fot. pixabay.com

Okazuje się, że szwedzkie miasto Växjö, które zgodziło się na muzułmańskie nawoływania do modlitwy z meczetu, wcześniej dwukrotne odmówiło kościołowi katolickiemu na dzwonienie dzwonami kościelnymi.

Kościół św. Michała znajdujący się 1,5 km od meczetu zwrócił się w przeszłości z prośbą o pozwolenie na dzwony kościelne, by w ten sposób przypominać wiernym o nabożeństwach. Ksiądz otrzymał dwukrotnie odpowiedź odmowną. Jako powód podano, że przeszkadzałoby to okolicznym mieszkańcom.

Kapłan kościoła, ks. Ingvar Fogelqvist, powiedział gaziecie „Smålandsposten”, że kościół posiada jeden mały dzwon, którego słychać tylko w najbliższej okolicy.

Teraz, gdy pobliski meczet otrzymał zezwolenie na wezwania do modlitwy w każdym tygodniu, ksiądz katolicki chce po raz trzeci wysłać wniosek o zezwolenie na bicie dzwonów kościelnych. „To kwestia sprawiedliwości” – powiedział ks. Fogelqvist.

Ksiądz dodał, że możliwość używania dzwonu „spowoduje, że katolicki kościół będzie trochę bardziej zauważalny w lokalnej społeczności.” Dodał jednocześnie, że jest gotów na długi proces uzyskiwania zezwolenia, jeśli taka będzie decyzja kościoła.

źródło: thelocal.se

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

60
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
15 Comment threads
45 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
OrkanbkkkkPOLAK NA ALASCE OBYWATEL USAbibuAnahu Yamito II Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o