kontakt z osobami związanymi z Ośrodkiem Kultury Muzułmańskiej. Wpływ radykalnej grupy muzułmańskiej spowodował, że dziewczyna przeszła na islam i zerwała więzi z rodzicami, którzy nie wyrazili zgody na jej konwersję. Co więcej, małoletnia fizycznie zaatakowała Oksanę i Wiktora. Następnie Maria trafiła do pogotowia opiekuńczego. Oprócz tego, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która rzekomo wspiera dziewczynę, wystąpiła o wgląd w jej sytuację rodzinną. Po tym jak Maria zaczęła uczęszczać na terapię do Fundacji oskarżyła rodziców o przemoc „fizyczną i psychiczną”. Małżeństwu grozi teraz ograniczenie władzy rodzicielskiej.

Na dzisiejszej rozprawie w imieniu małoletniej stawiło się troje prawników wnoszących o uznanie jej za stronę postępowania. Reprezentujący rodziców mec. Maciej Kryczka z Ordo Iuris wniósł o oddalenie tego wniosku. W sprawach o ograniczenie władzy rodzicielskiej dziecko nie jest bowiem stroną, a o jego dobro dba sam sąd zobowiązany do jego wysłuchania. Po wymianie argumentacji sąd przyznał rację prawnikom Ordo Iuris reprezentującym rodziców. Z uwagi na to, że postanowienie podlega zaskarżeniu, sprawa została odroczona.

Następna rozprawa odbędzie się 26 lutego 2019 r. Instytut Ordo Iuris będzie na bieżąco informował o przebiegu sprawy. „Dzisiaj potwierdziła się teza, że radykalna zmiana dziewczynki wspierana jest nie tylko przez skrajną religijną grupę, ale także przez prawników, którzy pojawili się na rozprawie. To oni podjęli działania, które spowodowały odroczenie postępowania. Moim zdaniem, będą dążyli do spowolnienia postępowania, tak aby wydłużyć je do czasu osiągnięcia przez dziewczynkę pełnoletniości. Wtedy sąd po prostu umorzy postępowanie” – komentuje sprawę mec. Maciej Kryczka.

Oksanę i Wiktora R. reprezentują mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Maciej Kryczka z Ordo Iuris.

Pierwszy artykuł informujący o tej sprawie pojawił się na łamach naszego portalu tytułem: „W Warszawie islamska indoktrynacja? Ukrainka w sidłach islamu”.

źródło: ordoiuris.pl

32
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
TOMASZ maszwróg UBogaconych z POWierMałgorzataIngwar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
szokman
Gość
szokman

Rozwiązanie jest proste : żadnego chorego islamu i zero Ukraińców . Ta mieszanka nie zwiastuje Polsce nic dobrego jak widać. Zdelegalizować patologie zwaną islamem to pierwsza zasadnicza dobra zmiana ku zapewnieniu bezpieczeństwa nie tylko w Polsce ale i w całej Europie. Kto jest za??

homonto
Gość
homonto

Monokulturowe narody z marginalnymi, nieprzekraczającymi promila mniejszościami – oto sposób na sukces. Niestety w Polsce mamy już lekko 15% ludności napływowej i ta liczba rośnie w zastraszającym tempie, ba, zgodnie z oficjalnymi danymi najszybciej na świecie! Mało kto wie, że w tej chwili żaden kraj nie przyjmuje tylko imigrantów co… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

homonto, Komuś bardzo się spieszy by zniszczyć NASZ! kraj. Jak przyjmą tych Hindusów (aż muszę napisać co to za rasa. Na ich posterunek policji przyniósł Hindus głowę małżonki w reklamówce. Tacy to Azjaci przez wielu zachwalani. Taka sama dzicz jak z Afryki) Filipińczyków i masę innych to po nas! Dzicz… Czytaj więcej »

dobra rada
Gość
dobra rada

Ludzie…. przecież rząd mówi, że dążą do tego, żeby dogonić zachód.
Więc o co chodzi?

