„Proszę nas proislamsko nie agitować”. Posłanka Pawłowicz pisze do kard. Nycza

„Proszę nas, Księże Kardynale, proislamsko nie agitować i nie zawstydzać nieprzyjmowaniem uchodźców, czytaj: Chrystusa.” – pisze do kard. Kazimierza Nycza posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz.

„Zrównanie Chrystusa z obecnym uchodźcą islamskim, migrantem terroryzującym goszczące go miejsce jest – myślę – nadużyciem wobec naszej wiary i wobec nas.” – napisała na portali wPolityce posłanka Krystyna Pawłowicz dodając: „Proszę nas, Księże Kardynale, proislamsko nie agitować i nie zawstydzać nieprzyjmowaniem uchodźców, czytaj: Chrystusa.”

Zdaniem posłanki PiS „pierwszym religijnym celem tych 'gości’ jest nawracanie innowierców na islam, często przez zastraszanie i terror”.

Dalej przekonuje, że „Chrystus nie nauczał islamu, nie był muzułmaninem, ani 'uchodźcą’ czy 'migrantem’ w obecnym groźnym i odpychającym znaczeniu i we wrogim dla chrześcijaństwa obecnym kontekście historycznym”. Posłanka przypomina też pierwsze przykazanie Dekalogu: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”.

Posłanka kończy swój tekst stwierdzeniem, że dzisiaj „bronimy Polskę przed naporem bezbożnych nurtów lewackich i będziemy bronić przed antychrześcijańską agresją islamu.

wpolityce.pl

Dodaj komentarz