Komisja Europejska ma nowe pomysły na uchodźców. Narracja diametralnie się zmieniła

Komisja Europejska przedstawiła dziś nową propozycję w sprawie utworzenia nowego unijnego programu przesiedleń tzw. uchodźców. Narracja unijnych urzędników diametralnie się zmieniła.

Jeszcze do niedawna Komisja Europejska straszyła kraje które nie chciały przyjąć uchodźców karami. W Trybunale Sprawiedliwości znajduje się wniosek o ukaranie Polski i Węgier za ich nieprzyjęcie.

Po wygaśnięciu programu relokacji uchodźców, Komisja Europejska przyjmuje jednak nowy program w ramach którego w ciągu najbliższych dwóch lat do Europy miałoby zostać przeniesionych co najmniej 50 tys. osób „wymagających ochrony międzynarodowej”.

Dimitris Awramopulos wyjaśnił, ze program nie będzie już obligatoryjny dla państw członkowskich, a jest jedynie rekomendacją. Poprzez niego KE chce otworzyć legalne ścieżki dla uchodźców, chcących szukać schronienia w UE. Nowy program ma być zrealizowany do października 2019 r.

Czy Komisja Europejska będzie jeszcze próbować zmuszać Polskę do przyjmowania tzw. uchodźców?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

62 komentarz do “Komisja Europejska ma nowe pomysły na uchodźców. Narracja diametralnie się zmieniła

 1. To NIE JEST! żadna legalna ścieżka dla uchodźców, bo takich nie ma! Uchodźcami są w pierwszym bezpiecznym kraju – i NIE JEST! to żaden europejski kraj! To od samego początku najazdu na Europę nielegalnej dziczy PRZESTĘPSTWO! Tak samo jak i PRZESTĘPSTWEM jest prywatne zaproszenie Angeli M dla dziczy! Najlepszy program przesiedleń dla nielegalnych najeźdźców z obcego lądu to DEPORT AFRYKI DO AFRYKI na ich odwieczne i rodzinne tereny!

  1. Nie zapominac o „korytarzach humanitarnych ” ,ktorych to pomnysl narodzil sie w biskupich palacach ,co wcale nie oznacza ,ze trzeba od razu rzucac klatwe na Kosciol ,bo wlasnie od czasow stalinowskich pierwszy ksiadz zostal skazany w procesie politycznym na wiezienie …chodzi tu nat. o ks. Miedlara!

   1. @normalny Nie Ty o tym decydujesz co ja piszę. Skąd wiesz co kto zna? Może i powtarzam się – ale TO DLA UTRWALENIA, bo ileż to można tworzyć na ten sam temat? Czytasz to znaczy, że lubisz takie teksty jak moje razz

   2. @normalny
    Widzę że strasznie mądry jesteś, żeby nie powiedzieć mądry inaczej. A może jeszcze coś mądrego napiszesz?. Chętnie wszyscy to przeczytamy. Zrzędzić to każdy potrafi, niestety. Nie! pozdrawiam

 2. No to tradycyjnie.
  Kto wie że eurokomuniści mają swój plan wymieszania ras i wprowadzenia w Europie komunizmu opartego na neomarksiźmie – zielona łapka, kto myśli że kryzys migracyjny rozejdzie się po kościach i wszystko będzie tak jak dawniej – czerwona łapka
  Pozdrawiam

  1. @888: Drogi Marku. Większość ludzi tutaj wie co jest grane co widać po łapkach. Ale zostawmy na chwilę tę całą unię i kryzys migracyjny. Jaki Ty i inni czytelnicy macie pomysł na powstrzymanie wyludniania się Polski? Rąk do pracy brakuje i będzie brakować. Chyba nikt nie chce połowy Ukraińców w naszym kraju? Bardzo ciekawią mnie odpowiedzi.

   1. Powiem tak: kto ma wyjechać z to i tak wyjedzie, trzeba stworzyć warunki i zachętę dla kolejnych roczników absolwentów, inaczej będzie to samo. Gadka o różnicach zarobków do mnie nie trafia, wiem jak się pracuje tu i za granicą, wiem ile w Polsce trzeba czekać np. na murarza i ile się płaci. Murarzy brakuje, innych fachów budowlanych też, ale nie tylko budowlanych.
    Pierwsza i zasadnicza sprawa – zmienić linię kształcenia, to co jest teraz (nadal) to jeden wielki bajzel. Mamy tysiące bezrobotnych magistrów i inżynierów od marketingu (kuriozum – można być magistrem inżynierem marketingu!), zarządców, prawników i pseudoprawników, doradców i innych chętnie przez lata wybieranych kierunków. Nie każdy musi być magistrem, problem w tym że ten co nie che nim być nie bardzo ma się gdzie kształcić. No bo gdzie, w ZDZ-cie? Paradoksalnie najlepiej żyje się, przynajmniej z moich obserwacji, absolwentom dawnych zawodówek. Konkretny, poszukiwany fach w ręce to podstawa, niespełniony marketingowiec nie pójdzie na kurs glazurnika czy operatora wózka i do roboty za „jakieś tam” pieniądze, duma nie pozwala. Woli wyjechać i jak już się paprać w cemencie to za euro.