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

dobra rada, O to chodzi, że NIE! tak miało być. Gdyby ludzi wiedzieli jak podle zostaną oszukani, to czy na nich by głosowali? O to chodzi, że chcą nowym osadnikom z dalekich lądów dać wyjątkowe przywileje kosztem Polaków. O to też chodzi, że chcą im dawać szybko obywatelstwo polskie(!) nie… Czytaj więcej »

banita
Gość
banita

Żydom, dlatego wcisnęli swoich i obudzili śpiochów: Dudę, który ułatwił odsunięcie nieustępliwej Beaty i obsadzenie Morawieckiego, a ten już zamienił resztę niewygodnych i mamy takiego żyda Glińskiego. równocześnie przysłał mosad swych mundurowych jak Daniels. Bo tak naprawdę jaką rolę ten byk zabójca pełni? Przecież nie reprezentacyjną, ta rola należy do… Czytaj więcej »

kirgizja
Gość
kirgizja

A co nazywasz „sukcesem”? I czy jesteś w stanie wymienić jakieś kraje „monokulturowe, z nieprzekraczającymi promila mniejszościami”, które odniosły ten sukces?

banita
Gość
banita

Wszystko zależy od tego z jakiego kraju są przybysze. Na przykład dawni przybysze z Holandii, Szwecji, czy nawet Grecji zostali wchłonięci przez polskie zwyczaje i stali się jednymi z nas. Natomiast o wiele dłuższa w stuleciach liczone przygarnięcie żydów nie dokonało niczego. Żydzi stworzyli równoległą narodowość przywłaszczyli bądź wyłudzili dobra… Czytaj więcej »

Ingwar
Gość
Ingwar

Dołącz do dyskusji…Proszę bardzo: Japonia i Korea Południowa.

Wasztomasz
Użytkownik

Nie

WieR
Użytkownik

Trzeba unikać gówna bo zawsze się coś przyklei . Dlatego ściąganie do nas szamba
spowoduje więcej zagrożeń.

Saxon
Gość
Saxon

Podziękuj zdrajcom z PiSu

Thomas
Gość
Thomas

Podepnę się tutaj z tą wiadomością. Został zdymisjonowany wiceminister Paweł Chorąży za swoje skandaliczne i proimigracyjne wypowiedzi w Klubie Jagiellońskim i TVP, szczególnie oburzające były jego wypowiedzi o repatriantach których według Chorążego nie opłaca się sprowadzać. Jak pisze WP premier był podobno wściekły. Trzeba jednak mieć na uwadze że zbliżają… Czytaj więcej »

WieR
Użytkownik

Thomas Tak premier był wściekły że ludzie się wqrwili na to co rząd robi.
Poświęcili pionka, żeby wyciszyć temat a 10 mln Filipińczyków już
nam chcą zafundować.Puszczają próbne balony i jak społeczeństwo ostro
nie zareaguje to po cichu rozwalają Polskę.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Nawiązała kontakt z radykalną grupą muzułmańską w Warszawie? Ręce więdną, tyle się nasz rząd ogadał że jesteśmy bezpieczni. Będą następnych radykalizować tak jak robią to np. w Anglii. Czemu nie mówiło się u nas np. o uwięzieniu Tommiego Robinsona, wszyscy powinniśmy usłyszeć co ma do powiedzenia i czemu próbują niektórym… Czytaj więcej »

Saxon
Gość
Saxon

Dla pocieszenia dodam że w Europie budowane są nowe meczety (w Polsce też) za to Chińczycy masowo zamykają te budy dla psycholi.

iglo
Gość
iglo

Chińczycy zamykają też kościoły chrześcijańskie, więc nie zachwalaj, bo komuna to takie same gówno jak Islam.

