fot. pixabay.com

Wydział Urbanistyki Miasta Helsinek odmówiły pozwolenia na przygotowanie terenu pod budowę wielkiego meczetu oraz oraz islamskiego centrum kultury w dzielnicy Hanasaari. Głównym powodem są niejasne źródła finansowania projektu.

Budową wielkiego meczetu wraz z centrum kultury zajmuje się islamska fundacja Oasis. Lokalne władze stolicy Finlandii odmawiają zgody na budowę meczetu głównie z braku konkretnych informacji o źródłach finansowania inwestycji.

„Zakres rozważanego projektu oraz otwarte pytania i niejasności wokół niego, a w szczególności: pochodzenie środków finansowych i ewentualne skutki z tym związane, nie stanowią mocnej podstawy do zatwierdzenia wniosku” – stwierdziły władze cytowane przez „Helsinki Times”.

Fundacja Oasis nie zamierza porzucić projektu budowy wielkiego meczetu. „Nie poddajemy się ani nie porzucamy projektu” – powiedziała w jednym z wywiadów Pia Jardi, przewodnicząca Fińskiego Związku Muzułmańskiego i kierownik projektu w Fundacji Oasis. Jardi dodała, że jeśli inwestycja nie dojdzie do skutku, rozważą budowę nawet w innym mieście.

Według informacji prasy fińskiej budowę wielkiego meczetu zamierzali sfinansować członkowie rodziny królewskiej Bahrajnu.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

22
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
10 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
europeaAnnageasyriderPiotrkaa555 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o