    1. To wszystko wina tych k….ew i ich rządów zaczęło sie od AWSu i ich „reform” miedzy innymi szkolnictwa po to zeby produkować głąbów czyli swój elektorat a resztę co sie do czegoś nadają wygonić z kraju. I z tymi ludzmi sie traz dyskutuje – z nimi kat powinien dyskutować.

   2. Było myślec 20 lat temu ! Bo ja pamietam 25% bezrobocie około 2000 roku i wysyłanie po kilkaset CV na przeciętne stanowisko. Tak te ku…y rządziły czego skutkiem było wygonienie paru milionow polakow z kraju. Wiec teraz prosze nie pier….ć ze Polska sie wyludnia – prosze stworzyć warunki do powrotu a nie pier…ć o sprowadzaniu murzynów czy arabow bo oni nie zamierzają pracować. Przesrali specjalnie sprawę wygonili z kraju wyż lat 80 tych a teraz pier….ą ze nie ma ludzi – mnie to rozwala.

    1. Rocznik 85 byłem po technikum elektrycznym pracowałem w zawodzie 5 lat. W wieku 27 lat wyjechałem za granice w wieku 30 lat przekwalifikowałem się na szefa kuchni ( już dwa lata) i co teraz mam wrócić do Polski pracować na umowe o dzieło za 14-15 zł czy umowe o prace za 2500zł? Śmieszne by to było lub tragiczne.

   3. Hm. No ja bym nie demonizowała tego „wyludniania się Polski”. Ironicznie przypominam, że ogólnie „przeludnieniem” straszy nas ta sama „lewica”, która jest za ściąganiem uchodźców (bo „trzeba uzupełnić deficyt rąk do pracy”). Wg mnie jeśli „na rynku” jest mniej konsumentów, to mniej towarów i usług dla nich potrzeba, ergo potrzeba mniej „rąk do pracy”. Poza tym (mówię o sobie) – ja z tych, którzy nigdy nie emigrowali. Tu i teraz (w każdej epoce) próbowali jakoś tam reanimować Polskę i polskość. Tak, jesteśmy biedni. Nie, nie żałujemy. W każdym pokoleniu to jest świadomy wybór. (Przynajmniej na tamtym świecie będzie można uczciwie spojrzeć przodkom w twarz, bez wstydu.) Wiesz… zabory i te sprawy… A co pomogło ocalić Polskę? M.in to, że ziemia fizycznie pozostawała w rękach Polaków. Rządził kto chciał i jak chciał, ale terytorium kraju fizycznie było w rękach Polaków. Czyli była tzw. „baza”. Na niej łatwo było stawiać „nadbudowę”, za każdym razem, gdy pojawiała się taka możliwość.
    Uwaga: powyższe myśli nie stanowią potępienia emigrantów. Bo historia zna przypadki emigrantów, którzy swoim złotem (zarobionym na obczyźnie), albo „pijarem” (też zrobionym na obczyźnie) wspomogli Polskę np. w 1918. Dość przypomnieć Paderewskiego. A był też jakiś geolog (nazwiska zapomniałam), który zarobionym przez siebie złotem (dosłownie! za odkrycia złóż gdzieś w Mandżurii zapłacono mu fizycznym złotem) realnie wsparł powstanie Państwowego Instytutu Geologicznego (chyba była jakaś taka historia). Zagranica mu proponowała najwyższe stanowiska na uczelniach (bo to był człek tej miary), ale on furth budował Polskę (bo miał za co) – bo kto bogatemu zabroni:).
    Tak więc emigracja w pewnej ilości też wychodzi na dobre krajowi. Ważne by „znać proporcją mociumpanie”.

    1. @bkkk: kiedyś to byli patrioci z krwi i kości. A teraz? Wystarczy że taki wyjedzie, trochę się ustawi i pluje na wszystko co polskie. Kiedyś dzieci były od początku wychowywane w patriotycznym duchu jak podczas zaborów i dzięki temu się odrodziliśmy jako państwo. A teraz? Postępowe, wyzwolone facebookowe społeczeństwo. I w tym jest problem. Polacy wstydzą się że są Polakami.