Daniel
Gość
Daniel

A wystarczy ustawa o zakazie propagowania islamu, zdelegalizowaniu go u nas i przede wszystkim uznania go za „religię” nienawiści. Ale czy w Polsce są tacy mądrzy ludzie ,którzy na to wpadną? Gadać to każdy może potrzebne są czyny.

Kasia
Gość
Kasia

Mam nadzieję, że nie dadzą jej zawiasów, tylko najwyższy wymiar kary. I młody wiek nie jest żadnym czynnikiem łagodzącym! W jej przypadku nie ma żadnych czynników łagodzących!

koala_k
Użytkownik

Powinni wszystkich odesłać zainteresowanych na Ukrainę.

jura
Gość

wydalić na ukrainę !

lolo ktory jeszcze pisze
Użytkownik

A mnie interesuje czy za uszkodzeniami sprzętu rolniczego (śruby w kukurydzy uszkadzające kombajny) nie stoją interesy ukraińskie. Bo ewidentnie jest to działanie na szkodę polskich rolników. Można walczyć nie tylko przy pomocy karabinów…

Ps
Nie znaczy to, że indoktrynację islamską uważam za dobrą. Nawet jak dotyczy to Ukraińców.

Rumcajs >C*
Gość
Rumcajs >C*

Rozwiązanie problemu imigrantow w Polsce przy obecnej sytuacji politycznej jest nie możliwe.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Rumcajs +>C*,
Niemożliwe jest otworzenie parasolki w doopie. Cała reszta jest możliwa. Nieważne jakimi środkami i metodami gdy chodzi o dobro państwa, narodu – zwłaszcza jeśli chcemy jako naród przetrwać! Ten problem jest do rozwiązania i NALEŻY! go rozwiązać bez strat dla Polski i Polaków z samymi korzyściami.

myślący
Gość
myślący

biznes imigracyjny jest bardzo szerokim, prężnym i wysoce dochodowym sektorem , działającym w POPISlandii świetnie, bardzo szybko się on rozwija i oplata swoją siecią wiele instytucji państwowych i samorządowych; każdy dzień, w którym jak dotąd zgodnie z jasnymi wyjaśnieniami prezydenta dudusia POPISlandia nie prowadzi żadnych działań antyimigracyjnych to dzień rozwoju… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

Teraz jest czas by okazalo sie ilu w Polsce mamy prawdziwych mezczyzn, ktorzy ochoczo beda walczyc o swoj kraj i rodzine.. Ja znam jednego ale mieszka na Wegrzech..

Małgorzata
Gość
Małgorzata

PIS straci głosy wyborców, taka polityka otwartych drzwi nie da im wygranej.Mój głos już stracili.

Waldek
Gość
Waldek

Jakiej „radykalnej”?? Nie ma czegoś takiego jak radykalny islam!

kaa555
Gość
kaa555

To nas nie dotyczy, chodzi o ukraińców, należy pisać o tym w ich mediach!

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

kaa555, Dotyczy bo chodzi o białą nastolatkę, którą zmanipulowano, otumaniono i podstępnie zrobiono z niej muzułmankę. To jasno pokazuje, jak ta dzicz już otwarcie działa przeciw białym ludziom w NASZYM! kraju. Chcesz zapytać czy uważam Ukraińców za naszego wroga. Ależ tak! To nie nasi przyjaciele co udowodnili na Wołyniu, ale… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

kaa555,
Ps. Rzecz dotyczy BIAŁEGO! dziecka w Anglii. Wbrew pozorom nas też to dotyczy. Obejrzyj uważnie i pomyśl (yt) „Musisz to wiedzieć. Znikają ludzie czy służby milczą o licznych uprowadzeniach?”

wróg UBogaconych z PO
Gość
wróg UBogaconych z PO

Rozwiązanie jest jeszcze prostsze: zakaz islamu a rozpowszechnianie koranu i propagowanie islamu karać więzieniem. Tak tamo jak karze się terroryzm.