Wczorajsze ataki w Brukseli i Londynie potraktowane przez władze jako akty terroryzmu

Chwilę po godzinie 21 pojawiła się informacja o ataku w centrum Brukseli – sprawca został postrzelony i zmarł w szpitalu. Niedługo potem przed londyńskim Pałacem Buckingham doszło do kolejnego ataku na policjantów. Oba zdarzenia potraktowano jako akty terroryzmu.

Pierwszy atak miał miejsce w stolicy Belgii, 30-letni Somalijczyk uzbrojony w maczetę zaatakował i ranił dwóch żołnierzy z patrolu wojskowego w centrum miasta. Podczas ataku wykrzykiwał „Allah Akbar”. Został postrzelony i zmarł. Władze Belgii uznały zdarzenie jako „akt terroryzmu”.

Drugi atak nastąpił w Londynie, 26-letni mężczyzna w piątek wieczorem podjechał w okolice Pałacu Buckingham i wysiadł z samochodu przy stojącym tam radiowozie. W trakcie aresztowania zaatakował policjantów, dwóch niegroźnie ranił. Trafił do aresztu, o zatrzymanym niewiele się mówi, jednak tutaj również władze uznały to jako „akt terroryzmu”.

Tego samego wieczoru miał również miejsce trzeci atak w Paryżu. W tym przypadku mężczyzna rzucił koktajlem Mołotowa w tłum ludzi w pobliżu stacji metra Barbes. Został zatrzymany i aresztowany. Władze nie podają żadnych informacji.

Czy teraz na Zachodzie takie ataki będą codziennością?

28 komentarz do “Wczorajsze ataki w Brukseli i Londynie potraktowane przez władze jako akty terroryzmu

 1. No to tradycyjnie:
  Kto za PIS i tym samym przeciw islamskim imigrantom, zamachom, gwałtom, bandytyzmowi – zielona łapka.
  Kto za PO, Nowoczesną, PSL a tym samym za zalewem Polski muzułmańskim szambem, małymi incydentami w których giną lub tracą zdrowie zwykli ludzie a do których trzeba się będzie przyzwyczaić – czerwona łapka !

  1. @888 Marek Majewski Bez znaczenia jak sobie europedalstwo zakwalifikuje takie zabawy czarno-beżowych. Czy ktoś to nazwie terroryzmem, czy incydentem nie zmienia istoty rzeczy. Obcy, na naszej ziemi gwałcą nasze prawo, tradycję, religię. Każdy normalny człowiek to widzi i wie do czego dążą proberlińskie marionetki z PO-nowczesnego-smrodziarstwa.

   1. A co takiego niby mają w programach te małe partie? Razem, która chce wprowadzić pedofilię do szkół? Korwin, który zakłada już chyba z 3 partię i palnie od czasu do czasu jakąś głupotę, by wzbudzić kontrowersje i wyjść na czubka? Kukiz ’15, która nawet nie ma programu, poza JOW-ami i nie wiadomo, o co im właściwie chodzi? A może .Nowoczesną, która de facto jest PO, tylko pod inną nazwą i zrobić z Polski kolonię na wzór tych, które zrobiły w Afryce zachodnie imperia w czasach Wielkich Odkryć Geograficznych?

  2. Powiedzieć by się chciało – zwykła szara codzienność w europejskich krajach.
   Ale nie można przyzwyczajać się do bylejakości a zwłaszcza do terroru i chaosu. Beżowe kozosmrody islamskie nie mogą niszczyć naszych wzorców życia i wprowadzać buszmeńskie bezprawie szariatu mad

   1. @PJJ Nie takie są WARTOŚCI I TRADYCJA zwykłej szarej codzienności w europejskich krajach jak i jej rdzennej ludności. To przyszło wraz z nielegalnymi, agresywnymi i przestępczymi plemionami z obcego lądu, od wieków nam wrogimi. Jakim prawem pozwolono na to bezprawie ja się grzecznie pytam!

   1. @Ola Póki co to nikt inny z polityków – poza Szydłową – nie powiedział wyraźnie, że nie wpuści do Polski ŻADNYCH „uchodźców”. Daj szansę innym, to zobaczysz jak szybko za własne pieniądze będziemy musieli tu budować obozy dla „inżynierów” w ramach unijnej „solidarności”.

    1. zdajesz sobie sprawe,ze obywatele ue mogą spokojnie się osiedlać w kazdym kraju Uni? i „nie wpuszczanie „uchodzców” to zasłona dymna dla publiczki? Bo każdego dnia może w Polsce osiedlać się każdy komu we Francji Belgii, Szwecji czy Niemczech zrobiło się za ciasno z liczna rodziną? Tutaj taniej, można pracować albo jak się nie chce pobierać zasiłek z Kraju Matki- tej europejskiej oczywiście. Można się ukryć, lub prowadzić dalszą ekspansje demograficzną ale przynajmniej pis jakiegoś procenta przez pewien czas nie wpuści no wow.

  3. Idę o skrzynkę mamrota,że jesteś zwolennikiem PiSu. Bardzo spłaszczyłeś temat. no cóż, jak nie stać Cię na dekoder , to jersteś zmuszony do oglądania jedynie słusznej TV. Powiem Ci w sekrecie,że większość Polaków i Po jest przeciwko agresji uchodżców wobec tubylców. A I nie każdy zwolennik Po nie kocha PiS dlatego,ze nie chce uchodzców. Jesteśmy tylko przeciwko uiwstecznianiu Polski w czasie. A muzułmnanów niech tam sobie (szlag trafi) . Co prawda nie pom chrześcijańsku to mówię, ale szczerze.

 2. jestem w szoku bo myślałam ,że będą jak zwykle kręcić ,że nie wiadomo kto to był a potem ,że miał papiery od psychiatry, a pewnie się nudził a ta butelka to upadła mu niechcący a miał ja przypadkiem a zresztą biali są rasistami itd itp……

 3. Czy takie ataki będą codziennością???
  To dopiero sie zaczyna, bedzie jazda i to ostra.
  Ciekawe co powiedza wtedy na to ubogacanie kulturowe
  makarony, aniele, timer-sraki, i inne moczymordy???

  Zapewne maja zapakowane walizki i gotowe bilety na dlugi urlop.
  Po zabawie jaka szykuje sie w Europie, zakladam, ze pojawia sie
  za nascie lat ponownie w polityce ich dzieci i pod innym nazwiskiem
  beda walczyc po naszej stronie o demokracje i dalej robic kase
  na naszym nieszczesciu.

  Ot takie sobie kolo demokratycznej rzeczywistosci.

 4. Eee tam, od razu terroryzmu, to takie happeningi, incydenty byly, przeciez tlumaczyliscie juz ze Europejczycy maja sie do tego przyzwyczaic, niedlugo im to spowszednieje ….

 5. A brukselscy naganiacze na żołdzie nieświeżej makreli nadal udają że nie ma związku pomiędzy zamachami a relokacją żołnierzy wojsk inżynieryjno-sanitarnych. Budowa Europy bez państw pod nadzorem Berlina trwa w najlepsze.

Dodaj komentarz