  2. @Marek
   Eurodebile wykazali sie niespotykanym sprytem!Mianowicie w przeciwienstwie do do slepych relokacji obiecuja sceptycznej V4 ,ze teraz nachodzcy beda juz dokladnie sprawdzani w Afryce i jako niewinne aniolki ,ze do rany przyloz i miedzy nogi wpusc(to drugie dla europejek i …pedalow) przewozeni do miejsc przeznaczenia ,m.i. nad Wisle ,gdzie rozentuzjazmowani tubylcy beda na ich widok tanczyc z radosci!Oczywiscie trzeba bedzie te „kromke”” posmarowac smalcem, totez na kazdego nachodzce komisary wykladaja €10 tys/mies. !
   Ilosci ludzkiego smiecia przerzucanego juz legalnie do Europy nie beda tez zatrwazjace bo tylko na poczatek 50 tys. na dwa lata ,ale …. jak bedzie dobrze zarlo to transze sie zwiekszy ,zwlaszcza ,ze Makaron wygania teraz polska mlodziez na ulice ,wiec koniec rzadow PiSu jest juz bliski!

   1. Publiusz: Racja, popieram w 100%. I obawiam się że to może im się udać. Islamu ludzie się boją ale za to murzynek z wielkim ,,potencjałem” to co innego. I tak w moim małym mieście widać kobiety z czerniawymi bachorkami to co będzie jak regularnie będziemy ich zwozić? A tym nekrofilem bym się nie przejmował.

  3. @888 Marek Majewski Nie ma fizycznej możliwości by się rozeszło po kościach. Każdego dnia kolorowi napływają i nic nie zapowiada końca tych wycieczek. Przeciwnie. Wszystko wskazuje na to, że napływ będzie zwiększał się. Część zindoktrynowanych wierzy, że Bruksela opanuje napływowy żywioł. To absolutnie niemożliwe, bo oni nie przybywają tu aby się asymilować i zostawać praworządnymi obywatelami. Bruksela posadziła swoje społeczeństwa na beczce prochu i bawi się zapałkami. Któregoś dnia nastąpi impuls, który wywoła nie dające się opanować zamieszki. Na razie wydaje nam się to niemożliwe. No bo niby jak? Jest policja, jest wojsko, są służby. A w Rosji w 1917 nie było? A w Rumunii w 1989 nie było? A Kaddafi nie miał armii i służb? Przykładów przewrotów, rewolt, jest masa. Któregoś dnia po prostu zacznie się. A jak już dojdzie do zbrojnych walk, to broń zacznie napływać do kolorowych strumieniami. Dostawców nie zabraknie. Nic już nie będzie jak dawniej, chyba że zdecydujemy się już teraz na ultrasiłowe „rasistowskie” rozwiązanie.

 3. Metoda groźby nie poskutkowała. Teraz będą się starali przekupić państwa. Dodatkowe dotację za każdego przyjętego tak by państwa biedniejsze lub w kryzysie się skusiły. Już widzę te slogany jaka to szansa dla naszej ekonomii i gospodarki.

  1. Na początku kasa będzie ale w końcu oleja sprawę a problem w danym kraju nie dość że pozostanie to jeszcze będzie rozmnożony. A zresztą – pewne rzeczy są bezcenne a jedną z nich jest bezpieczeństwo narodu.

   1. kacu nie tylko bezpieczeństwo. Ściągając tu samych mężczyzn zaszkodzimy narodowi. Tylko nieliczni z nich będą pracować a tak to będą zabierać kobiety Polakom na co szczególnie nie możemy pozwolić bo będzie się zacierać homogeniczność narodowa i nasz polski charakter dzięki któremu istniejemy obecnie.

 4. Teraz to już ostro pojechali po bandzie. Otwarte, legalne szlaki dla 50 tys. Oczywiście tylko na początek. Później będzie 50 milionów, ponieważ….. I tu dla uzasadnienia będzie kilka tysięcy lewackich bredni.
  Tylko, że teraz sprowadzanie negroidów będzie samolotami na koszt UE, a na miejscu już będzie czekać kwaterunek z wyżywieniem i kieszonkowym. Do tej pory przynajmniej musieli sami tu dotrzeć i była nikła nadzieja, że utoną po drodze.
  Komisji Europejskiej to już gówno, które mają zamiast mózgów uszami wychodzi.

 5. potrzaskał się kijek , czas więc na marchewkę. Zwiędnie marcheweczka , wystruga się nowy kijek. I tak w kółko macieju , do skutku. Marxistowska maszynka do mielenia mięsa hula w najlepsze. najważniejsze , to krok po kroku , codziennie. trwa urabianie szarej masy na beżową , bezjajeczną papkę. psy szczekają , karawana jedzie. Tak można bez końca ( mądrości ludowe niewyczerpanym żródłem bowiem są )…………..

 6. A dlaczego się ograniczać, dlaczego nie 500 000 albo 5 000 000 w ciągu roku! Tymczasem Macron, który pałuje protestujących na ulicach, nawołuje polską młodzież do zadym na ulicach przeciw polskiemu rządowi. Molestowanie w dzieciństwie przynosi włąśnie takie aberracje umysłowe.

  1. @Kris11
   … a przed wyborami we Francji pamiętam jak nasi rodacy (i to nie tylko PO i lewactwo) ale również i prawa strona nawoływała do popierana makarona. Nagle wtedy wszyscy przestraszyli się pani Marine Le Pen. Wszyscy jak jeden od lewa do prawa.
   I jeszcze jedno – pamiętacie jak swetru kiedyś namawiał Polaków do kredytów we frankach szwajcarskich a potem się tłumaczył że nie wiedział, że nie przewidział. Tłumaczył się jak dziecko. Przed wyborami we Francji namawiał z kolei do głosowania na Macrona że to jest przyjaciel Polaków. A na drugi dzień po wyborach Macron wygłosił przemówienie i wrogo wypowiedział się o Polakach.
   Wniosek – nie słuchajmy tego pajaca, on jest głupszy od kota pana Prezesa.

    1. Witam,
     Macron przemawial dwa dni po kiepskim zwycięstwie Merkel.
     Niektórzy w Niemczech uważają ze pozycja Merkel w Europie jest osłabiona a Macron próbuje to wykorzystać lansując się na lidera,
     czyli de facto wpycha się na miejsce Merkel.
     W tym momencie jest jej konkurentem nie pieskiem.

     1. @Arfel
      On jej nie dorasta do pięt. Policja pałuje Francuzów na ulicach aż huczy, facet nie panuje nad sytuacją we Francji, dlatego gra twardziela w stosunku do Polski. Skończy się tak, że pęknie mu guma w stringach i zostanie wykopany. Za dwa dni Makrela spotyka się z pudelkiem i przekaże mu rozkazy. W tym tandemie tylko fuhrerine ma jaja.

 7. Czy to oznacza, że teraz nie będzie już nielegalnych imigrantów, tylko cala ta dzicz legalnie będzie mogła ściągnąć do Europy i nikt nie będzie ich sprawdzał ani odsyłał ani nawet udawał, że to robi? A jak już dostaną paszport/obywatelstwo/prawo pobytu od takiej Francji czy Niemiec, to będą się jak karaluchy rozłazić na resztę krajów, bo przecież „obywatelami unii” są? Czy może ja przewrażliwiona jestem?

  1. @Lil Jak dla mnie to oznacza, że starają się zalegalizować kolejne PRZESTĘPSTWO przeciw rdzennym Europejczykom! Czy ktoś słyszał żeby tak martwili się o rdzennych Europejczyków, chociaż o biednych!? Bo ja nie! Dlaczego narody Europy na to pozwalają, że zdrajcy, sabotażyści etc.(??) mają prawo legalnie działać i podejmować decyzję przeciw swojemu SUWERENOWI – czyli NARODOM EUROPY za nasze i na naszym lądzie! To jakiś obłęd!

   1. A jak dla mnie teraz wszystko zaczyna być jasne wink
    Zastanawiałem się po cholerę, unijna góra forsuje uchodźców, wiedzieli co będzie, widzieli co jest, ale coś było tyle warte żeby rozpierdzielić parę miast i siknąć sobie na obywateli. Trochę im to zajęło, ale teraz będą mieli „uchodźców” zarejestrowanych i pod obserwacją, a ten cały bajzel co teraz siedzi, albo pogonią albo zmuszą do tego samego. I 50 tysięcy czy cholernie więcej ludzi z którymi możesz robić co chcesz, ładnie.

   2. Dlaczego pozwalają? Bo ogłupione masy „ludzkie” nawet nie rozumieją, że są prowadzone na rzeź. Ich interesuje tylko kasa, branie kredytów, puste rozrywki i inne gówna. Cały Zachód widział jak się islamizuje ich kraje, jak sprowadza się czarnych i inny brud. Ale lepiej było słuchać pierdolenia o rasizmie czy nacjonalizmie.
    PSYCHOPACI ROBIĄ TO NA CO MAJĄ PRZYZWOLENIE OD GŁUPIEGO SPOŁECZEŃSWA. JEŚLI NIE REAGUJE SIĘ NA ZŁO TO ONO W KOŃCU ZWYCIĘŻĄ.
    Białych ludzi napuszczano na białych, aby się wyzywali od rasistów, ksenofobów czy nacjonalistów, a oni zamiast się kapnąć, że coś jest nie tak, brnęli w to dalej i nawet teraz gdy kontynent tonie w gównie murzyńsko-arabskim jeszcze większość dalej broni tego szamba

    1. Tomasz większość broni tego szamba bo te multi-kulti przyniosło im więcej korzyści niż strat tak naprawdę. Wzrost demograficzny, dużo mieszanych par, różnorodność wielu ludziom to się podoba szczególnie kobietom. Na YT jest dużo filmów jak to białe baby uczestniczą w tańcu godowym z murzynami na ulicy głównie w UK. A to że czasem ktoś tam zginie to trudno zdarza się. Za to mają większy wybór i więcej atrakcji. Nawet w jednym odcinku top gear wieźli białą kobietę i murzyna do ślubu. Polki jadąc zarobić do Holandii, Niemiec czy UK też się zabawiają z kolorowymi także dla kobiet jest to jak najbardziej na plus.

     1. No niestety w wielu przypadkach jest tak jak piszesz i tyczy się to też zachodnich kobiet. Chyba jak widzą brąz lub czerń to robią się bardziej mokre niż gdy widzą biel. Nie wiem dlaczego tak jest, ale tak jest.

 8. Taki pomysł wiąże się oczywiście z większą składką do UE czyli trzeba Polskę wydrenować z kasy a potem się powie damy wam trochę kaski ale bierzecie kozie plemię .Znowu to samo tylko w innym opakowaniu.Tylko przekupne albo frajerskie rządy pójdą na to.Rebus rozwiązany

  1. Anna tym razem nie kozie. Przed muzlami się obroniliśmy mimo nacisków i gróźb tak więc Unia zmieniła strategię i zaproponuje nam sprawdzonych i grzecznych murzynków z wielkim ,,potencjałem” i obawiam się że tym razem im się uda.

 9. Nie wierzę paskudnym Prusakom. Jestem pewien, że węszą i ryją, i knują – jak przepchnąć ten swój szaleńczy (i kolejny już) plan rozwalenia Europy. Prusaki to zakała tego kontynentu. Marzy mi się Europa bez nich, byłaby to spokojna kraina mlekiem i miodem płynąca, a nie ziemia wypalona kolejnymi wojnami i „ciężka od krwi”.

 10. Czy to oznacza,ze teraz legalnie będą sciagac dzicz do Europy samolotami?
  Przeciez w ten sposób jeszcze szybciej i więcej ich przybędzie.
  W końcu żaden europejski kraj nie uchroni się przed zalewem muzulmanow.
  To jakiś obled.

 11. Proponuję szybką ankietę w temacie nad którym bezskutecznie głowię się od dłuższego czasu:

  Opór PiS wobec przyjmowania imigrantów jest autentyczny i wynika z jakichś dalekosiężnych planów Kaczyńskiego np. na rzecz uczynienia z Polski w nieodległej przyszłości lidera formującego się Międzymorza lub nawet całej Europy.

  Opór PiS wobec przyjmowania imigrantów jest zagrywką taktyczną na użytek polityki wewnętrznej i spacyfikowania nastrojów, a wynika z prostej konstatacji, że zdecydowana większość Polaków jest imigrantom przeciwna (gra pod wyborców). W stosownej chwili, gdy PiS umocni się wystarczająco we wszystkich segmentach władzy (w tym: prokuratura, sądy) – kurtyna spadnie i partia podąży tym samym kierunku co reszta Europy (multikulti>chaos>NWO).

  Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii.

  1. Miedzymorze to bujda. Wiele państw które miałyby do niego należeć już się sprzedało. Żebyśmy byli silnym państwem to może taki sojusz byłby atrakcyjny dla niektórych. Póki co możemy wymachiwać szabelką wink co do podążania drogą NWO ciężko powiedzieć. Raczej dojdzie do konfliktu zbrojnego, i my jak zwykle będziemy w samym środku. Albo będziemy przyjmować murzynów prosto z Afryki z nowego planu UE i po wymieszaniu dołączymy do nich.

Dodaj komentarz